Forum Klubu ROVERki.pl :: R400 BIAŁE ZEGARY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R400 BIAŁE ZEGARY
Autor Wiadomość
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Maj 14, 2009 17:07   R400 BIAŁE ZEGARY

Witam Forumowiczów!!

Mam bardzo, ale to bardzo ważne pytanie czy ktoś się może natknął na sieci lub ma w swoich multimedialnych zbiorach skany tarcz białych do Hondy Civic 5d??? Jeżeli tak to proszę o zamieszczanie ich w tym wątku. Mianowicie już tłumaczę o co mi chodzi. W swoim Roverze 400 wymieniłem całe oświetlenie na nowe, mam skrobane tarcze od środka, mam malowane wskazówki farbką flure... na zielono i co??? I nuda, już mnie się to znudziło, pomysł mój jest taki aby zanotować białe tarcze wskaźników, ale z góry mówię że nie interesują mnie INDIGLO nie z powodu ceny lecz z powodu desingu, każdy ma prawo do swego gustu. Dlatego z mojej strony prośba o pomoc w białych tarczach do Hondy/Rovera.

Jeżeli się uda pomysł z tarczami to prawdopodobnie wlecą na pokład razem z nowymi podświetlanymi wskazówkami, lecz jeszcze nie wiem od jakiego samochodu. Podobają mi się VW/Skoda, Volvo jak i z Hond Prelude V gen. i z Hondy Accord Type-R.

Liczę na waszą pomoc w sprawię białych tarcz zegarów.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 14, 2009 17:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 20:15   

Ehh troszke inwencji... :-) wchodzisz przkladowo na ebay.co.uk znajdujesz co trzeba.Zapisujesz na dysku, otwierasz w jakims programie graficznym, powiekszasz ile trzeba, drukujesz i... Cieszysz sie nowymi zegarami choc obserwujac Twoje poczynania raczej na krotko.Co do wskazowek to ladne Ci wyszly.Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Maj 14, 2009 22:11   

Botanix to ciekawe co napisałeś, czytałem trochę o własnej produkcji białych zegarów. I jestem tym tematem bardzo zainteresowany, lecz zastanawiam czy rzeczywiście znajdę odpowiednią rozdzielczość na ebayu?? Hmm.... coś poszukam. Ciekawe czy ktoś już na forum z takimi rzeczami się bawił i jaki jest finał w wyglądzie. Zastanawia mnie jeszcze jedno czy własna produkcja jest idealna w wykonaniu, bo przecież trzeba powycinać te wszystkie skale i okienka tak aby później cieszyło oko. A żeby ładnie przewodziło światło to chyba wypadało by to nakleić na bezbarwną folię???

A wskazówki, ładnie wyszły, ale....... najładniejsze będą te które przewodzą światło, np. zielone. :wink:
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 14, 2009 22:34   

A ja wam powiem, ze mialem biale zegary w hondzie civic zalozone byly przez poprzedniego wlasciciela iiiiii...porazka...niby papier byl laminowany ale to laminowanie mnie irytowalo poniewaz w dzien slonce odbijalo sie od laminatu:p do tego podwietlenie jakies takie byle jakie z pod tych tarcz bylo...ogolnie bleee

Zawsze na spocie hondziarzy az zazdroscilem tym, ktorzy mieli seryjne tarcze z tylko zmienionym podswietleniem.

No ale coz...ja generalnie tarcz nie tkne w swoim R i nie polecam. Ale jezeli camaro17 jestes ciekaw i chetny zmian to sobie zmien. Jak Ci sie nie beda podbaly to zalozysz standardowe a biale sprzedaz:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeevS 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 22:42   

o nie camaro naprawdę podobają Ci się te białe zegary ?

Ale o gustach się nie dyskutuje....:)
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 22:51   

mi rowniez nie widza sie biale zegary w R. no chyba zeby byla to 200.w R400 to tak jakos nie elegancko.ale to moje zdanie :wink:
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Maj 14, 2009 22:53   

Nie, nie........ muszę sprostować!!!! Białe mi się bardzo podobają, jednak chcę osiągnąć taki sam efekt jak jest w MG ZS, chyba każdy widział te zegary. Jednak jak mi się takiego efektu nie uda osiągnąć domowym sposobem, to zainwestuję w oryginalne tarcze od ZS i od razu będę miał podświetlane wskazówki. Tylko muszę wymyśle jak zrobić 2 otwór w prędkościomierzu od ZS. :wink:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 01:27   

Cytat:
I jestem tym tematem bardzo zainteresowany, lecz zastanawiam czy rzeczywiście znajdę odpowiednią rozdzielczość na ebayu??


Raczej tak czasem widywałem obrazki o odpowiedniej rozdzielczości.


Cytat:
Ciekawe czy ktoś już na forum z takimi rzeczami się bawił i jaki jest finał w wyglądzie. Zastanawia mnie jeszcze jedno czy własna produkcja jest idealna w wykonaniu, bo przecież trzeba powycinać te wszystkie skale i okienka tak aby później cieszyło oko.


Zegarów jeszcze nie robiłem ale jest to w moich planach, robiłem trochę w modelarstwie dla przyjemności więc podejrzewam, że trudno nie będzie. Sprawna ręka, linijka, kątomierz, ostry nożyk i sporo cierpliwości a dasz radę.

Cytat:
A żeby ładnie przewodziło światło to chyba wypadało by to nakleić na bezbarwną folię???


To jest dobra myśl ponad to nie żałowałbym na papier, zwykły od drukarki będzie prezentował się słabo, są papiery fotograficzne o różnych odcieniach lepiej się spiszą :) . Mi osobiście białe podobają się bardziej od czarnych... ale najbardziej kręcą mnie takie jakby beżowe - połączeniu luksusu i sportowego charakterku :) .

http://i8.ebayimg.com/06/i/000/ea/d1/0d60_10.JPG
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Maj 15, 2009 08:14   

Wczoraj znalazłem coś na mg-rover.org, i powiem wam że to jak dla mnie słabo wygląda, widać ewidentnie że wszystko się odbija od tego papieru. Jednak chyba od razu będę szukał zegarów od MG. Szkoda że od ręki nie można kupić tak zrobionych zegarów jak te http://moman.pl/index.php...pis&k=38&id=191 jednym słowem są bardzo ładnie wykonane, kontaktowałem się z nimi, jednak do wykonania potrzebują ok. 2 tygodni + moje skany zegarów i za to śpiewają ok.110 zł + wysyłka, moim zdaniem gra nie warta świeczki. Gdyż lepiej wyczaić zegary od MG i je przerobić.

A tu zdjęcie R400 z białymi tarczami, chyba to słabo wygląda. :?:

 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 09:10   

Camaro co do tych zegarów "metalowych" przyznam, że zaraz przed przeczytaniem Twojego posta pomyślałem o tym samym! Wczoraj znalazłem stronkę, ale kurcze nie zapisałem, strona angielska, sporo są droższe ale wyglądają znacznie lepiej o tych tutaj. Poszukam i dam Ci znać.

Te wyglądają nieźle, można wybrać dowolne kolory tylko ta cena...

http://www.bansheemotorsp...products_id=299

Cytat:
A tu zdjęcie R400 z białymi tarczami, chyba to słabo wygląda. :?:


Rozmiar jest OK, bardziej liczy się czy kąty są w miarę zachowane ( czy fotka zrobiona prostopadle czy pod małym skosem ). Co prawa bezpośrednio się tego nie wydrukuje ale jeśli ktoś z tu zaglądających czuje się dobrze w photoshopie to mógłby przysłużyć się Roverowcom... :) . Można tam przecież cuda robić nadać im design jakiego świat rowerowy jeszcze nie widział. Gdybym miał wolne przedpołudnie to mógłbym spróbować coś wymyślić ale trochę ciężko z czasem niestety. Znajdę parę minut to obadam sprawę.

Pytanie mam, czy można rozebrać zegary i wyciągnąć z nich stare ( czarne ) tarcze? Czy te oryginalne są zintegrowane jakoś i nie bardzo? Mając stare, zrobić nowe to już nie problem, wystarczy skan + delikatna obróbka i te z ZS będą wyglądały śmiesznie słabo :mrgreen: .
_________________
reservasjonerb
est deals
Ostatnio zmieniony przez Botanix Pią Maj 15, 2009 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Maj 15, 2009 09:19   

Botanix oczywiście że można bez problemu je wyciągnąć, sam próbowałem lecz trzeba pamiętać że nie obejdzie się bez ściągania wskazówek.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 09:24   

Cytat:
Botanix oczywiście że można bez problemu je wyciągnąć, sam próbowałem lecz trzeba pamiętać że nie obejdzie się bez ściągania wskazówek.


Łe to superśąnie, wrzuć na skaner o dobrej roździałce i jeśli chcesz najniższą linią oporu odwróć w paincie kolory aby uzyskać podobny efekt. Z tym, że w przypadku zegarów które były czarne, będą po tym białe. Parę minut roboty i zegary gotowe.



Jeśli chcesz bardziej wyszukanego efektu to zabawa w photoshopie, chociaż warto.


PS.
Zastanowię się jeszcze nad nowymi zegarami dla siebie bo szczerze mówiąc mam coraz większą ochotę przerobić swoje w takim stylu jak tutaj:




Tak mniej więcej wyglądałby biały...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Maj 15, 2009 12:08   

Botanix a to są zegary z R200 czy z MGF??? Też to na angielskim forum widziałem.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 12:18   

One są z MGF ale w zasadzie to nie istotne, zamierzam sam sobie zaprojektować zegarki w photoshopie i nieco skorzystam z designu tych tutaj :) .
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 08:17   

heja Botanix działasz coś może w temacie czy odpuściłeś temat białych zegarów, ja cały czas szukam zegarów od MG w rozsądnej cenie bo co do skanów to nie mam gdzie zrobić, gdyż nie posiadam skanera. :sad:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Maj 19, 2009 01:13   

Na razie niestety cały czas praca i praca, nie mam teraz czasu a chętnie bym zrobił te zegarki już. Generalnie sporo aktualnie robię w samochodzie też i zegary jako taki już najbardziej kosmetyczny zabieg zostawiam sobie na później, ale być będą na 100% :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 09:24   

camaro na początku mojej przygody w R też chciałem przerobić zegary, ale skończyło się tylko na zmianie, a właściwie na polepszeniu podświetlenia. Plan był ambitny i zegarki miały wyglądać mniej więcej tak no ale ... :>

_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Wto Maj 26, 2009 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 09:39   

Tomaszi no fajno,ale problem ze zdjęciem jest bo go nie widzę.
 
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 09:41   

http://forum.roverki.eu/download.php?id=342 - poprostu wklej :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 15:22   

dobrze było tylko spacja mi się wkradła po http :roll:
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620] białe zegary
neon_4u Tuning wizualny 8 Pią Mar 25, 2011 10:37
kruszan
Brak nowych postów [r 214 Si 1.4 97 rok] białe zegary
Szpondu Tuning wizualny 22 Pon Maj 04, 2009 23:09
sek099
Brak nowych postów Zegary białe do [R620SDi]
RoBBoD Tuning wizualny 3 Pią Paź 24, 2008 14:56
ziajn
Brak nowych postów [R600] białe zegary
Skiba Tuning wizualny 5 Sob Maj 19, 2007 09:01
Brt
Brak nowych postów [R200] Białe zegary
Moloch Tuning wizualny 18 Czw Lis 13, 2008 03:27
Ley



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink