Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Alufelgi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Alufelgi
Autor Wiadomość
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 27, 2009 14:36   

bula21 napisał/a:
ja mam te felgi opony 195/50 przy obnizonym zawieszeniu nawet jak mam z tylu 2 osoby nie obciera ale przez progi jest ciezko przejechac :O


To widocznie tylko ja miałem takiego pecha w 3 samochodach :)

Nie ocierał na tyle, aby nie można było jeździć... jednak co jakiś czas warto było zabapieczać wewnętrzne ranty tylnych błotników i na w miejscach gdzie kończy się bieżnik, pojawiały się cienkie paski poodcinanej gumy... ale był za to szerszy i wyglądał jak żaba. :)

[ Dodano: Sob Cze 27, 2009 14:40 ]
hellboy_d napisał/a:
Ja tez nie mam problemu i mam 205/50/15 plus sprezyny 35/35
No chyba ze tesciowa (gruba) z tylu plus ciotka i pralka w bagazniku ....


Czy ja napisałem, że tarło ciągle?? Podczas jazdy samochodem (nawet sam) na drodze zdarzaja się różne przypadki. Nie uwieżę Ci, że jeśli jedziesz szybciej lewy zakręt i przy krawężniku trafisz na jakąś górkę, tylne koło nie chowa Ci się w błotnik... albo przeskakujesz z prędkością 100-140 jakąś większą górkę zawieszenie nie przysiada na odbojach. Sorry, wybaczcie ale w bajki nie wierzę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 27, 2009 14:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 18:49   

Halo jak z tymi srubkami :razz:
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 28, 2009 14:25   

luk7 napisał/a:
Halo
za halo to w ...wala;) luk7 jaki ty jestes nie ogarniety czlowiek!

Wejdz sobie na allegro i ogladaj NAKRETKI a nie sruby. Sruby sie wkreca w kolo a nakretki nakreca na szpilki. Zauwaz ze jak zdejmiesz kolo to wystaja Ci 4 takie szpilki...to na nie sie nakreca nakretki!

Co do gwintu to juz Ci podalem M12x1,5!!! Nic innego

Dalej w zaleznosci, jaka masz flege czy bedizesz mial dekielek zakrywajacy sruby czy nie trzeba wybrac nakretki albo przelotowe albo pelne!

POzniej od rodzaju otworu na feldze potrzebujesz nakretki albo stozkowe albo kulowe! Tyle to jest cala filozofia

Jezeli nie wiesz co oznacza stozkowe, kuloe,przelotowe, pelne wejdz na moto allegro i zobacz jak wygladaja takie typy srub

Jak potrzebujesz pierscienie ze srednicy 70,4-->56,1 mm to mam takie do sprzedania bo kupilem je do felg ktore sie okazaly nie pasowac do mojego:) mialy wlasnie et35! ale szerokosc 7,5 cala

Jak potrzebowac bedizesz nakretki przelotowe stozkowe to tez mam na zbyciu bo tez byly dobierane do tychze felg! dobieralem wsio do felg titan...ale nie wiem jak to bedize wygladalo z enzo!

Jakby cos to pw!
Pozdro...

Aha albo kupujesz 16 sztuk zwyklych nakretek ale wtedy kazdy jeden menel bedzie mogl Ci buchnac felgi pod blokiem albo kupujesz 12 zwyklych i 4 zabezpieczajace (w sumie 16 naktretek) dzieki temu menel troche sie nameczy przed kradzieza;)!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 15:41   

Zanim kupisz pierscienie to dopytaj sie czy w komplecie z felgami sprzedawca nie dodaje pierscieni, o ile kupujesz nowe. A co do nakretek to sprawdz najpierw czy Twoje stare sie nadadza (mysle, ze tak) i dopiero wtedy najwyzej dokupisz nakretki.
 
 
hellboy_d 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Bielawa ,Remschied

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 28, 2009 20:23   

Tomi napisał/a:
albo przeskakujesz z prędkością 100-140 jakąś większą górkę zawieszenie nie przysiada na odbojach. Sorry, wybaczcie ale w bajki nie wierzę.

Wiadomoze to jak robisz to obciera , ale codzi o normale uzytkowanie a w takowym nie jest to przypadlosc czesta i nie zuzywa dodatkowo ogumienia .

Chyba ze zaintersowany jedzi non stop 140 km/h ;]
_________________
Allegro
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=2696094
 
 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 29, 2009 08:14   

faecd...
Jak masz odpowiadac z łaska ze w ogole to robisz to w ogole sie nie udzielaj w tym temacie.
Jest to forum po to by pomoc komus kto ma jakies watpliwosci czy mi sie wydaje ?
Jakiej wielkości śruby wiem ! bo juz ktos napisal.
Pytam o koncowki srub jakie maja byc ,myslisz ze jestem debilem ze trzeba mi tlumaczyc ze sruby sie wkreca a nakretki nakreca na nie ? chyba pomyliles adres.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 29, 2009 19:09   

luk7 moze przeprosic jeszcze za obraze waszego worszowskiego majestatu:) sluchaj na poczatek pytasz o sruby...napisalem CI

"Sruby tak 16 sztuk bo tyle masz wac pan szpilek. Kup ewentualnie 12nakretek zwyklych plus komplet zabezpieczajacych jezeli felgi sa ladne i mogly by kusic zlodziei:) "
Na co Ty odpisujesz
luk7 napisał/a:
nakretki te ktore tu pokazal kolega w linku tylko czemu 12 a nie tez 16?
oraz
luk7 napisał/a:
Halo jak z tymi srubkami :razz:
...

Dostajesz kawe na lawe i dalej nie wiesz jakie i ile srubek kupic.

Ps mysle, ze lepsza moja odpowiedz
luk7 napisał/a:
z łaska
niz odpowiedz w stylu "uzyj szukajki"

Mam nadzieje, ze juz przestudiowales rodzaje srub i nei masz z nimi zadnego problemu...i sie nie obrazaj

luk7 napisał/a:
Jest to forum po to by pomoc komus kto ma jakies watpliwosci
dlatego Ci odpisalem i nie staralem sie tego robic z laska lecz moze z lekka nutka ironi...

Pozdro!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:03   

hellboy_d napisał/a:
Tomi napisał/a:
albo przeskakujesz z prędkością 100-140 jakąś większą górkę zawieszenie nie przysiada na odbojach. Sorry, wybaczcie ale w bajki nie wierzę.

Wiadomoze to jak robisz to obciera , ale codzi o normale uzytkowanie a w takowym nie jest to przypadlosc czesta i nie zuzywa dodatkowo ogumienia .


Poza szlifowaniem błotników i wycinaniem wzorków na oponie niczemu nie przeszkadza.
 
 
hellboy_d 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Bielawa ,Remschied

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 21:36   

Tomi,
Szanowny kolego mozemy dalej dyskusje ciagnac w stylu ; a ja mam w bicepsie 55 cm na co Ty mi odpiszesz ze masz 56 albo ze ja mam IQ 125 a Ty 126 tak dalej .... Ale nie o to chodzi w koncu .
Ja z wlasnego doswiadczenia stwierdzam ze wiecej szkod w ogumieniu dalo mi niezrobienie zbieznosci niz obcieranie o blotniki czy o co tam uwazasz .
Zreszta " Zaba " jezdzi moja kobitka z moim synkiem i zareczam ci ze zadna z opon nie zblizyla sie do markera nawet . Bo kontroluje stan ogumienia i jesli opona jest "be" to kupuje nowa .Skoro sa u nas takie drogi jakie sa , uzytkownik musi sie liczyc ze majac niskie zawieszenie i wieksze niz fabryczne alufelgi lub opony doprowadza do mniejszych lub wiekszych "przycierek " predzej czy pozniej . No chyba ze Zalozyciel tematu chce na tych oponach do smierci jezdzic . Bo u nas pokutuje przeswiadczenie ze naprawiac , nalezy jak juz cos "odpadnie" lub auto dalej nie pojedzie ;] .Taki oszczedny z nas narod .
Zreszta rownie dobrze moge doradzac gosciom ktorzy " kreca cisnienie " w turbo ze to MOZE zmniejszyc zywotnosc takowo podrasowanego doladowania :P
_________________
Allegro
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=2696094
 
 
 
DANTE79R 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 614
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Lip 06, 2009 22:14   

Cytat:
Ja tez nie mam problemu i mam 205/50/15
opony rozmiar za duże, co do tematu to nie lepiej wsadzić 16"?
_________________
Super wypas za małą kasę i oczywiście całkiem młode autko? Tylko Rover :) Ludzie skoro pomagamy to doceniajcie to opcją pomógł bo przestaniemy ;)
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 13:23   

Jak by kogoś interesowało jak wygląda 8,5J w kanciaku ;)

_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 13:57   

a czy kolega juz załozył felgi ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 01:36   

Witam kolegi dawno tu niebylo felgi dawno zalozone razem z oponami TOYO jak skombinuje aparat to zrobie foto
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Alufelgi od MG ZR
Pytusss Tuning wizualny 30 Pią Mar 02, 2012 21:12
Raptile
Brak nowych postów R200 alufelgi na biało??
pawel2707 Tuning wizualny 10 Nie Kwi 03, 2011 12:36
memphisto
Brak nowych postów [R200] Renowacja alufelg, czarne alufelgi.
Piaskowanie, malowanie alufelg na Śląsku.
secio Tuning wizualny 1 Czw Mar 13, 2008 22:13
zouza
Brak nowych postów [R75] Alufelgi
dyziek Tuning wizualny 6 Wto Gru 09, 2008 07:24
dyziek
Brak nowych postów [R25] Alufelgi.
SebastianS Tuning wizualny 7 Pią Wrz 21, 2012 07:24
hertz25



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink