Forum Klubu ROVERki.pl :: [R111] Pompowanie zawieszenia.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R111] Pompowanie zawieszenia.
Autor Wiadomość
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 20:42   [R111] Pompowanie zawieszenia.
Typ: SLi Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.1 Rok produkcji: 1995

Czy w okolicach gruszki jest jakiś zawór upustowy, który można wykorzystać przy pompowaniu zawieszenia? Problem polega na tym, że pompowanie nie daje zamierzonego efektu, spręża się chyba tylko powietrze w gruszkach, a płyn nie ma wystarczającego ciśnienia by utrzymać zawieszenie w poprawnej pozycji. Zatem jest jakiś zawór, czy po prostu objaw wskazuje na zbyt słabą pompkę?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Lut 23, 2011 23:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 25, 2009 20:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pemo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 16
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 21:24   

Zalezy czym pompujesz, cisnienie musi byc dosc wysokie, slaba pompka tego nei zrobisz. Zaworkow z tego co wiem nie ma, tylko te dwa do pompowania.
 
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 22:04   

coraz bardziej interesuje mnie ten roverek , jestem fanem hydrowozów , właściwie nie wyobrażam sobie jazdy na zwykłym zawieszeniu , może ktoś przybliży jak to tam wygląda w tym roverku, bo jeżeli chodzi o hydro to nie ma dla mnie tajemnic przynajmniej w citroenie , ciekawe na ile to jest podobne do zawieszenia w ds czy xm ? , jeżeli jest tam grucha to nie ma mowy o komforcie jeżeli jest pusta , i jak to jest z tym płynem w roverku ? jest pompa do tego płynu ? czy jak ?
 
 
 
ver-ky 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Dzierżoniów



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 13:27   

....drlubicz

W roverkach 111 układ gruszek jest połączony czyli przód i tył z prawej strony to jeden zamknięty układ ,...I to samo masz po drugiej stronie...jak dobrze przykucniesz z tyłu samochodu od wewnętrznej strony tylnego koła po lewej i prawej stronie zobaczysz coś w formie zwykłego zaworu jak wentyl z nakręconą nakrętką :) to miejsce nabijania gruszek płynem.Niestety w Roverku nie ma żadnej pompy która utrzymuje stałe ciśnienie ewentualnie dopompuje ubytki w układzie .W oryginalnale prawą i lewą stronę pompujesz oddzielnie.Niektórzy przerabiają że każdą poduszkę można napompować oddzielnie,ma to swoje plusy ale i minusy.

Osobiście swojego Roverka (jak muszę) popmuję pompą przerobioną z pomy do sprawdzania ciśnienia wtrusków w dieselach ...super sprawa praktycznie trzeba zmienić tylko końcówkę aby zachować szczelność.Jak ktoś z okolicy potrzebuje napompować nie ma sprawy pomogę. NIESTETY PŁYN Z CITROENA NIE NADAJE SIĘ MOŻE USZKODZIĆ UKŁAD W ROVERKU.
Ostatnio zmieniony przez ver-ky Pią Sie 28, 2009 22:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 13:46   

Tak, to wszystko wiem, chodziło mi tylko o zaworek upustowy. Pompka miała po prostu za słabe ramię do nabicia odpowiedniego ciśnienia. Poprawiono troszkę budowę i zmieniono osprzęt na lepszy i już można bez problemu pompować.

PS>Niniejszym zgłaszam kolejny punkt na mapie Polski, w którym można napompować gruszki w r100, czyli Oświęcim.
 
 
Sylwester_OSTR 



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: OSTR



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 14:16   pompowanie zawieszenia

Witam ..ja tez pompuje zawieszenie do Roverkow serii 100 ..woj Swietokrzyskie tel 606100873 ..Naprawiam zawieszenie tez ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R111] Pompowanie zawieszenia
JacekK Rover serii 100 11 Czw Wrz 17, 2009 14:54
tusinek
Brak nowych postów [R111] Pompowanie zawieszenia
carclassicparts Rover serii 100 5 Nie Mar 28, 2021 14:07
Steff
Brak nowych postów [R111] Pompowanie zawieszenia w rover 111
Gość Rover serii 100 3 Pią Cze 04, 2010 08:36
flapjck1
Brak nowych postów [rover 111] pompowanie zawieszenia
Gość Rover serii 100 10 Sro Lis 14, 2012 17:14
Czapa
Brak nowych postów [rover 111] pompowanie zawieszenia
Agnieszka2013 Rover serii 100 11 Czw Cze 02, 2016 16:20
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink