Forum Klubu ROVERki.pl :: Listwa Diody Led
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Listwa Diody Led

Montaż
Autor Wiadomość
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 10:19   Listwa Diody Led

może ktoś z was już montował podobne diody podaje link do "Listwy Diody led"

http://moto.allegro.pl/se...=8697&country=1

jak widać jest tego pełno na allegro a ja mam ytanie może ktoś z was wie pod co podłączyć najlepiej te diody " napewno pod prąd" z tego co wiem to podłącza sie to pod swiatła mijania lub postojowe , czyli musze przeciąć kabel od świateł mijania i doczepić kabel od tych światełek czy jak??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 09, 2009 10:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 10:21   

Moje zdanie jest takie - takie oświetlenie jest nielegalne, a do tego oszpeci Twój samochód ;)
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 10:22   

Ja pytałem jednego z forumowiczów jak to zamontował i cytuję:

Cytat:
W bardzo prosty sposób wyciągasz postojów ki to są żarówki w5w odginasz lekko nóżki, ściągasz osłonkę z kabelków =/- i ładnie i delikatnie zawijasz , później zaginasz nóżki i wkładasz na miejsce i działa. bez problemów, woda nie dochodzi bo nie ma jak, tylko widać kabelek że tam idzie.


[ Dodano: Czw Lip 09, 2009 10:23 ]
thef, to oświetlenie jest legalne, zmieniły się przepisy, ostatnio na Onet o tym czytałem, ale nie mogę się dogrzebać tego newsa. Wolno już jeździć na takich światłach w ciągu dnia i muszą się one załączać automatycznie po przekręceniu kluczyka.
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 10:28   

Czyli podłączam pod żarówkę normalnie i powinno działać ok , rozumiem teraz mam pytanie pod które lepiej podłączyć czy mjiania czy postojowe czy to bez różnicy które ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 12:46   

Podłącz pod postoje W5W, bo podłączając pod mijania, to mija się to z celem.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 14:33   

Cytat:
thef, to oświetlenie jest legalne, zmieniły się przepisy, ostatnio na Onet o tym czytałem, ale nie mogę się dogrzebać tego newsa. Wolno już jeździć na takich światłach w ciągu dnia i muszą się one załączać automatycznie po przekręceniu kluczyka.
Obawiam się, że pomyliłeś się z newsem o dopuszczeniu fabrycznych świateł dziennych. Chodziło o to, że do tej pory nie mogły być używane "normalnie", bo przy ich włączeniu nie włączały się tylne światła pozycyjne, co do tej pory było wymagane. "Grzebane" diody w reflektorach nie mają homologacji!!!
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 15:33   

Panowie ja się tu wtrącę, pewnie nie którzy piją do mnie, bo sobie takie właśnie zamontowałem, i powiem krótko, czy legalne czy nie, mało mnie to obchodzi. Jak jeżdżę na nich??? Jak jest słonecznie to wiadomo na światłach mijania i LED, ale jak jest już pochmurno i nie ma rażącego światła od słońca to tylko LED+ postojówki. Policja jakoś się nie czepia, już nie jedna mijałem i jakoś nie mrugali, co jedynie inny mrugają a ja im kiwam palcem: nu,nu,nuuu... Proszę nie mylić ze środkowym palcem wskazującym, jestem spokojnym człowiekiem. :wink: Dziwne że jak jeżdżę jak jest ciemniej to innym to nie przeszkadza tylko jak jest słońce, chyba nie dowidzą :mrgreen: Co do podłączenia to ywis, właśnie mnie zacytował, i trzeb to tak podłączyć pod nóżki postojówek i ładnie świeci.











 
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 16:25   

hehe oślepia ich urok twojego auta a nie promienie jakie z niego bjią , jak bym przestrzegał przepisów ruchu drogowego i te ich idiotyczne regułki to w mieście bym jeździł 50 km/h a to jest niemożliwe tak samo jak z led diodkami jechał ostatnio za mną stary passat z tymi diodami i przepięknie to wygląda anwet w starych autkach wiec myśle że o gustach sie nie dyskutuje :) jednemy się spodoba drogiemu nie normalne :)

Dziekuje chłopaki za pomoc :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 18:45   

seba323, camaro17, jak juz taka listwe pakowac do R400 to w klosz!! Tylko i wyłącznie:) i tak by puscic, gorą klosza i na zagieciu reflektora po wewnetrznej stronie przy grillu:)

Ale po mojemu takie diodeny to by musialy wspolgrac kolorystycznie z ksenonem 6000K, a nie zolta zarowka halogenowa...

Ale wiadomo, na forum jest tendencja zeby nie pchac ksenonow w ref bla bla bla;) a ja znalazlem na to zloty srodek:D hehe i nie potrzebuje diodenow juz

PS po mojej miescinie jezdzi mondeo jedynka, ma xenony 6000K w kloszu (jak ja poprzednio) i dwie listwy w zderzaku, fajnie to wyglada;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeevS 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 18:46   

Można tego używać jeśli ma się homologacje, widać jak wykwalifikowaną mamy kadrę w Policji bo u camaro17, z miejsca byś dostał za to mandat. Przeglądu na pewno nie dostaniesz. Dla mnie to głupota pozatym robisz z tego rovera BMW
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 19:41   

SeevS napisał/a:
Dla mnie to głupota pozatym robisz z tego rovera BMW


Dla jednego głupota, a dla drugiego nie. Ktoś już wcześniej napisał, że o gustach się nie dyskutuje, każdy robi ze swoim R, to co mu się podoba i tyle. Osobiście listwy led wyglądają ładnie w każdym aucie, ale fakt faktem, ładniej by to wyglądało montując wewnątrz lampy.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 20:39   

Już nie raz to pisałem, jednemu się to podoba innemu nie. Generalnie chyba trzeba przestać pokazywać co kol wiek na forum co się zrobiło w swym R, i przy tym przestać pisać tutki. Jestem ciekaw ile wspaniałych głosów oczywiście negatywnych usłyszę na swój temat jak pokaże swoje przeróbki reflektorów na soczewki.

Ale już się do tego przyzwyczaiłem i jakoś mnie to nie rusza, czy to samo myślicie o moich felgach???? Jak dobrze pamiętam ktoś się mocno nimi zachwycił jak je zobaczył u mnie zamontowane.
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 20:45   

camaro17, nie denerwuj się, nie ma na co. Listwy wyglądają jak trzeba, dodają charakter :cool:
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 20:49   

ywis napisał/a:
camaro17, nie denerwuj się, nie ma na co. Listwy wyglądają jak trzeba, dodają charakter :cool:


Jestem tego samego zdania. Ilu uzytkowników tyle opinii. Liczysz się z tym ze nowinki nie u wszystki wzbudzają aplauz.. Mnie się podoba. :grin:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 22:01   

camaro17 napisał/a:
Już nie raz to pisałem, jednemu się to podoba innemu nie. Generalnie chyba trzeba przestać pokazywać co kol wiek na forum co się zrobiło w swym R, i przy tym przestać pisać tutki. Jestem ciekaw ile wspaniałych głosów oczywiście negatywnych usłyszę na swój temat jak pokaże swoje przeróbki reflektorów na soczewki.

Ale już się do tego przyzwyczaiłem i jakoś mnie to nie rusza, czy to samo myślicie o moich felgach???? Jak dobrze pamiętam ktoś się mocno nimi zachwycił jak je zobaczył u mnie zamontowane.
Mniejsza o to, co się komu podoba a co nie, ale co do nielegalnego oświetlenia, to chyba warto zaznaczyć, żeby później nie było zaskoczenia przy kontroli czy przy przeglądzie. Poza tym, bardzo często takie niehomologowane oświetlenie po prostu przeszkadza innym uczestnikom drogi podobnie jak źle ustawione. Ja tylko wyrażam swoją opinię. Ty wyrażasz swoją. I OK, ale jak mi na drodze pokażesz swoje "nu nu nu", to ja Ci się odwdzięczę długimi i bynajmniej nie z powodu braku zachwytu nad pięknem Twoich modyfikacji ;) .
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 08:23   

eeeee tam napewno na żywo to inaczej wygląda jak na fotkach , fotki nie odzwierciedlają tych światełek , diody led jestem pewien że nikogo na drodze nie oślepią jedynie mogą zwrócić czyjąś uwagę , To prawda w kloszu by to wyglądało przekozacko tylko to już dłuższa zabawa , Dobrze dajmy na to że są te diody nielegalne oślepjają itp .... bla bla bla ale jaki problem jest je odłączyć jak sie jeddzie w trase :) przepisy są po to żeby je łamać hihiihihi :) tylko potem gorzej pogodzić się z mandatem hehehehe


SeevS, da sie uzyskać pozwolene na te diody czy to raczej nie możliwe ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
McGAJveR 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 294
Skąd: Norraby - Konin

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:26   

Cytat:
SeevS, da sie uzyskać pozwolenie na te diody czy to raczej nie możliwe ??
Niestety, żaden organ władzy państwowej nie wyda Ci takiego pozwolenia bez
homologacji... Gdybyś posiadał takową, nie było by problemu... Każde światła, nawet te do jazdy dziennej, mogą być zamontowane tylko wtedy jeśli ją posiadają. Chodzi tu oczywiście o warunki (surowe z resztą) jakie oświetlenie samochodu musi spełniać.
_________________
http://e-stacja-rna.pl
Tylko muzyka Niezależnych Artystów.
 
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:22   

SeevS napisał/a:
Dla mnie to głupota pozatym robisz z tego rovera BMW

Kolego, pierwsze światła dzienne LED, bo na czymś takim wzorują sie te diodki wyprodukowało AUDI, a nie BMW...

Poza tym, camaro17, wydaje mi się że faktycznie lepiej by wyglądały, jak by były w kloszu, ale w sposób, gdzie nie kończyły by się w prawie połowie lampy, tylko żeby poprowadzić je jeszcze dalej. Do miejsca gedzie już dół lampy spotyka się ze zderzakiem... Co myślisz ??
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:52   

truten23, dokładnie ja właśnie tak bede montował można powiedzieć że pod kontem 100 Stopni na górze lampy i bedzie szła do końca zobaczymy jaki efekt narazie jest problem z kupnem otóż tak długiej listewki led ;p wiekrzosc to 24 cm :/

najwyżej będe odłańczał w trasie żeby pieski mnie nie dzybneli ale i tak efekt tego ejst bezcenny:P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MikeLD 




Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:15   

Kilka dni temu za tutorialem kolego camaro17 zrobiłem sobie oświetlenie wnętrza i zacząłem myśleć o diodowych do jazdy dziennej.
Zamocowałem te listwy 'na wcisk' między kloszem i zderzakiem, podłączyłem do świteł mijania. I bardzo mi się podoba efekt.
Ale podjechałem do kolegi z WORD o opinię jak takie cos może być legalne i:

- jako ozdobne mogę tak jeździć, "nie ma przeciwwskazań", jednak w skrajnym przypadku, przy upierdliwej kontroli można zaliczyć mandat.

- jako światła do jazdy dziennej muszą te listwy być podłączone do świateł pozycyjnych na jednym włączniku świateł, przy załączaniu świateł mijania listwy led powinny gasnąć, a pozycyjne żarówkowe pozostawać włączone.

I tak też zrobię. Poprosiłem jeszcze aby mi wyszukał odpowiednie paragrafy do wydrukowania, aby wozić je przy sobie i w razie kontroli mieć czarno na białym, że zgodnie z przepisami.

Pozdrawiam.



załączam fotki, tak to u mnie wygląda, a chcę jeszcze dołożyć - po dwie listwy na na stronę na całą długość klosza:



_________________
Czasem myślisz, że los się do Ciebie uśmiechnął, a Ty go po prostu rozśmieszyłeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] diody ala ringi..
Tomasz620 Tuning wizualny 32 Sro Maj 27, 2009 11:56
Botanix
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Rover 25 Diody Nawiewów
arni55 Tuning wizualny 1 Sob Wrz 01, 2012 19:28
Adrian
Brak nowych postów [rover 200 1,4 98r] diody w przednich lampach
hertz25 Tuning wizualny 14 Wto Lut 16, 2010 16:16
Kozik
Brak nowych postów [All]Wymiana żarówek w przyciskach na diody led.
BigBoyPL Tuning wizualny 30 Sro Sie 16, 2017 09:22
pietka
Brak nowych postów Listwa pod tablica
z napisem
marcin8c Tuning wizualny 13 Wto Lip 15, 2008 12:04
wiater



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink