Forum Klubu ROVERki.pl :: Prośba o porady Clarion/Alpine
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o porady Clarion/Alpine
Autor Wiadomość
Ant5 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Mar 28, 2009 17:31   Prośba o porady Clarion/Alpine

Cześć
Ostatnio przeglądam forum z car audio i widzę, że niektórzy użytkownicy mają duże pojęcie i rozeznanie w temacie. Jakby ktoś mógł mi doradzić, to będę wdzięczny.
Pierwsza sprawa to radio do Rovera 200 mojej żony. Wczoraj pojechała sobie do MM i kupiła Alpine CDE-101R, nie patrząc, że bierze z zielonym podświetleniem :lol: . Dzisiaj pojechałem odmienić, ale niestety nie mieli wersji z bursztynowym CDE-101RM. I teraz zostaje mi wybór albo zostawić tą alpine albo wziąć coś innego od nich. Co byście polecili w tych pieniądzach (ta alpinka w MM kosztowała 600zł, mogę najwyżej coś dołożyć). Zacząłem się zastanawiać nad Clarionem CZ209ER(w MM 600zł), co Wy na to? Jakby mi dali wycofać kasę to wziąłbym to z linku, bo głośniki też bym chciał u niej zmienić.
http://www.allegro.pl/ite...ier_gratis.html
Jeśli nie da rady to do przodu pewnie kupię przez wielu użytkowników polecane Helixy DarkBlue 62.1.
A teraz druga sprawa. Mam Passata z 2003r kombi i tam zainstalowaną alpine 9883R. W przednich i tylnych drzwiach mam takie same zestawy Sinuslive SL160+ NEO25S. Zastanawiam się czy nie podpiąć tego wszystkiego pod wzmacniacz. Co byście radzili? Wzmacniacz 2 czy 4-kanałowy? Chciałbym się zmieścić z montażem i kablami w jakiś 600-700zł. Wzmacniacz może być używany.
Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 28, 2009 17:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zaloguj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 142
Skąd: Płock



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 00:04   

4 kanałowy :wink:
wzmak zalezy od mocy glosnikow :cool:
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 09:29   

Ten Alpine i Clarion to dobry sprzęt podobnej klasy i zagra podobnie, trudno mi coś doradzić. Z tego co się orientuję kobiety raczej rzadziej od mężczyzn doceniają dobry dźwięk w aucie ( i zdaje się, ze nie tylko w aucie ) czy więc jest sens dokładać musisz sobie odpowiedzieć sam - znasz ją :) . Mojej kobiecie nie robi różnicy czy grają głośniki za 500zł czy za 3tyś. Każde z nich jak twierdzi grają fajnie :>

Głośników z tego linka nie znam ale wygląda na to, ze faktycznie są gratis :) . Normalnie idzie je dostać za ponad 200zł czyli komplet wyszedłby ponad 800 a jest mniej niż 700. Czy jest sens kupować Helix, nie wiem.

Co do Twojego wozu i sprzętu. Alpine gra ładnie, masz dobry model. Jeśli ma być głośniej to potrzebujesz wzmacniacz, jakości dźwięku raczej nie poprawi. Z używanych może te:

http://www.allegro.pl/ite...punch_501x.html
http://www.allegro.pl/ite...wer_hpb604.html
http://www.allegro.pl/ite...per_okazja.html

Do tego kable na Allegro za 50zł. Ewentualnie możesz kupić 2 kanałowy. Przód podłączyć pod wzmaka, tył pod radio i będzie OK a wyjdzie taniej.

Pozdrawiam
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 09:31   

Botanix napisał/a:
Z tego co się orientuję kobiety raczej rzadziej od mężczyzn doceniają dobry dźwięk w aucie ( i zdaje się, ze nie tylko w aucie )


:shock:
Bo?
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 10:22   

Bo doceniają inne rzeczy :) ? Nie pytaj mnie dlaczego, tak zazwyczaj jest :wink:
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 10:24   

Ant5 napisał/a:
Alpine CDE-101R, nie patrząc, że bierze z zielonym podświetleniem :lol:


ja zaproponuje jak ma być z podświetleniem bursztynowym model wyższy CDE 102Ri.
Tam są 4 wersje kolorystyki podświetlania w tym połączona bursztynowa z czerwonym.
Ostatnio będąc w satrunie widziałem że różnica cen to 30 PLN ;) a kilka różnic jak czytanie plików AAC i WMA czy 2 wyjścia na wzmak i kabel do Ipoda w komplecie (kupując osobno ~60PLN)

Tyle, że w tym modelu również potwierdza się teoria ostrych tonów wysokich serii CDE , z tego co ja zauważyłem to głównie na tunerze.
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 10:27   

Botanix napisał/a:
Bo doceniają inne rzeczy :) ? Nie pytaj mnie dlaczego, tak zazwyczaj jest :wink:


Ta tipsy i białe kozaki :P

Ja lubię mieć dobre CA
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 10:35   

Cytat:
Ta tipsy i białe kozaki :P


Tego nie napisałem, ale coś w tym jest owszem :)


Napisałem z reguły co więc nie odnosi się do wszystkich kobiet. Tak zaobserwowałem ale nie chodzi o to, że dziewczyna w porównaniu do chłopaka nie zauważy różnicy. Problem ( chociaż może i dobrze ) polega na tym, że tak bardzo nie przywiązują wagi do detali. Jeśli gra dobrze to jest OK, faceci ciągle marzą o czymś lepszym - niestety :) . Z silnikami tak samo, ciągle mocy za mało :wink:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 10:36   

Botanix napisał/a:
Z silnikami tak samo, ciągle mocy za mało :wink:


Mi też za mało mocy, bardzo za mało :roll:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 10:39   

Mi jest za mało, nie dlatego że jest mało ( choć jest ) ale zawsze można mieć więcej, nie ważne ile, byleby więcej :)

[ Dodano: Nie Mar 29, 2009 10:42 ]
Ant5 nie określiłeś czy radio tez może być używane.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Ant5 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 13:50   

Dzięki za zainteresowanie. Pisałem, że muszę coś z MM wybrać. Jeśli chodzi o model CDE-102Ri to w MM kosztuje 730zł, więc o 130zł więcej, ale to nie stanowi problemu, tylko to, że on nie ma bursztynowego podświetlenia. Tzn. ma podświetlone przyciski z lewej strony na pomarańczowo, ale resztę na czerwono. Sam już nie wiem, chyba wezmę żonce ekspres do kawy za te pieniądze w MM a radio z głośnikami z tej aukcji co podałem w pierwszym poście. Nie znam tych Signatów L16, ale kiedyś miałem w Avensisie H16 i ładnie grały bez wzmacniacza. W końcu 60zł więcej a głośniki kosztują prawie 250zł. Co do zestawu w Passacie, to te Sinuslive mają bodajże 100W rms/140W max. Nawet mi nie chodzi, żeby głośniej grały, tylko trochę osób twierdziło, że one zaczynają grać dopiero pod jakimś piecykiem.
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 13:54   

Ant5 napisał/a:
MM kosztuje 730zł, więc o 130zł

We wrocławskim saturnie 101 kosztuje 570 a 102ri 599pln.
Myślałem, że ceny będą podobne.
Jeśli na wymianę nie musi być radio, to proponuje rozejrzeć się co jest w dobrej cenie w "gazetce" a radio kupić w innym miejscu ;)
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 16:30   

jakosc dzwieku z glosnika jest taka sama niezaleznie czy zasilisz go 10 czy 80.W tej drugiej opcji bedzie po prostu 4 razy glosniej przez co moze sie wydawac ze glosnik gra lepiej ale poza glosnoscia roznic nie bedzie.Zaleta osobnego wzmaka jest kontrola basu przy glosnosci wiekszej niz zapewni Ci radio.Jesli wiec nie zalezy Ci na wyzszy ustawieniu basu w korektorze i wiekszej glosnosci, to nie ma sensu kupowac.
 
 
 
Ant5 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 09:29   

Zdecydowaliśmy, że z MM weźmiemy coś innego. Do Roverka wzięliśmy tą Alpine CDE-101RM razem z głośnikami z aukcji. Dogadałem się z człowiekiem i do tych Signatów L16 dopłaciłem 70 zł i wziąłem H16. Tweetery zostały te same, czyli T3. Tak więc zestaw wyszedł 740zł. Radio już zamontowane, głośniki czekają na montaż. Jeszcze jedno, w MM gość mi powiedział, że będą domawiać te Alpiny, ale będą już w wyższej cenie niż teraz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów CLARION DB 178RMP vs. CLARION DB 188RMP vs. Alpine CDE-9871R
Co wybrać?
rafal10 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Sty 23, 2009 23:33
hubosza87
Brak nowych postów Clarion, Alpine czy Pioneer ?
Konkretnie, krótko i na temat proszę o poradę...
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 91 Nie Mar 01, 2009 20:42
marcinmarcin
Brak nowych postów Co byście wybrali : CLARION FB289rbt lub ALPINE IDA-X300
Armandoo Car-audio, nawigacje, radia CB 16 Czw Mar 19, 2009 20:51
boss.007
Brak nowych postów [R75]Problem z nowym zestawem Radio Alpine+Zmieniarka Alpine
Saio Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Sty 15, 2008 11:48
maciej
Brak nowych postów Clarion FB289RBT
Chce i koniec!
the.edgy Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Pon Sty 26, 2009 08:57
pietro



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink