Forum Klubu ROVERki.pl :: [400 SDI] Klimatyzacja nie chłodzi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[400 SDI] Klimatyzacja nie chłodzi

Co sprawdzić, jaki serwis w Lublinie?
Autor Wiadomość
MSaigon 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 52
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 23:28   [400 SDI] Klimatyzacja nie chłodzi

Witam,

Przed zimą klima była sprawna, w zimie jakoś o niej zapomniałem i nie włączałem nawet na chwilę (w końcu tez nie wiem czy włączy się przy ujemnej temp. - a wszyscy sugerują, aby uruchamiać raz na tydzień...). Zrobiło się ciepło i okazuje się, że klima nie chłodzi. Światełko przy przycisku się zapala, słychać, że coś się włącza, ale chłodu nie czuć.
Czy to tylko kwestia nabicia klimy czynnikiem? Co przy tej okazji warto sprawdzić wymienić? Ile może kosztować taka usługa.
Czy może ktoś polecić serwis w Lublinie?

Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 04, 2009 23:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 07:47   

Generalnie może być wszystko przyczyną, ale prawdopodobnie wystarczy nabicie. Przy nabijaniu serwis dodaje czynnnik UV, potem po tygodniu przyjezdzasz na sprawdzenie szczelności układu i jak jest wszystko ok to gitara. Ile kosztuje, obecnie ceny nabicia wahają się miedzy 150 a 200zł.

najlepszą metodą sprawdzania jest dotykanie rurek w silniku od klimy, ten wychodzący od chłodnicy powinien być lodowaty a wchodzący ciepły.

Ja niestety mam małą masakrę z klimą, nabita raz, wyparowało skraplaczem, wymiana skraplacza + nabicie ponowne i znowu Rka wypiła czynnik :| Koszty robią się lekko mówiąć ogromne i teraz mam dylemat, czy zmieniać serwisantów (myśleli że mam silnik bejcy) żeby zrobili mi wkoncu porządnie czy może ciągnąć u tych licząc na niższe koszty dalszych napraw.
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 05, 2009 09:26   Re: [400 SDI] Klimatyzacja nie chłodzi

MSaigon napisał/a:
Czy może ktoś polecić serwis w Lublinie?
Pozdrawiam.


Ja, jak jeszcze mieszkałem w Lbl, nabijałem swoją w warsztacie na ul. Turystycznej, o ile dobrze pamiętam to: "Auto-Kurowski", skasowali mnie 120,00 zł - sprawdzenie szczelności układu, sprężarki i nabicie. Zaznaczam, że Ci mechanicy nadają się jedynie do nabijania klimy i wymiany opon :D Resztę roboty spartolili, chcieli oszukać na wymianie rozrządu(skasowali za wymianę, ale śrubki żadnej nie odkręcili).
 
 
MSaigon 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 52
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 20:52   Re: [400 SDI] Klimatyzacja nie chłodzi

Dzięki za odpowiedzi. Zapisałem się do serwisu "Klima Plus", taki znalazłem w necie, być może często odwiedzany, bo zapisy są na 2 tygodnie wcześniej.....
Po wizycie dam znać co było nie tak, pewnie tylko brak czynnika, ale tam sprawdzą mi wszystko (mam nadzieję, że nie za drogo mnie to wyniesie....).
 
 
am_k 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 582
Skąd: Bychawa/Lublin

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 07, 2009 06:52   

MSaigon,
Zapraszamy na spoty w piątek pod MTL.
_________________
Pozdrawiam.
Marcin
 
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 10:54   

Ms aigon mam ten sam problem może byś mi powiedział co było u ciebie źle jeśli już naprawiłeś mam dokładnie to samo włączam klime ale ona nie chłodzi :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pino 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 120
Skąd: Pełczyn/Lubelskie

Rover 600

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 12:20   

MSaigon, zapraszam do mnie, nabijemy, sprawdzimy szczelność,ewentualnie poszukamy jakichś innych usterek i jak wszystko będzie ok to zapłacisz tylko 100zl.

P.S przyłączam się do prośby am_k, i również zapraszam na spocik :smile:
_________________
ROVER RULES! Elo roca
 
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 14:57   

A wie może ktoś z Warszawy o jakiś dobrych i tanich przeglądach klimatyzacji ?? jeśli tka to prosił bym o jakiś namiar
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 15:15   

Ja zawsze serwisowałem klimatyzację u Konarskiego przy ul. Racławickiej w Warszawie.Jak na razie bez zastrzeżeń. Dokładnie nie pamiętam ale za nabicie ze sprawdzeniem szczelności zapłaciłem chyba 150 zł. a za wąż który mi dorabiali 100 zł. a wszędzie chcieli po 200-250 zł.
 
 
MSaigon 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 52
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:42   

Pino napisał/a:
MSaigon, zapraszam do mnie, nabijemy, sprawdzimy szczelność,ewentualnie poszukamy jakichś innych usterek i jak wszystko będzie ok to zapłacisz tylko 100zl.

P.S przyłączam się do prośby am_k, i również zapraszam na spocik :smile:


Aaaa, szkoda, że wcześniej się nie zgadaliśmy, klima sprawna ale przez zimę wyparował cały czynnik.... pewnie gdzieś jakaś nieszczelność, za nabicie czynnikiem z barwnikiem zapłaciłem 160 zł. Kazali pojeździć 1-2 tygodnie i sprawdzą którędy czynnik ucieka.

Wiec jeśli klima nie chłodzi, a słychać że się włącza, to kwestia braku czynnika, czyli jakaś nieszczelność układu, ale o tym dopiero się dowiem może jutro. Domyślam się że na uszczelnienie układu też trochę kasy popłynie....

PS. co do spotów... :smile: zdarzyło mi się raz.... i od razu pobiliśmy rekord :mrgreen:
na fotce z tamtego spotu mój R stoi po prawej, niebieski sedan.

Pzdr.
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Cze 04, 2009 14:44   

MSaigon jeśli już problem z klimatyzacją sie rozwiąże u ciebie to prosił bym o podonie co było przyczyną i cenę bo nie wiem czy za to sie zabierać jeśli to ma duzo kosztowac
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420Di 98r] Klimatyzacja słabo chłodzi i dziwnie syczy
frayzer Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Sie 18, 2009 23:01
RUDiCK
Brak nowych postów [R400] klima nie chłodzi
Tjancik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Pon Sie 12, 2013 17:39
kiler22
Brak nowych postów [R420 SD] Klima słabo chłodzi.
mirwin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Wto Lip 23, 2013 11:11
jaro467
Brak nowych postów [R 414] klimatyzacja!
skorpio118 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Sie 06, 2010 22:38
markopolo374
Brak nowych postów [R45] Klimatyzacja
Hrabia Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Sro Lis 10, 2010 23:15
Hrabia



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink