Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sterowanie c. zamkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sterowanie c. zamkiem
Autor Wiadomość
jwk_jaro 



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: czdz



  Wysłany: Wto Maj 19, 2009 22:31   [R75] Sterowanie c. zamkiem
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam, mam problem z "zaprzyjaźnionym" roverkiem 75. W samochodzie już przy zakupie nie działało sterowanie centralnym zamkiem z pilota (sądzę, że to sprawa baterii). Teraz znajomy kupił nowy kluczyk - głównie w celu podmiany obudowy. Podmieniłem mu również baterie, teraz pilot już świeci/miga ale niestety dalej nie działa.
Poczytałem trochę na forum o programowaniu pilotów, a raczej o problemach z tym związanych, ale z tego co widzę dotyczy to w większości samochodów, które podobnie jak renault maja w pilocie immo. W tym wypadku chodzi jednak tylko o dobranie częstotliwości potrzebnej do otwarcia samochodu - immo to osobna kostka. Czy istnieje jakiś prosty sposób na ponowne uruchomienie tego pilota?

Z góry dzięki za porady, POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 19, 2009 22:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Maj 19, 2009 22:56   

nie rozumiem... co wymieniłeś ?? obudowę pilota czy jego wnętrze ?? Jeśli obudowę ale układ i immo pozostało oryginalne (bateria jest dobra" to powienno wystarczyć zakodowanie pilota.
Jak wymieniłeś wnętrze to nie otworzysz go nawet jak świeci dioda bo to byłoby na zasadzie że każdy kto ma R75 może podejść do innego i go otworzyć.
Co do immo to tak jak piszesz jest to osobna kostak ale ona nie jest zailana i coś takiego jak rozkodowanie jej raczej nie grozi a poza tym ona nie ma nic wspólnego z otwieraniem drzwi tylko z możliwością odpalenia silnika. Jeśli silnik odpala to immo jest sprawne :)
Tak więc wsadź nową dobrą baterię do oryginalnego pilota i weź go zakoduj (było na forum)
 
 
 
jogi831 




Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: CZECHOWICE-DZIEDZICE



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 01:13   

koledzy mam to samo i nie wiem co robić ,najlepsze jest to po zamknięciu dzwi siedząc w aucie, zapalonym samochodzie swieci kontrolka od dzwi i nie gasnie pozamykane mam wszystkie dzwi a kontrolka dalej świeci jest to możliwe ze czujnik ja kiś od dzwi nie działa , i czy to jest związane z alarmem wymieniałem baterie diody świecą a centralny zamek nie dziala nic nie otwiera musze recznie .bardzo proszę o poradę
_________________
jogi831 a chciałem audi a6 a jest rover75
 
 
 
jwk_jaro 



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: czdz



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 05:08   

Dam-Kam: może trochę nieskładnie to opisałem, ale faktycznie chodzi tylko o element sterowania centralnym.

W zasadzie wymieniona została tylko obudowa kluczyka a dokładnie górna częśc (wymiana ze względu na uszkodzone gumki przycisków). Pozostałe elementy czyli wkładka kluczyka, dolna część obudowy wraz z kostką immo i oczywiście płytka sterująca centralnym zostały bez zmian (podmieniłem tylko baterie).

W takim razie jeśli jest jak piszesz, wystarczy zakodowac pilota. Będę musiał jeszcze trochę poszukac na forum bo do tego tematu nie dotarłem. Jeśli ktoś ma to pod ręką to proszę o podesłanie linka. POZDR
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 06:14   

Jesli synchronizacja nie pomoże ( 4 x szybko nacisnąć oba przyciski b. blisko auta- tak w instrukcji pisze ) to sprawdż czy pilot emituje sygnał ( zimne luty,brak kontaktu ).Jeśli to nie pomoże to zostaje odbiornik sygnału zdalnego sterowania centralnego zamka,montowany w tunelu pod ręcznym hamulcem ,a od 2002r. za zegarami i w tym przypadku to jest chyba to , bo sprzedający baterie by wymienił.

[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 06:22 ]
jwk_jaro,prawidłowość synchronizacji pilota, potwierdza zamknięcie lub otwarcie zamków.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
krzych 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 163
Skąd: Poznan-Irl



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 16:27   

Niedawno mialem podobny problem-okazalo sie ze oderwal sie wlacznik na plytce pilota lutownica-5minut i po problemie.Powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] sterowanie fotelami
Gacurro Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lut 12, 2017 18:38
Gacurro
Brak nowych postów [R75] Sterowanie przepustnicy
mossy Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Lut 18, 2014 15:17
damiwr
Brak nowych postów [MG ZT-T] Czy sterowanie foteli od r75 do ZT ?
najnowszy85 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Sie 29, 2017 00:14
longer86
Brak nowych postów [R75] Sterowanie fotalemi
Gacurro Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Lis 25, 2016 23:13
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Sterowanie z kierownicy
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 17 Czw Cze 22, 2017 13:13
jacekrammstein



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink