Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompa paliwowa nie odlacza sie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompa paliwowa nie odlacza sie.
Autor Wiadomość
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:09   [R75] Pompa paliwowa nie odlacza sie.
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam. Kilka miesiecy temu mialem problem z pompa, przestala dzialac. Wymienilem na nowa. Teraz po przekreceniu kluczyka pompa sie zalacza i chodzi przez ok. 1 min, dopiero po tym czasie sie wylacza, zamiast po kilku sekundach, jak dawniej. Po wyjeciu kluczyka i ponownym wlaczeniu, ponownie chodzi 1 min. Na poczatku stawialem na zapowietrzenie systemu lub ew. pompe w baku, ze niby ma za malo paliwa i dlatego pompka tak dlugo chodzi. Jednakze juz po kilku sekundach mozna silnik odpalic. Moze jest tam jakis czujnik ktory padl i nie odlacza pompy wtedy kiedy powinien? Co sadzicie?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Gru 07, 2010 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 11:13   

U mnie też po przekręceniu kluczyka na zapłon pompa chodzi około 1 minuty i nie uważam żeby był to jakiś objaw usterki, nie wymieniałem tej pompy i odkąd mam ten samochód to znaczy od listopada zeszłego roku pompa tak się zachowuje, nie miałem z nią żadnych problemów a robie sporo kilometrów. Nie wiem czy to ma znaczenie jeśli chodzi o te pompy ale Ty masz chyba silnik CDTI a ja CDT - niech się fachowcy wypowiedzą..
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 13:03   

Ja mam tak samo że pompa chodzi około minuty. Pompę w baku wymieniałem ale przed było tak samo. CDT i CDTi to tem sam silnik więc nie powinno mieć to znaczenia.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 16:01   

U mnie przez ok 2 lata wylaczala sie po max. 5 sekundach. Pol roku temu padla i wymienilem na nowa i mniej wiecej od tego czasu chodzi tak dlugo przed wylaczeniem. A wlasciwie to zaczelo sie robic ok. 2 tygodnie przed padnieciem starej pompki. Moze nawet to przyspieszylo jej padniecie.
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:49   

Mówicie o pompce w komorze silnikowej ?
Ja jak kupiłem autko to słyszałem tę pompkę przez kilka sekund po przekręceniu kluczyka. Po kilku miesiącach po zatrzymaniu się na parkingu już nie zapalił, wyczułem że coś jest nie tak z tą pompką, bo jej nie słyszałem - rozrusznik kręcił pięknie, ale odzewu nie było, że chodzi właśnie ta pompka.
Po radach z forum, uderzyłem w nią i zapalił, ale często się to działo więc wymieniłem na nową.
Teraz to ja w ogóle nie słyszę pracy tej pompki i nie powiem Wam jak długo ona pracuje :wink:
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Pią Paź 09, 2009 09:23   

Witam ponownie. W dalszym ciagu mam problem z ta pompa. Dawniej pompa wylaczala sie z chwila wylaczenia silnika, teraz doszedl kolejny problem. Pompa dziala jeszcze od paru sekund do kilku minut po wyjeciu kluczyka. Nawet po wyjeciu przekaznika chodzila kilka sekund. Auto stalo 3 tygodnie na parkingu, moze cos zawilgotnialo? Prosze pomozcie, juz brakuje mi pomyslow co moze byc nie tak.
 
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Pią Paź 09, 2009 10:15   

Trudno uwierzyć, że po zgaszeniu silnika pompa paliwowa pracuje dalej.
Wygląda na jakąś usterkę elektroniczną.
A może hałasy wydaje coś innego np. webasto.
Sprawdź skąd dokładnie pochodzi dźwięk.
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Sro Paź 14, 2009 08:29   

Napewno jest to pompa, od ponad pol roku mam z nia problem. Dotychczas dlugo chodzila przed wlaczeniem silnika, teraz nawet po wylaczeniu i wyjeciu kluczyka. A co jeszcze bardziej dziwne, jezeli tylko zapale silnik na pare sekund to pompa wylaczy sie od razu, natomiast czym dluzej chodzi silnik tym dluzej pompa po wylaczeniu silnika.

[ Dodano: Sro Paź 14, 2009 08:29 ]
Obecnie juz dziala caly czas, dopiero odpiecie wtyczki ja wylacza
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompa paliwowa do wymiany
jar_son Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Wrz 02, 2008 21:56
jar_son
Brak nowych postów [R75] Nie odpala. Pompa paliwowa?
markwiatek Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Wrz 25, 2010 19:43
markwiatek
Brak nowych postów [R75] Problem z pompą paliwowa
markwiatek Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Paź 16, 2009 19:52
markwiatek
Brak nowych postów [R75] Problem - VIS a moze pompa paliwowa ?
Grzesiek_Gdynia Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Sie 26, 2009 08:46
dukat11
Brak nowych postów [R75] Pompa ABS
grota10 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Paź 25, 2011 20:59
grota10



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink