Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420 2.0SDi 99r] problem z imobilaizerem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420 2.0SDi 99r] problem z imobilaizerem
Autor Wiadomość
Ulisses 



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 14:03   [R420 2.0SDi 99r] problem z imobilaizerem

Przeczytałem sporo wątków na temat wymiany baterii i odblokowywania imobilaizera. Mam takie pytanie, wewnątrz pilota znalazłem karteczke z napisanem kodem EMA- czy ten kod posłuzy mi do odblokowania imobilaizera który mi skutecznie zablokował odpalenie silnika. Typ alarmu który został zainstalowany w mim Roverze 420 SDI to Lucas 3TXB. Dzisiaj dopiero kupiłem baterie i jeszcze nie robiłem synchronizacji, z niektórych watków dowiedziałem się że wyłaczanie imo odbywa się automatycznie za pośrednictwem włozonego pilota do stacyjki. Jestem likiem w tych kwestiach dlatego poproszę o łopatologiczne porady.
z góry dzięki za wszystkie info
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 15, 2009 14:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 14:06   

fabrycznie nie ma kodu do imo wewnątrz pilota no chyba, że ktoś go sobie tam zapisze
kod EMA może być potrzebny przy dorabianiu / dobieraniu drugiego pilota, który i tak musi zostać wprogramowany do alarmu i imo przez kompa
tylko w ten sposób (podłaczenie komp) również można sprawdzić oraz zmienic kod imo do odblokowania go kluczykiem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ulisses 



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 14:13   

Raczej to jest fabryczna kartka z tym kodem, teraz mam takie pytanie ile będzie mnie kosztowao dorobienie pilota i zaprogramowanie go, najchetniej wywaliłbym cały ten imobilaiser żeby uniknąc podbnych problemów. Może jesteście w stanie polecić jakis dobry serwis który dokonałby by demontażu imobilaisera i najlepiej od razu zamontowałbym nowy alarm. Poproszę o jakieś sugestie jak wybrnąć z tej patowej sytuacji ( samochód stoi i nie moge go uruchomić)...
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 15, 2009 14:27   

Mariusz418 jest najbliżej ciebie
http://forum.roverki.eu/p...wprofile&u=2277
Ostatnio zmieniony przez szoso Czw Paź 15, 2009 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ulisses 



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 18:42   

Zobaczymy czy wymiana baterii i zsynchronizowanie na nowo pilota dadzą pozytywny rezultat w postaci odblokowania imo oraz działającego centralnego zamka jak nie to będę musiał skorzystać z wizyty specjalisty albo lawetą do serwisu. Wieczorem napiszę czy wymiana baterii podziałała.

[ Dodano: Czw Paź 15, 2009 18:41 ]
Wymiana baterii pomogła imobilaiser odblokował się alarm działa i centralny zamek też jednakże nie mogę odpalić samochodu, czy może to być przyczyna słabego akumulatora, wczoraj samochód był holowany, jakie są objawy padającego aku...pozatym nie wiem czy to normalne ale bzyczenie dobiegające sie silnika jest objawem coś znaczącym?jestem laikiem Rover posiadam od 2 miesięcy.poproszę o info co powinienem sprawdzić aby móc odpalić samochód

[ Dodano: Czw Paź 15, 2009 18:42 ]
Wymiana baterii pomogła imobilaiser odblokował się alarm działa i centralny zamek też jednakże nie mogę odpalić samochodu, czy może to być przyczyna słabego akumulatora, wczoraj samochód był holowany, jakie są objawy padającego aku...pozatym nie wiem czy to normalne ale bzyczenie dobiegające sie silnika jest objawem coś znaczącym?jestem laikiem Rover posiadam od 2 miesięcy.poproszę o info co powinienem sprawdzić aby móc odpalić samochód
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Problem z imobilaizerem pomocy
erniuk123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Sie 12, 2008 22:02
kasjopea
Brak nowych postów [R420] Fajna instrukcja do 2.0sdi
radko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Wto Paź 30, 2007 23:51
radko
Brak nowych postów [R420 2.0SDi]zwrotnica z piastą różnice
knant Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Sie 23, 2012 13:56
knant
Brak nowych postów [R420 2,0SDi 96r] szarpanie podcza jazdy
Lukasz22 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Paź 31, 2009 18:57
NEOSSS
Brak nowych postów [r420] Problem z ABS!
veldrin_scoll Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Maj 14, 2011 23:11
kamilos2521



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink