Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220 SDI] "Góra" pompy paliwowej.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220 SDI] "Góra" pompy paliwowej.
Autor Wiadomość
User88 



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: poznań



Wysłany: Wto Sie 11, 2009 20:15   [R220 SDI] "Góra" pompy paliwowej.

Czesc.
Jakies 2000 km temu pojawił się w moim roverze 220 sdi 105 KM problem. Auto przy 1800 obrotów zaczęło szarpać, silnik przebierał. Przy mocniejszym dodaniu gazu to ustępowało. Z czasem (tak na przestrzeni 1000 km) problem rozszerzył się i zaczął obejmować zakres od początku (800 rpm) do 2500 rpm. Wyglądało to tak, jakbym miał instalacje gazową słabej jakości, wlał benzyne zamiast ropy, albo miał niesprawną świece w motorowerze.
Objechałem 3 mechaników i były takie diagnozy: wtryski lub sprężynki w pompie paliwowej. Nikt jednak nie czuł się na silach aby to robić. Pojechałem do speca od diesli i zrobił mi to. Nie chciał powiedzieć co to (no masakra płace a on nie powie mi co było zepsute :P ), ale ostatecznie wydusiłem z niego, że na górze pompy jakiś elektromagnetyzer przyciągnął jakiś syf (opiłki żelaza) do siebie i tam był mniejszy przepływ paliwa. No tak mniej wiecej ja laik zrozumiałem. Wyczyścił to i zainkasował 300 zł. Od naprawy auto przez 1000 km jeździło znów super. Po tym 1000 km zauważyłem bardzo delikatne wahnięcia się silnika około 2000 rpm.Po następnych 500 km czyli teraz już zaczyna się problem od nowa. Znów mi zaczyna przerywać przy 1800-2000 rpm. Po maksymalnym przegazowaniu, tak do oporu (na luzie) problem znika na kilkanaście kilometrów i potem znów.
Mechanik powiedział, że znów mi wyczyści za 300 zł.

I co, będę tak co 2000 km wydawał 300 zł na czyszczenie pompy?


Pytanie moje brzmi: jak sądzicie, co to jest? Czy on ma racje, czy chce mnie jakoś oszukać (wsadził jakąś starą część i ona znow sie posypała?)?

Czy to moja wina że się tak stało? Przejechałem autem już 25 000 km i przyznam ze pomimo 20 lat na karku jeżdżę jak dziadek. Bardzo zależy mi na maxymalnej ekonomi. Jeżdżę od 1500 rpm do 2000 rpm. Czy ja ten silnik tak zadusiłem? Co prawda od czasu do czasu "czyściłem zawory" ale przyznam że chyba zbyt rzadko.


Kolejna sprawa to wentylator chłodnicy (wiatrak z przodu). Mechanik mówi, że on nie jest pewien czy to działa, sa jakies tam luzy itp. Mówi, ze on by to wymienił. Też nigdy nie zauważyłem, żeby (jak w innych autach) po zatrzymaniu się wentylator jeszcze pracował. Podczas jazdy to wiadomo, nie słychać. Jest jedno "ale" - mi nigdy nie wyskoczyła żadna większa temperatura, zawsze 70 stopni (równiutko połowa skali). Nigdy, czy to w korkach na upale, czy to w zime. No chyba w korkach na upale zagotowało by płyn jakby nie działał wentylator, tak?


I pytanie jeszcze jedno: ponoć to co strzela mi przy skręcaniu to " łożysko na kolumnie MC persona". Ile takie łożysko kosztuje, trudna jest tego wymiana?


bardzo proszę o pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 11, 2009 20:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
grembi 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 161
Skąd: Jelenia Góra

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 21:02   

Hej

Moja rada zmień mechanika :) Co to za mechanik który nie wie czy wiatrak działa.
A jeżeli ci coś stuka przy skręcaniu to może być też przegub

Pozdro
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 21:51   

Wiązka pompy



" łożysko na kolumnie MC persona" Może to być to u mnie taki sam objaw tak zwana poduszka amortyzatora używka w granicach 50-70 + wymiana przynajmniej u Mariana ktorego pozdrawiam ~50 zł :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
User88 



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: poznań



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 00:40   

a o pompie ktos sie wypowie? To w sumie najważniejsze dla mnie
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 09:14   

Mechanik czyści Ci pewnie tylko elektrozawór odcinający paliwo, a powinien wyczyścić cały nastawnik (całą tą górę pompy). Za czyszczenie nastawnika i owszem cena by się zgadzała, ale czyszczenie tego elektrozaworu to można zrobić samemu w "trzy minuty".
 
 
User88 



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: poznań



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 15:32   

tak wlasnie myslalem, ze zrobił po łebkach. Do tego jeszcze pozalewał śrubki farbą zeby nikt tam nie grzebał prócz niego.
 
 
Tomas 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 15:57   

User88, jedź do Wojtka z Pusczykowa, on sobie z tym poradzi.

http://www.roverki.pl/gar...bigniew%20Nowak
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Lis 18, 2010 02:40
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 220 Sdi 98]"mielenie"pompy wspomagania i sp
kret Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Sie 18, 2010 21:24
BayHarborButche
Brak nowych postów [R220 SD]"Stuka" przy obr. <1100 na biegu 3-5?
+ sprawdzenie Turbiny
krzysztof_ns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Gru 22, 2008 22:07
balrog
Brak nowych postów [R220 sdi] Problem z zapalającą się lampką "stop"
Podczas przyspieszaniaprzy większych obrotach zapala się lampka "stop"
zex Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Gru 29, 2009 11:23
PHJOWI
Brak nowych postów [R220 SD 97']Odpryski lakieru-czym "zarabiac"...?
krzysztof_ns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Kwi 05, 2009 18:44
xtek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink