Forum Klubu ROVERki.pl :: [All] przedni zacisk od hamulców - jak naprawić?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 22:56
[All] przedni zacisk od hamulców - jak naprawić?
Autor Wiadomość
AndrzejekA8 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 129
Skąd: okolice Częstochowy



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:23   [All] przedni zacisk od hamulców - jak naprawić?

Witam,
Mam problem z przednim prawym kołem.
Koło bardzo się grzeje. Przeczyściłem wszystko przy zaciskach ale nic to nie dało więc czy jest możliwe że będzie zepsuty ten tłoczek który dociska klocki?
Tłoczek wydaje się tak jakby był za dużo wysunięty ponieważ jak go zakładam to ciężko nachodzi na klocki.
Czy da się ten tłoczek jakoś naprawić, a jeśli tak to w jaki sposób?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez MaReK Czw Kwi 30, 2009 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:25   Re: [All] przedni zacisk od chamulcy- jak naprawić?

AndrzejekA8 napisał/a:
Witam,
Mam problem z przednim prawym kołem.
Koło bardzo się grzeje. Przeczyściłem wszystko przy zaciskach ale nic to nie dało więc czy jest możliwe że będzie zepsuty ten tłoczek który dociska klocki?
Tłoczek wydaje się tak jakby był za dużo wysunięty ponieważ jak go zakładam to ciężko nachodzi na klocki.
Czy da się ten tłoczek jakoś naprawić, a jeśli tak to w jaki sposób?
Pozdrawiam


niestety ale trza wyciagnac caly zacisk z auta i wybebeszyc tloczek z zaciusku i sprawdzic o co biega czy go ruda nie zlapala od srodka :(
 
 
AndrzejekA8 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 129
Skąd: okolice Częstochowy



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:29   

BoloSr, a jak to wybebeszyć? Nigdy jeszcze czegoś takiego nie robiłem i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Widziałem że jest też tam jakaś guma więc jak to zrobić żeby jej nie popsuć? Czy jak to wyciągnę to będę później musiał odpowietrzyć hamulce czy coś takiego?
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:32   

AndrzejekA8 napisał/a:
BoloSr, a jak to wybebeszyć? Nigdy jeszcze czegoś takiego nie robiłem i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Widziałem że jest też tam jakaś guma więc jak to zrobić żeby jej nie popsuć? Czy jak to wyciągnę to będę później musiał odpowietrzyć hamulce czy coś takiego?


niesttey ale zeby to wyciagnac z auta to trza wyciagnac zacisk z auta i zablokowac wylot płynu hamulcowego z auta :(
a zeby wyciagnac ta gumke to niestety raczej jednorazowa sprawa i czeka ciebie kupno nowej bo staej juz nie wlozysz znam to z autopsji u siebie :(
 
 
AndrzejekA8 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 129
Skąd: okolice Częstochowy



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:38   

BoloSr, żeby wyciągnąć ten tłoczek to wystarczy go tylko pod wadzić czy jest na to jakiś inny sposób? Czy taką gumę na pewno dostane w sklepie bez problemu?
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:42   

AndrzejekA8 napisał/a:
BoloSr, żeby wyciągnąć ten tłoczek to wystarczy go tylko pod wadzić czy jest na to jakiś inny sposób? Czy taką gumę na pewno dostane w sklepie bez problemu?


gumke dostaniesz a zeby wyciaganc tloczek to sie go wykreca bo ona jest na srubie wkreconej :mrgreen:
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 20:36   

tak dostaniesz bez problemu w każdym motoryzacyjnym-robi to wiele firm autofren,frenkit,ate......uszczelka i osłonka przeciwpyłkowa,czasami osłony na prowadnicę.....zaciśnij przewód hamulcowy (giętki-np.francuzem,tak żeby nie uszkodzić przewodu..),odkręć cały zacisk (przydadzą się dobre klucze,bity,młotek i czasami palnik,albo opalarka),zacisk na bank i wymiana....jak tłoczek będzie zardzewiały-to do wymiany (dostaniesz w carsie albo w firmach które mają tłoczki JAB-a,Frenkita),ta gumka która uszczelnia tłoczek przed założeniem trza posmarowac płynem....po poskładaniu i założeniu,najlepiej wymień płyn i odpowietrz układ (przyda się pomoc drugiej osoby)....powodzenia i pozdrawiam
 
 
mario1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 31
Skąd: Gliwice



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 22:12   

W zaciskach przodu się nic nie wykręca, tłoczek jest normalnie prosto wsadzany do zacisku !
Zanim zaczniesz to rozbierać spróbuj go "rozruszać". Wyciągnij zacisk, ściągnij delikatnie osłonę gumową z tłoczka i dokładnie to umyj, ziarenko piasku potrafi porysować i załatwić tłoczek, następnie tłoczek posmaruj czymś (WD 40 lub podobne), może nawet to być płyn hamulcowy byle nie smar lub olej a następnie wciśnij tłok do zacisku(jak robisz to pierwszy raz to się pomęczysz) a potem wypchaj go pedałem hamulca uważając aby nie przesadzić z wypychaniem bo wyskoczy z zacisku, potem go wciśnij znów pamiętając za każdym razem o smarowaniu i tak kilka, kilkanaście razy.
Jeśli będzie jakaś poprawa będziesz to czuł po oporze przy wciskaniu tłoczka.
No i najważniejsze - sprawdź tarczę hamulcową czy jest prosta, krzywe tarcze też potrafią grzać hamulce
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 22:15   

AndrzejekA8 napisał/a:
od chamulcy

:rotfl:
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 11:14   

AndrzejekA8 napisał/a:
Koło bardzo się grzeje.
Zacznij od lekkiego zeszlifowania wąsów metalowych klocków , tych które stykają się z zaciskami by klocki swobodnie przesuwały się w zaciskach. Najczęściej blokowanie się klocków jest przyczyną grzania sie tarcz i koła.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
AndrzejekA8 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 129
Skąd: okolice Częstochowy



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 23:13   

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Ruda złapała tłoczek i dlatego się zacinał.
Wszystko przeczyściłem wymieniłem gumy i wszystko jest OK.
Punkciki za pomoc oczywiście zostały już przyznane :grin:
Pozdrawiam
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 21:42   

ja też miałem "problem" z zaciskiem.....winna była zardzewiała prowadnica zacisku-po przeczyszczeniu wszystko ok-nwet średnio zorientowane osoby powinny sobie poradzić.....
p.s.
oczywiście mechanicy stwierdzili że wszyystko jest ok........ :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czy da się naprawić przednią szybę?
zagi Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Pią Paź 16, 2015 06:58
pietka
Brak nowych postów [k-Series] Gdzie naprawić HGF
sknerko Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Wto Paź 06, 2015 13:14
sknerko
Brak nowych postów [R25 1.6 2002] Gdzie naprawić HGF ?
ArturKa Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Pon Maj 20, 2013 11:25
zouza
Brak nowych postów [MG ZS 180]Tłoczek hamulcowy przedni do zacisku Lucas
Malin Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Nie Gru 03, 2017 09:29
Malin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink