Forum Klubu ROVERki.pl :: Co tu ktoś popsuł ??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Co tu ktoś popsuł ??
Autor Wiadomość
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:22   

"Leyout" nie jest problemem, bo przecież dopasuje się zawsze do rozdzielczości, problemem jest banner nagłówkowy, który będzie z gory określonej szerokości, bo będzie on graficzny.

Oczywiście banner o szerokości X zawsze będzie po środku bez względu na rozdzielczość, ale wg mnie gdy forum będzie dopasowywane automatycznie to przy dużych rozdzielczościach będzie to szerokie forum z wciąż takim samym bannerem/rysunkiem nad tabelami co będzie wyglądało już mniej ciekawie.

Optymalną szerokością stałą forum jest taka do 950 pix, teraz jest ustawiona chyba 800 pix, wiec można ciut poszerzyć.

Tak naprawdę należałoby określić jaki jest % osób używających jakiej rozdzielczości - chyba zrobię zaraz ankietę, ale nie wiem ile osób uzna udział w niej za istotny :)

Generalnie uważam, że to wszystko kwestia przyzwyczajenia (poza tymi przypadkami, gdzie ogląda się forum na 22" :P bo tam rzeczywiście wychodzi malutkie).
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:50   

Forum ma ustawiona szerokosc 1000 px jesli nic nikt nie zmienil.

Baner mozna zaprojetowac tak, zeby z jego lewej i prawej strony - w przypadku
gdy bedzie dosc szeroko z marginesami - zrobic gradient od jasnego do ciemnego w kolorze pierwszej barwy bannera. Nie wiem czy wyrazilem sie dosc poprawnie graficznie, ale
mam nadzieje, ze Ty Ley wiesz o co mi chodzi :)

Pamietajmy, ze duze portale onet.pl, wp.pl, interia.pl tez utrzymuja stala szerokosc swoich witryn. I tak naprawde dotyczy to wiekszosci stron w necie, wiec akurat to, ze ktos nasze forum na 22" widzi kiepsko i male jest argumentem zadnym ;P Bo wszystkie inne strony tez widzi tak samo ;)

No ale lubimy pomarudzic sobie, wiec ja tez napisze - dla statystyki.
Dlaczego forum jest takie male?! Szersze bylo lepsze ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:54   

MaReK napisał/a:
Baner mozna zaprojetowac tak, zeby z jego lewej i prawej strony - w przypadku
gdy bedzie dosc szeroko z marginesami - zrobic gradient od jasnego do ciemnego w kolorze pierwszej barwy bannera.


To nie jest problem tego co jest po bokach, a tego co jest w środku :) Po bokach to to rybka czy tła zostaje dużo czy mało, chodzi tylko o to, że wielkia tabela (czyli rozciągnięta na cały monitor) przy stałej szerokości bannera, nawet z wygradientowanym tłem, wygląda tak sobie... ale oczywiście uwzględnie taką opcję aby zobaczyć jak co i jak wyjdzie :)

Dziś odebrałem trackballa wreszcie więc biorę się dalej za robotę :ok:
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:06   

1000px :)

:P
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 13:49   

Po wczorajszym spocie i TIGERach, które trzymały mnie dość długo ( :P ) gdzieś w okolicy 4:00 stwierdziłem, że zmieniam projekt tzn zrobię go jeszcze inaczej niż planowałem (głównie kolorystycznie) :) Wstępne przymiarki wyglądają zachęcająco - przez kolejne dni będę sprawdzał, czy całościowo wyglądać to będzie równie ciekawie.

Oznacza to mniej więcej tyle, że może nastąpić przesunięcie w czasie do tzw. premiery, ale mam nadzieję, że Wam się spodoba i uznacie, że warto było poczekać.

W temacie rozdzielczości, ponieważ dużo osób pracuje na wysokich parametrach, to postaram się aby nie trzeba było zawężać forum do 1000pix (chociaż uważam, że jest to ładne), a zamiast tego spróbujemy ustawić skalę tak, aby dopasowywała się szerokością do np 80% Waszej rozdzielczości (tak aby tylko trochę tła po bokach zostawało bez względu na rozdzielczość).

Sam nagłówek będzie przygotowany na szerokość 1000pix, ale postaram się by ikony były na tyle duże i wyraźne by na większych również pracowało się Wam dobrze... no ale to sami ocenicie lada tydzień :)

Tych, którzy mieli jakieś przecieki co do pierwszej wersji informuję przy okazji, że zrezygnowałem z opcji, w której mimo jasnego tła było dużo czarnego, bo powstawała w oparciu o kolory loga klubowego. Zatem już wiecie jakie forum nie będzie :D A może będzie jako alternatywa? Pożyjemy zobaczymy :D

Proszę o cierpliwość - o postępach będę informował :)
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rowerek sie popsuł :( Żal no.. dopiero taki remont...
Adrian355 Offtopic 12 Sob Mar 29, 2008 15:46
Adrian355
Brak nowych postów Gra ktoś w WArRocka? :)
pietro Offtopic 3 Nie Cze 08, 2008 10:53
Markzo
Brak nowych postów Widział ktoś to?
Stare ale jare
jaro12 Offtopic 2 Sro Mar 10, 2010 23:32
TIGER
Brak nowych postów Ktos mi pomoze z LPG???
Markzo Offtopic 4 Sro Kwi 23, 2008 18:21
Markzo
Brak nowych postów ktos wie co to za Roverek?
menior Offtopic 3 Nie Mar 07, 2010 18:06
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink