Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4i 98r] Ubytek płynu chłodzącego i babelki...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4i 98r] Ubytek płynu chłodzącego i babelki...

Ubytek płynu chłodzącego i babelki...
Autor Wiadomość
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 15, 2009 15:10   [R200 1.4i 98r] Ubytek płynu chłodzącego i babelki...

Witam
W moim niedawno nabytym Roverku 200 1.4i 8v 98r mam następujący mankament.
Podczas jazdy kiedy mi się podgrzeje (ciepło na zewnątrz, korki) silniczek, ubywa mi płyn chłodniczy.
W poprzedni weekend w trasie 50km dosłownie, poziom płynu spadł w zbiorniczku z MAX na MIN. Na chłodnicy od strony komory silnika mam na górze taki miejscami zielonkawy zaciek ale mały a obok jest biały zaciek o wymiarach ok 1x5cm. Byłem z tym u mechanika i bawił się cięgnem gazu żeby sprawdzić czy nie wywala gdzieś płynu jak się nagrzeje(czy zaworek działa), nigdzie nie cieknie a w momencie dodawania gazu, od spodu, czyli z węzyka odpływowego dostają się bąbelki bezwonne czyli to nie jest gaz ani spaliny (samochód jest też na gaz ale jeżdzę tylko na benzynie).

Dookoła zbiorniczka, w środku jest bardzo mały pierścień....wydaje się że oleju, brązowy płyn w ilości prawie znikomej i zbiera się on tylko dookoła zbiorniczka i gdyby go zebrać to może byłaby łyżeczka do herbaty tego płynu.

Pod korkiem zbiorniczka płynu i pokrywą zaworów nie ma majonezu, nie ma 2 wskazań oleju, samochód wogóle nie dymi i silnik pracuje równomiernie i bardzo żwawo.
Mechanik powiedizął że musi sięwydostawać płyn do kolektora ale wtedy chyba powinien samochód dymić z wydechu, chyba że się mylę.
Mnie dzisiaj zaczął zastanawiać ten zaciek wyschnięty na chłodnicy który stojąc z przodu samochodu znajduje się po lewej stronie na górze czyli chyba przy okolicach wlotu płynu do chłodnicy.

Nie wiem już co o tym myśleć.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 15, 2009 15:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 17:12   

Olej w zbiorniku płynu nie brzmi zbyt dobrze...
_________________
Tom
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 09:54   

Dzisiaj zrobiłem zdjęcie chłodnicy, zdjęcie pokazuje fragment chłodnicy stojąc przed samochodem po lewej stronie czyli przy wężu wlotowym którego fragment widać po lewej stronie. Chłodnica ma zacieki i minimalnie ale powiększają się one, na chodniku nie widać żadnych plam pod samochodem. Płyn w chłodnicy uzupełniam i już nie ma brązowej otoczki przy ściankach zbiorniczka jednak dalej się gdzieś ten płyn ulatnia.
Mam myśleć o chłodnicy nowej??
Gdzie i w jaki sposób można zdiagnozować ubytek?
Jeśli chłodnica jest dziurawa to przy nagrzaniu się silnika i włączeniu chłodnicy bardzo prawdopodobne że stamtąd właśnie się napowietrza układ??
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 10:08   

Ja mialem taką sytuacje - że pewnego dnia jechalem sobie gdzies tam, zatrzymałem się i zauwazylem ze ze spod maski coś tam się dymi, macha w góre i okazało się ze płyn z chłodnicy leciał na rozgrzaną klawiature i parowało. Diagnoza krótka - chłodnica do wymiany, po wymianie wszystko wrócilo do normy i wszystko bylo okej. A ciekło mi mniej wiecej z tego samego miejsca gdzie zrobiłes foto.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 10:34   

A ja oczywiście zapomniałem dopisać że jak jest nagrzany to dymi/paruje właśnie z tych okolic :)

Czyli wychodzi na to że najprawdopodobniej chłodnica tylko do wymiany. Bardzo dziękuję za pomoc, myślenie nie boli ale czasem ciężko skojarzyć fakt dymienia z gubieniem płynu :D
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 10:42   

Napisz pożniej czy to chłodnica czy coś innego :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Maj 18, 2009 11:06   

Chłodnica do wymiany u mnie w tym samym miejscu skorodowała. Możesz włączyć ogrzewanie na full i klimę wtedy nie będzie dymić (włączy się mały obieg) :lol: . Ogólnie radzę z tym nie jeździć bo jak płynu zabraknie a temp. podskoczy to murowane HGF :cry: .
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 11:09   

Dokladnie - jedyne co to przejedz pomału do mechnika (albo gdziekolwiek gdzie będziesz chlodnice wymianiał), pytanie czy kolega ma klime bo widze ze ma tą samą wersje R co ja - a ja klimy nie mam.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 14:10   

Dzisiaj znalazłem na Allegro chłodnicę za 195zł. "Nabędę ją drogą kupna" i postaram się sam wymienić, potem uzupełni płyn i odpowietrzę według instrukcji na stronie.
Sprawdzam stan płynu codziennie i dolewam w razie potrzeby, przez weekend i 120km nie stracił nic płynu więc jest dobrze ale było chłodno.
Ewidentnie jest dzisiaj w tym miejscu mokry więc jak wymienię, dam znać co się zmieniło :)

[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 15:41 ]
Po długich staraniach kupiłem w końcu chłodnicę wcześniej wspominaną. Jutro powinna być u mnie i w sobotę biorę się za jej wymianę, odpowietrzę układ według instrukcji na forum.
Chłodnica w coraz gorszym stanie, w miejscu gdzie było widać mały wyciek na zdjęciu, teraz jest zielony glutek od płynu, nawilżony jakby kamień na chłodnicy.
Płyn uzupełniałem i raz gubił, raz nie, oczywiście zależało to od grzania się, jak włączył się obieg na chłodnicę to gorący płyn i duże ciśnienie=wyciek murowany.
Nie wiem czy nie porywam się z motyką na księżyc jeśli chodzi o wymianę ale wydaje mi sięże to nic strasznego.
 
 
Jaskulek 



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Nie Maj 31, 2009 16:46   

witam,

maam ten sam problem co kolega opisywal z ta roznica ze mam zalozona nowa chlodnice i dalej jest ta sama sytuacja ;/ dodatkowo dodam ze jak odkrece korek od zbiorniczka to plyn wraca do niego ale w duzo mniejszej ilosci ;/

co to moze byc ??

prosze o pomoc
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 11:01   

Do mnie po wielkich bojach i problemach w końcu dzisiaj dotrze chłodnica i jak ją wymienię, będę wiedział czy coś dodatkowo nie cieknie, jednak w grudniu poprzedni właściciel (pierwszy) robił HGF i wymienił wszelkie uszczelki które przy tej okazji warto wymienić dlatego spodziewam się że skoro kapie mi z chłodnicy na chodnik to raczej już z niczego innego.
Jak zamontuję odpowietrzę i przejadę 100km da znać czy wszystko ok.

Dopiero zaczynam przygodę ze swoim R'kiem ale z wyczytanych informacji na forum to może być korek zbiorniczka, termostat, węże, uszczelka kolektora i nie wiem co jeszcze...jak z przewodów nie kapie i pod samochodem nie widać żadnego wycieku na jakimś elemencie to.....to koledzy lepiej doradzą :)

Aktualizacja.... 4.06.09 na 2 podnośnikach na parkingu pod blokiem z Fatherem poradziliśmy sobie w 1,5h z wymianą chłodnicy i poskładaniem wszystkiego do kupy itd.....:)
Żeby nie zapeszyć ale piknie wszystko działa, zero wycieku, zero ubytków. Rover to najlepsza marka :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200 99r 1,4 16V benzyna] znowu ubytek płynu chłodzącego
juz nie mam siły :(
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Paź 22, 2009 18:00
Lewis
Brak nowych postów [R25]Ubytek płynu chłodzącego
marcinm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Czw Kwi 26, 2007 23:22
Paul
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [214 Si] Ubytek płynu chłodzącego
piotrex123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Maj 17, 2013 17:52
Adrian
Brak nowych postów [R214Si] Ubytek płynu chłodzącego
koper Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Czw Wrz 02, 2010 20:55
xROnx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink