Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ustawienia alarmu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ustawienia alarmu
Autor Wiadomość
rambo1111 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 15, 2009 23:35   [R75] Ustawienia alarmu
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem Rovera 75 niestety nie moge dojść do ładu z alarmem nic nie pika migają kierunki wszystko jest spoko tylko że nie wyje jak siedzę w środku nie załącza się alarm jak sprawdzić czy działa i jak się go ustawia proszę o porady.

Kolejne pytanie to o kluczyk z pilotem gdzie można dorobić mam oryginalny szt. 1 i ten plastikowy tzw serwisowy.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 10, 2010 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 15, 2009 23:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 00:16   

U mnie też przy włączaniu/wyłączaniu alarmu następuje tylko błyśnięcie kierunków. A spróbuj włączyć alarm - migają Ci kierunki, więc rozumiem, że działa - a potem bez naciskania przycisku pilota otwórz drzwi kierowcy po prostu kluczem. Powinno wyć, że "łeb urywa". Alarm działa chyba tylko na otworzenie, nie na ruch wewnątrz.

Co do dorabiania kluczy, to zapytaj użytkownika PHJOWI.

M
 
 
krzysztof_kann 




Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 23
Skąd: Manchester



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 00:53   [R75 2.5KV6 01] Alarm nie wyje....

właśnie uruchomiłem alarm w moim R75, kierunki zaczeły mrugać, włączyły się spryskiwacze świateł (niedawno je zamontowałem), ale żadnego dżwięku, nic nie wyje.... Alarm dżwękowy nie działał już wcześniej, ale teraz doszły jeszcze te spryskiwacze.... Czy ktoś wie, o co tutaj chodzi ?? ? :bezradny:
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 08:00   

....bo to,kolego,jest kulturalne auto i nie "pika".Spryskiwacze?Pierwsze słyszę-coś nie tak w kompie.Jeżeli siedzisz w aucie i nie masz pod sufitem takiego pudełka jak ja-tzw.interior,to nic nie będzie się działo dopóki nie otworzysz drzwi.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 08:04   

http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#239148 wtym wątku są wyjaśnione chyba wszystkie aspekty alarmu i jego działania
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sogreg1 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Lubaczów



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 08:06   

Pytanie, gdzie Ty wpiąłeś te spryskiwacze :?:
Jeżeli chodzi o działanie alarmu to wg. instrukcji czujniki są umieszczone tylko wewnątrz kabiny i w bagażniku - są to jak dobrze pamiętam sensory ultradźwiękowe (chyba ultradźwiękowe ale mogę się mylić, bo nie mam przed sobą instrukcji). Faktem jest, że fabryczny alarm jest do bani. I wcale nie wyje, "że łeb urywa" :mrgreen:
Sprawdzając jego działanie wlazłem do środka i się "zamknąłem", pomachałem rękami i ... nic :bezradny: . Dopiero jak spróbowałem nacisnąć jakikolwiek przycisk na konsoli, albo manetki zaczynał wyć.

Spróbuj zrobić prosty test: otwórz pokrywę bagażnika i włącz alarm z kluczyka. Powinien uruchomić się sygnał dźwiękowy, dość krótki. Alarm w ten sposób powiadamia, że auto jest "otwarte". Jeżeli tego sygnału nie będzie, to oznacza, że coś jest nie halo z alarmem lub głośnikiem.

W R75 alarm był montowany w standardzie i też powinien być w Twoim, chyba, że ktoś coś kombinował.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 08:07   

Dziadek napisał/a:
Spryskiwacze?Pierwsze słyszę-coś nie tak w kompie.Jeżeli siedzisz w aucie i nie masz pod sufitem takiego pudełka jak ja-tzw.interior,to nic nie będzie się działo dopóki nie otworzysz drzwi.
z tymi spryskami to może coś w tym być bo jak pytałem na forum o montaż spryskiwaczy do R75 to PHJOWI napisał, że żeby działały jak trzeba to musi być jakaś syrena alarmowa z baterypakiem czyli coś wspólnego maja alarmy z spryskiwaczami lamp
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 08:59   

Te spryskiwacze przy alarmie to kurka dobra rzecz :)

Ja tak chcę :) . No pomyślcie montuję dodatkowe spryskiwacze po bokach, a na szybę daję dodatkowo wielkosci porządnej psikawy ;) no niech taki gość ucieknie teraz autem, jak mu na szybe się leje tak, że wycieraczki nie nadążają, albo olej w spryskiwaczach bocznych :) no który się odważy otworzyć drzwi :)
_________________
jarek
 
 
funfel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 323
Skąd: eeyy



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 09:17   

jeszcze zeby sie dalo wycieraczki zablokowac wrac z wlaczonym spryskiwaczem :)
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 10:27   

sknerko napisał/a:
Dziadek napisał/a:
Spryskiwacze?Pierwsze słyszę-coś nie tak w kompie.Jeżeli siedzisz w aucie i nie masz pod sufitem takiego pudełka jak ja-tzw.interior,to nic nie będzie się działo dopóki nie otworzysz drzwi.
z tymi spryskami to może coś w tym być bo jak pytałem na forum o montaż spryskiwaczy do R75 to PHJOWI napisał, że żeby działały jak trzeba to musi być jakaś syrena alarmowa z baterypakiem czyli coś wspólnego maja alarmy z spryskiwaczami lamp


programując spryskiwacze masz do wyboru , albo backup sirene , albo monitor wnętrza (ten dzyndzel w pod sufitem) , ta opcja jest ze względu na to że spryskiwacze reflektorów muszą działać dopiero po włączeniu świateł , czyli muszą być zarządzane , moduł Lsm komunikuje się z modułem BCU po lini w której również bierze udział alarm i dlatego musi być syrenka albo czujnik.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
krzysztof_kann 




Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 23
Skąd: Manchester



Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 01:43   

ok... Alarm już wyje, miałem po prostu walniętą syrenę, wymieniłem i jest git!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZTT] ustawienia komputer pokładowy
arleta90 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Lut 03, 2016 12:35
sknerko
Brak nowych postów [MG ZT] Ustawienia zawieszenia, geometria kół
[SOLVED]
MaReK Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Sie 11, 2008 21:37
MaReK
Brak nowych postów [R75] jak zapamietac ustawienia fotela kierowcy?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 13, 2013 05:54
dawidd
Brak nowych postów [R75] schemat ustawienia rozrządu, stuki w silniku
turbina Rover serii 75, MG ZT 14 Sro Sty 30, 2013 16:42
turbina
Brak nowych postów [R75] Jak przestawić opcje alarmu?
VIRUS87 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 23, 2011 09:45
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink