Forum Klubu ROVERki.pl :: [Prawo cywilne] Email - z wyzwiskami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Prawo cywilne] Email - z wyzwiskami
Autor Wiadomość
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lip 28, 2009 16:37   [Prawo cywilne] Email - z wyzwiskami

Otrzymalem na firmowy adres email wiadomosc, bardzo wulgarna z wyzwiskami... Pytanie czy mozna cos z tym zrobic??

chodzi mi czy moge gdzies to zglosic tak zeby gosciu mial problemy?? sam szybko ustalilem ze to gosc z gdyni i jezdzi fordem focusem nawet rejstracje mam. Czytajac jego wypowiedzi w internecie to raczej po wszystkich jezdzi i przydalo by sie takiego czlowieka ustawic do pionu.

Jakies propozycje??
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 28, 2009 16:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jaro12 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 348
Skąd: Jarosław/Bachórz

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 28, 2009 16:40   

Nie myślę żeby cokolwiek pomogło na takiego człeka oprócz pożądnej pały w łeb
_________________
Jeśli w czymkolwiek pomogłem to wystarczy kliknąć "Pomógł" Wdzięczność gwarantowana
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lip 28, 2009 16:50   

jaro12 napisał/a:
Nie myślę żeby cokolwiek pomogło na takiego człeka oprócz pożądnej pały w łeb
gdybym mial blizej :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 28, 2009 17:12   

A czy tu nie działa prawo tak samo jak w przypadku "obraźliwych sms" ?? W przypadku "sms" - zgłasza się taką sprawę na Policję i ona się tym zajmuje. Takie tylko moje przemyślenia. trzeba poczekać na wypowiedzi specjalistów - Wild !! Zetes !! Co Wy o tym sądzicie ??
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 28, 2009 17:35   

Przeczytaj to. Co z tym zrobisz zależy tylko od ciebie.
--------------------------------------------------------------------------------

Mamy tu do czynienia przede wszystkim z naruszeniem dóbr osobistych z Art. 23 i 24 Kc gdzie zadośćuczynienia można dochodzić w sądzie cywilnym, ale mamy też - moim zdaniem - do czynienia z przestępstwem z Kk:

Cytat:
Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Proszę zawiadomić policję o zaistniałej sytuacji a przede wszystkim administratora strony.
Nie wiem jak podejdzie do tego policja, ale spróbować zawsze warto.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 28, 2009 20:03   

michone prosze o kontakt na PW lub gg :wink: moge Ci udzielic wyczerpujacej informacji po godzinie 20-ej bo teraz mam najazd Szwedow /goscie ze Szwecji/ :grin:

[ Dodano: Wto Lip 28, 2009 20:04 ]
blad po godzinie 21-ej :grin:

[ Dodano: Wto Lip 28, 2009 22:24 ]
michone - po krotce sprawa przedstawia sie w sposob nastepujacy :
tak jak napisal juz staf zachowanoie sie nadawcy tego obrazliwego emaila napewno wyczerpuje znamiona przestepstwa okreslonego w art.216&2kodeksu karnego. Sciganie tego przestepstwa odbywa sie z oskarzenia prywatnego. Zatem jezeli zalezy Ci na tym aby nadawca tego emaila poniosl konsekwencje karne masz dwie drogi do podjecia w tym kierunku dzialan.
Pierwsza to zgloszenie tego faktu na policje, ktora z racji poczynionych przez Ciebie ustalen nie powinna miec trudnosci w ustaleniu tozsamosci tego brzydala.PO ustaleniu jego tozsamosci policja na podstawie art.488&1 kodeksu postepowania karnego powinna Twoje zawiadomienie przeslac do sadu i wtedy oczekujesz na stosowna informacje z sadu / chodzi o wyznaczenie terminu rozprawy/.
Druga droga to taka, ze we wlasnym zakresie ustalasz tozsamosc nadawcy emaila
/mozesz poprosic policje o pomoc w tym zakresie/ i jak juz bedziesz mial go ustalonego /imie, nazwisko, adres/ piszesz bezposrednio do sadu wniosek o jego ukaranie i po zlozeniu wniosku tez oczekujesz na informacje z sadu dotyczaca wyznaczenia terminu rozprawy.
Jezelio bedzie sytuacja taka, ze zlozysz zawiadomienie na policji pilnuj aby zlozone przez Ciebie zawiadomienie wyslali, po prostu dopytuj co sie dzieje w sprawie zlozonego przez Ciebie zawiadomienia. To na razie tyle. Jakbys cos chcial wiecej to prosze o kontakt za posrednictwem PW. Mozliwy je4st tez kontakt telefoniczny.
Jeszcze tylko jedno. Mozesz zadac rowniez z tytulu tego obrazliwego emaila zadoscuczynienia na drodze postepowania cywilnego.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Sie 29, 2009 16:30   

Kod:
Otrzymalem na firmowy adres email wiadomosc, bardzo wulgarna z wyzwiskami... Pytanie czy mozna cos z tym zrobic??


Porozmawiaj z firmowym informatykiem, jeżeli e-maile przychodziły na firmową pocztę do ciebie, to można ustalić (IP lub nazwę hosta) tego gagatka i dać te namiary Policji.

Może też się okazać, że wysyłał to w czasie swojej pracy ze służbowego komputera lub kolegi i też może mieć z tego tytułu nieprzyjemności u swojego pracodawcy.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Prawo cywilne] rozwód
zouza Prawo i ubezpieczenia 6 Pon Maj 24, 2010 11:42
zouza
Brak nowych postów [Prawo cywilne] Problem z Reklamacją
bula21 Prawo i ubezpieczenia 15 Wto Lis 02, 2010 14:27
piter34
Brak nowych postów [Prawo cywilne] Zagubienie dokumentów.
borsi Prawo i ubezpieczenia 4 Wto Sie 03, 2010 00:17
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink