Forum Klubu ROVERki.pl :: [Ubezpieczenia] Zmiana ubezpieczyciela
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Ubezpieczenia] Zmiana ubezpieczyciela
Autor Wiadomość
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 07:33   [Ubezpieczenia] Zmiana ubezpieczyciela

Kochani wie ktoś może ile dni przed upływem obecnego ubezpieczenia trzeba złożyć rezygnacje do obecnego ubezpieczyciela i czy muszę to sam robić czy np jak przejde do xyz to oni to zrobią ?? :bezradny: Proszę o pomoc bom lamka :cry:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 05, 2009 07:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 07:36   

Musisz złożyć wypowiedzenie na 30 dni przed końcem ubezpieczenia...
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 07:48   

Bo kurcze niektórzy piszą że można składać dzień przed zakończeniem ważności ubezpieczenia.... napewno 30 dni przed ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 08:13   

U mnie na świstku od ubezpieczenia, na odwrocie jest napisane 30 dni od daty w której kończy się umowa z obecnym ubezpieczycielem. Mam ubezpieczenie w Benefia, możliwe że u innych można dzień przed.
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 08:31   

Raptile, w ogólnych warunkach ubezpieczenia będzie napisane, albo jak u kolegi - na polisie. Występuje też opcja "jeden dzień" :)
_________________
It's all right...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 09:17   

Jesli konczy Ci sie ubezpiecznie, to na dzien przed jego koncem musisz powiadomic pisemnie dotychczasowego ubezpieczyciela o tym, ze nie bedziesz juz kontynuowal skladki.

Tak bylo/jest przynajmniej w PZU, WARTA, PTU, HDI, MTU, LINK4 z ktorymi mialem do czynienia.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 05, 2009 09:46   

MaReK napisał/a:

Tak bylo/jest przynajmniej w PZU, WARTA, PTU, HDI, MTU, LINK4 z ktorymi mialem do czynienia.


A nie zgodzę się, u mnie w PZU, PTU, wymagane było 30 dni przed upływem ważności polisy.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 11:12   

ja mam w Uniqa znalazłem coś takiego ktoś może to przetłumaczyć na polski ?


1. Odstąpienie od umowy ubezpieczenia :

1) Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż sześć miesięcy Ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umo­wy ubezpieczenia, w terminie 30 dni, a w przypadku gdy Ubez­pieczający jest przedsiębiorcą w terminie 7 dni, od dnia zawar­cia umowy,

2) Odstąpienie od umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ubezpiecza­jącego z obowiązku zapłacenia składki za okres, w jakim UNIQA TU SA udzielało ochrony ubezpieczeniowej.

2. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia:

1) Umowa może być wypowiedziana przez każdą ze stron w ciągu miesiąca od daty wypłaty odszkodowania lub odmowy wypłaty odszkodowania, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowie­dzenia,

2) W każdym jednak razie, umowa ubezpieczenia rozwiązuje się nie później niż z ostatnim dniem okresu ubezpieczenia wskaza­nego w polisie.

( art. 11 OWU)



Warto zwrócić uwagę:

W skutek nie opłacenia składki w terminie :

1) W przypadku gdy składka opłacana jest w ratach, a rata składki nie została opłacona w terminie wskazanym w polisie, umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem terminu płatności nieopłaconej raty składki



2) umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu, a odpowiedzialność UNIQA TU S.A. wygasa w przypadku, gdy termin płatności składki lub jej pierwszej raty został ustalony po dniu rozpoczęcia odpo­wiedzialności UNIQ TU S.A., a składka lub jej pierwsza rata nie została zapłacona w terminie - z dniem odstąpienia przez UNIQA TU S.A. od umowy ubezpieczenia. (art.14 ust.4 pkt 1 i pkt 2 OWU)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Majkel_ZR 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 33
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 13:40   

jej jak to czytałem to nie mogłem nie napisać... wyjaśniam
nie ważne co macie w polisie napisane OBOWIĄZUJE tylko i wyłącznie!


Zgodnie z Art.28 ust.1 "Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych", w przypadku chęci zmiany dotychczasowego ubezpieczyciela, zawartą z min umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania i użytkowania pojazdów mechanicznych podlegających rejestracji należy wypowiedzieć:

* nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta - w przypadku braku wypowiedzenia, ubezpieczyciel przyjmuje, że umowa ubezpieczenia jest kontynuowana. Może się więc zdarzyć, że na samochód będą obowiązywały dwie polisy: ta, którą ubezpieczający chciał zawrzeć (np. ze względu na niższą od dotychczasowej cenę) oraz tą, o której "myślał", że nie zawarł (ponieważ nie wypowiedział - może spodziewać się wtedy wezwania do uiszczenia nieopłaconej składki za niewypowiedzianą umowę).


czyli jak mamy OC np. do 12.03.2009 to ostatnim dniem w którym możemy ją wypowiedzieć jest 12.03.2009. Najlepiej jest ja złożyć w siedzibie firmy/ oddziale i mieć potwierdzenie na w postaci pieczątki z data wpłynięcia wtedy mamy 100% pewności
jeśli pocztą to najlepiej nie czekać do ostatniego dnia, gdyż za rzu.gov.pl

W związku z brakiem
szczegółowych przepisów regulujących takie wypowiedzenie, w kwestii terminu
zawiadomienia zakładu ubezpieczeń o wypowiedzeniu umowy OC znajduje zastosowanie norma art. 61 k.c., toteż oświadczenie woli jest złożone z chwilą, gdy doszło do drugiej strony w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Oznacza to, że należy skupić się na momencie, w którym ubezpieczyciel mógł się zapoznać z treścią wypowiedzenia, nie zaś samym złożeniem oświadczenia woli. Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powinno więc dotrzeć do zakładu ubezpieczeń w formie pisemnej nie później niż na jeden dzień przed upływem jej okresu...

czyli jak takie pismo zostanie wysłane przed upływem terminu czyli w naszym przypadku powiedzmy 11.03.2009 ale ubezpieczyciel, "zapozna" sie po upływie tajmy 14.03.2009 to możemy mieć kłopot

polecam do przeczytania
http://www.rzu.gov.pl/fil...ie_umowy_OC.pdf

oraz wzór wypowiedzenia OC

http://kalkulator.promete...chanicznych.pdf
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 14:02   

czyli mam czas do końca ubezpieczenia "zostawiając" zapas czasu parę dni na te formalności ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 14:23   

Raptile napisał/a:
czyli mam czas do końca ubezpieczenia "zostawiając" zapas czasu parę dni na te formalności ?

jeden dzien przed koncem obowiazywania, ale wlasnie najlepiej nie zostawiac tego na ostatnia chwile.
OWU jesli chodzi o OC nie jest ustalane indywidualnie przez ubezpieczycieli (w przeciwienstwie do dobrowolnych ubezpieczen- AC, NNW) a jest regulowane ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych- tak jak napisal Majkel_ZR.
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 14:26   

MaReK napisał/a:
Jesli konczy Ci sie ubezpiecznie, to na dzien przed jego koncem musisz powiadomic pisemnie dotychczasowego ubezpieczyciela o tym, ze nie bedziesz juz kontynuowal skladki.

Tak bylo/jest przynajmniej w PZU, WARTA, PTU, HDI, MTU, LINK4 z ktorymi mialem do czynienia.


zgadza się w taki sposób odeszłem z PZU
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Majkel_ZR 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 33
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 14:28   

Raptile napisał/a:
czyli mam czas do końca ubezpieczenia "zostawiając" zapas czasu parę dni na te formalności ?


w przypadku wysyłki poczta lepiej kilka dni zapasu

jak złożysz pismo sam w oddziale możesz ostatniego dnia - do którego masz OC
 
 
 
blackbetty 




Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 90
Skąd: Grodzisk Wlkp.



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 15:00   

u mnie było różnie.
wcześniej inne autko miałam w HDI po sprzedaży wogóle nie kontaktowałam się z ubezpieczycielem - nawet jak wyslali pismo zeby im dostarczyć umowe kupna-sprzedaży :D

Natomiast teraz Roverka miałam ubezpieczonego w Compensie, niedawno konczyła mi się polisa, a że inna firma miała taniej to na miejscu wypełniałam wniosek o rezygnację w Compensie i kupiłam polisę u konkurencji, więc czy 1 dzien czy 30 to już kwestia firmy
 
 
 
Majkel_ZR 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 33
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 15:10   

blackbetty napisał/a:
więc czy 1 dzien czy 30 to już kwestia firmy
:twisted: :twisted:
to nie kwestia firmy!! to co one sobie wymyślają w umowach jest mało ważne!! a jak by napisali, że do końca życia masz mieć u nich polisę OC to co wtedy??

PO RAZ KOLEJNY: zawsze jest tak jak napisałem wyżej (jeśli chodzi o OC), NIE MA ZNACZENIA w której jesteś/byłeś firmie
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 15:33   

Majkel_ZR, dzięki za fachową odpowiedz odpowiedni przycisk został naciśnięty :wink:

[ Dodano: Wto Maj 05, 2009 15:34 ]
Joa, chodzi o to że 30 dni mi mija w tym tygodniu a nie bardzo mam czas bo matury :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 16:23   

Raptile napisał/a:
Joa, chodzi o to że 30 dni mi mija w tym tygodniu a nie bardzo mam czas bo matury :/

nie ma zadnych 30 dni w tym przypadku.
napisalam, ze lepiej nie zostawiac tego na ostatnia chwile ze wzgledu wlasnie na chociazby wyslanie takiej rezygnacji poczta, czy tez ze wzgledu na jakies losowe sytuacje. zawsze za takie rzeczy lepiej wziac sie tych 5 dni wcześniej, niz obudzic sie ostatniego dnia i nie zdazyc wszystkiego zalatwic (bo praca, bo niedziela, bo cos tam jeszcze ;) ), a tym samym musiec zostac u starego ubezpieczyciela (czesto drozszego niz ten, u ktorego planowalo sie ubezpieczyc).
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 16:27   

no i git majonez :) jeszcze raz dzięki wszystkim !!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
1robecki 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Silesia



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 12:47   

Ja robię co roku na miesiąc przed wygaśnięciem polisy ranking ubezpieczeń i wybieram najtańsze oc na rynku.
Wymówienie składam osobiście w sekretariacie dotychczasowego ubezpieczyciela w ostatnim dniu obowiązywania polisy (no chyba, że trafi w weekend- to prędzej), ale przed tem idę po zaświadczenie o bezszkodowości. Jeśli jest dużo ludzi, a nie chce mi się przeważnie stać i tracić czasu, dlatego na wymówieniu dopisuję prośbę o przesłanie mi na adres domowy zaświadczenia o bezszkodowości, a potem proszę sekretarkę o pieczątkę firmową, datę i podpis na kopii.

W pzu się zdarzyło, że zgubili moje wypowiedzenie i bezczelnie domagali się zapłaty zaległej składki wraz z odsetkami.
Odpisałem, że wymówienie otrzymali w dniu tym, a tym i uważam umowę za rozwiązaną, a skoro oni nie mają, to proponuję zrobić porządek w dokumentacji, dodatkowo wnioskowałem o usunięcie (zgodnie z ustawą o ochronie...) moich danych osobowych z ich baz danych, ponieważ cel dla którego zostały zebrane (umowa ubezpieczenia) już nie jest realizowany- i znów pismo do sekretariatu za potwierdzeniem.

I co? cisza od 4 lat.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Maj 06, 2009 21:37   

Tyle razy ile tam wymienilem towarzystw, robilem to za pomoca faxu na dzien przed z innego TU ;) Nikt nigdy nie mial pretensji i wszystko bylo okej.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ubezpieczenia] Źródła i wyjaśnienia kwestii prawnych
Linki do stron zawierających wyjaśnienia nt. najczęściej występujących problemów
maciej Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Cze 22, 2009 13:00
maciej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Zmiana właściciela, a ja współwłaściciel. Ja
kharry Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Lis 04, 2009 13:44
kharry
Brak nowych postów Problemy z wypłatą odszkodowania przez ubezpieczyciela.
rovero Prawo i ubezpieczenia 12 Sro Kwi 16, 2008 22:48
rovero
Brak nowych postów [Ubezpieczenia]
Wycena całkowita a gośc w warsztacie kupił części co zrobić?
szepd Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Mar 29, 2009 20:52
szepd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink