Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover416 1,6KAT]mam roverka 2 m-ce moje uwagi i pytania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover416 1,6KAT]mam roverka 2 m-ce moje uwagi i pytania
Autor Wiadomość
madzia 



Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 00:02   [Rover416 1,6KAT]mam roverka 2 m-ce moje uwagi i pytania

Witam. Mam roverka 416si 1,6kat i oto moje spostrzeżenia.
1. Mój roverek ma niesprawny wskaźnik poziomu paliwa więc jeżdżę na killometry (tankuję pod korek i przy 500 km jadę na stację). Raz zapaliła się rezerwa, ale najczęściej wskazówka oscyluje między 1 a 1/2. Pali mi wg kalkulatora 9,1l/100km w krakowskich korkach.
2. Raz nie zatankowałam, zaparkowałam dwoma kołami wzdłuż chodnika i później auto nie chciało odpalić. Mąż dolał 6 litrów z karnistra, auto nie odpaliło. Znajomy mechanik sprawdził świece, rozrusznik, zanurkował w bagażniku i obsłuchał pompke paliwa, też ok. Okazało się, że dolewka 6 litrów to za mało, dolaliśmy jeszcze 7 litrów i auto odpaliło!
3. Mruczuś nie lubi wilgoci. Prawdopodobnie cewka o czym już przeczytałam na forum. Duża kałuża, deszcz, w taką pogodę podróż to narazie loteria. Już stałam pod Lidlem czekająć jak oschnie i 50 km od domu również. Na szczęście było ciepło i przestało padać więc coś szybko wyschło i silnik odpalił.
4. Ostatnio zauważyłam wyciek spod schowka, nakapało trochę na dywanik. Wyczytałam na forum że coś tam jest od klimy i na niej skrapla się para. Filc spod schowka ma w środku biały nalot. Ale czy to może mieć związek z problemem z odpaleniem? Poza tym w autku cos zaczęło pachnieć wilgocią, klima była odgrzybiona miesiąć temu... Jak sprwadzić odpływ spod szyby przedniej, podobno to też może być przyczyną...
5. Ogólnie samochód bardzo mi się podoba. Nasz poprzedni opel nie sprawiał tyle psikusów ale i tak wolę naszego mruczka. Jest fajny i już.
Może tego posta powinnam napisać w innym dziale, ale proszę o poradę co zrobić z tą wilgocią pod schowkiem, jechać do mechanika czy klimatyzatora, bo ostatnio nasikał mi do buta! Pozdrawiam
Acha, no i najważniejsze. Wymieniam baterie w pilocie raz w miesiącu :beczy: a programowanie komputera jest drogie (bo tylko to ponoć jest skuteczne). Czy ktoś już uporał się z tym problemem raz na zawsze? (3TXA Lucas)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 27, 2009 00:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xkrzychux 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 132
Skąd: Rawa



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 08:01   

Cytat:
3. Mruczuś nie lubi wilgoci. Prawdopodobnie cewka o czym już przeczytałam na forum. Duża kałuża, deszcz, w taką pogodę podróż to narazie loteria. Już stałam pod Lidlem czekająć jak oschnie i 50 km od domu również. Na szczęście było ciepło i przestało padać więc coś szybko wyschło i silnik odpalił.


Wszystko na ten temat znajdziesz tu:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=363

Cytat:
Jak sprwadzić odpływ spod szyby przedniej, podobno to też może być przyczyną...


Aby sprawdzić odpływ spod szyby należy zdemontrować podszybie i wyczyścić kanaliki odpływowe.


Cytat:
Poza tym w autku cos zaczęło pachnieć wilgocią, klima była odgrzybiona miesiąć temu...

A czy przy servisie klimy był wymieniony filtr kabinowy?


Cytat:
Acha, no i najważniejsze. Wymieniam baterie w pilocie raz w miesiącu a programowanie komputera jest drogie (bo tylko to ponoć jest skuteczne). Czy ktoś już uporał się z tym problemem raz na zawsze? (3TXA Lucas)


Wszystko w tym temacie:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=307
_________________
Krzychu (Rawa Maz.)
R 416Si
 
 
madzia 



Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 10:42   [R416si]

Dzięki, ale z tym pilotem to już robiłam tak jak opisano i dalej to samo. Miesiąc i koniec. Baterie kupuę dobre, duracell lub energizer. Chyba trzeba to polibieć...
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lip 27, 2009 10:51   

madzia napisał/a:
Czy ktoś już uporał się z tym problemem raz na zawsze? (3TXA Lucas)
Wymień na 3TXB lub 17TN - i zaprogramuj, powinien być spokój.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:27   

xkrzychux napisał/a:
Aby sprawdzić odpływ spod szyby należy zdemontrować podszybie

no i trzeba przy tym uważać bo mi strzeliła szyba a i tak obchodziłem się jak z jajkiem :/
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:34   

Cytat:
no i trzeba przy tym uważać bo mi strzeliła szyba a i tak obchodziłem się jak z jajkiem :/
to cos Ty tam robil bo to zaledwie kilka spinek i kolkow z plastiku do odpiecia
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:37   

Lechos napisał/a:
to cos Ty tam robil bo to zaledwie kilka spinek i kolkow z plastiku do odpiecia

no właśnie a jednak strzeliła i też się zastanawiam czemu a pęknięcie powstało po założeniu podszybia :/
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:41   

szosownik napisał/a:
a jednak strzeliła i też się zastanawiam czemu :/
pewnie strzeliła w dolnym rogu po stronie pasażera ?? ?? ?? jeśli zgadłem, to jest to jakaś wada fabryczna, w tamtym miejscu pod szybą robi się purchel rdzy i podsadza szybę do góry, a jak tak się stanie to wystarczy delikatnie nacisnąć szybę w okolicach tego miejsca i mamy bum. ;)
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:44   

fearless napisał/a:
pewnie strzeliła w dolnym rogu po stronie pasażera jeśli zgadłem

tak od strony pasażera ale nie wiem czy poszło od samego rogu bo nie zaglądałem już tam więcej ale całkiem możliwe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416 1.6kat] Sekwencyjny wtrysk benzyny....?
madzia Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Cze 27, 2009 12:17
des
Brak nowych postów [rover416 99]
odpalanie na popych ewentualne usterki
beti30 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Mar 11, 2010 13:20
oprawca_1978
Brak nowych postów [ROVER416 97r]FILTR PALIWA
wieslaw61 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Maj 03, 2010 15:22
leszczu
Brak nowych postów [ROVER416 si 1996r ] POMOCY!!!!!
brak kluczyka i zamka aby zakodowac immobilaser....
kamildial Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lut 16, 2010 14:07
piter34
Brak nowych postów [Rover416 98']Skrzynia biegów.
dulis1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Gru 17, 2009 19:31
dulis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink