Forum Klubu ROVERki.pl :: [Ubezpieczenia] Jak znaleźć najtańsze OC w polsce?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Ubezpieczenia] Jak znaleźć najtańsze OC w polsce?

Rover 75 1.8 T 2003r
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 19:02   

thef napisał/a:
Do jakiejś tam kwoty darowizna jest zwolniona z opłat więc może się okazać, że kosztów dodatkowych nie będzie. Sprawa do załatwienia w jeden dzień.

W kręgu najbliższej rodziny darowizna jest w ogóle zwolniona z opodatkowania, tylko trzeba ją zgłosić do US. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 13, 2009 19:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 13, 2009 19:15   

oka:-D danke za pomoc:-D w pon zglosze to :-)
 
 
DrMambo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Otwock

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 14, 2009 10:07   

Opodatkowaniu podlega wartość darowizny przekraczająca limity przysporzeń od jednej osoby, w ramach określonej grupy podatkowej.

9.637 zł – w I grupie podatkowej,
7.276 zł – w II grupie podatkowej,
4.902 zł – w III grupie podatkowej.

nie wiem skąd wzięliście tą darmowość darowizny .. ostatnio miałem darowiznę nieruchomości w 1 grupie (od rodziców) i zapłaciłem podatku koło 5 tysięcy ..

http://darowizny.wieszjak..._darowizny.html
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 12:30   

Cytat:
nie wiem skąd wzięliście tą darmowość darowizny .. ostatnio miałem darowiznę nieruchomości w 1 grupie (od rodziców) i zapłaciłem podatku koło 5 tysięcy ..

Obawiam się, że się zrobiłeś w jajo. :(
DrMambo napisał/a:
nie wiem skąd wzięliście tą darmowość darowizny ..

Z ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. (Dz.U. Nr 222, poz. 1629) o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz.U. z 2004 r. nr 142, poz. 1514 z późn. zm.).

Zmiany weszły w życie z dniem 1 stycznia 2007 r., a podstawowa brzmi:
Cytat:
Art. 4a. 1. Zwalnia się od podatku nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę, jeżeli:
1) zgłoszą nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego powstałego na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 2-8 i ust. 2, a w przypadku nabycia w drodze dziedziczenia w terminie miesiąca od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku, z zastrzeżeniem ust. 2 i 4, oraz
2) udokumentują – w przypadku gdy przedmiotem nabycia tytułem darowizny lub polecenia darczyńcy są środki pieniężne, a wartość majątku nabytego łącznie od tej samej osoby w okresie 5 lat, poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie, doliczona do wartości rzeczy i praw majątkowych ostatnio nabytych, przekracza kwotę określoną w art. 9 ust. 1 pkt 1 – ich otrzymanie dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym.
2. Jeżeli nabywca dowiedział się o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych po upływie terminów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, zwolnienie, o którym mowa w ust. 1, stosuje się, gdy nabywca zgłosi te rzeczy lub prawa majątkowe naczelnikowi urzędu skarbowego nie później niż w terminie miesiąca od dnia, w którym dowiedział się o ich nabyciu, oraz uprawdopodobni fakt późniejszego powzięcia wiadomości o ich nabyciu.
3. W przypadku niespełnienia warunków, o których mowa w ust. 1 i 2, nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych podlega opodatkowaniu na zasadach określonych dla nabywców zaliczonych do I grupy podatkowej.
4. Obowiązek zgłoszenia nie obejmuje przypadków, gdy:
1) wartość majątku nabytego łącznie od tej samej osoby lub po tej samej osobie w okresie 5 lat, poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie, doliczona do wartości rzeczy i praw majątkowych ostatnio nabytych, nie przekracza kwoty określonej w art. 9 ust. 1 pkt 1 lub
2) gdy nabycie następuje na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego.
5. Minister właściwy do spraw finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia, wzór zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych i zakres danych w nim zawartych, w tym w szczególności:
1) dane identyfikujące podatników obowiązanych do złożenia zgłoszenia oraz dane stanowiące podstawę zaliczenia do I grupy podatkowej,
2) dane identyfikujące oraz ostatni adres spadkodawcy, darczyńcy lub innej osoby, od której lub po której została nabyta własność rzeczy lub prawa majątkowe,
3) dane dotyczące nabytych rzeczy lub praw majątkowych, ich rodzaj, miejsce położenia rzeczy lub wykonywania praw majątkowych, wraz z ich wartością rynkową oraz wielkość nabytego udziału
– uwzględniając konieczność potwierdzenia nabycia w celu skorzystania ze zwolnienia.

Tekst jednolity:
http://isap.sejm.gov.pl/D...41421514&type=3
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 15:39   

maciej napisał/a:
Obawiam się, że się zrobiłeś w jajo.

Potwierdzam; u mnie w rodzinie też niedawno obyło się bez podatku i nieistotna była kwota/wartość darowizny, byleby w ciągu 30 dni zgłosić ją w US :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 17:44   

darek_wp napisał/a:
staf, naprawdę warto - tym bardziej że z OC my nie korzystamy tylko w razie czegoś druga strona :wink: więc nie ma sensu przepłacać


Warto, warto. Zrobiłem tak jak pisałes. I co? U mojego dotychczasowego ubezpieczyciela czyli w PTU Pakiet OC+AC+NW od wartosci auta 33,400pln, wychodzi 1674,40 za rok. (dla porównania). Aha...nie mam zniżki na AC. A dziś odezwał się konsultant z M Banku i za ten sam pakiet zaproponował mi 1223,74pln. Czekam dalej :wink:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 18:12   

staf, w przypadku AC nie ma co sie sugerowac tylko i wylacznie cena- to juz nie jest odszkodowanie dla kogos, a dla Ciebie. zanim wybierzesz, przeczytaj dokladnie OWU- czesto nizsza cena jest wynikiem zmniejszenia zakresu ubezpieczenia.

co do znizek na AC, to jesli masz pelne (60%) na OC zazwyczaj przechodza takze na AC (czesciowo lub takze 60%).

najlepiej chyba szukac multiagencji lub brokera- sami porownaja Ci kilka ofert bez wydzwaniania do kazdego z osobna :)

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 18:12 ]
* z wylaczeniem wszystkich telefonicznych linkow, liberty itp, oni ztcw opieraja sie tylko i wylacznie na swojej sieci i nie wspolpracuja w tej kwestii z agentami
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 18:38   

Joa napisał/a:


co do znizek na AC, to jesli masz pelne (60%) na OC zazwyczaj przechodza takze na AC (czesciowo lub takze 60%).


A to o tym w PTU mi nie powiedzieli :cry: :cry:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 19:33   

to zalezy od TU, nie znam dokladnie ich taryf. byc moze u nich tej znizki nie ma. tym bardziej warto odwiedzic jakas multiagencje- np CUK.

zreszta jak na pakiet wyszlo Ci calkiem nie duzo jesli nie masz znizek na AC- ja bardzo podobna kwote mam przy pelnych znizkach na obydwa ubezpieczenia, a samochod wartosc ma duzo mniejsza- zatem wydaje mi sie, ze ta znizke mogles dostac. chociaz z drugiej str ja mam jeszcze zwyzke za wiek, wiec moze i sie wyrownuje.. ;) ciezko zgadywac :)
 
 
 
cortex 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: zabrze

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 21:58   

zwyżka za wiek jest dość wysoka więc pewnie sie wyrównuje :mrgreen:
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 18, 2009 23:55   

ac to trzeba szukać firmy lawo wypłacalnej a OC najtańszej:D ja szukam to drugie mam za 400zł więcej nie szukam:-) dzięki za pomoc:-D no chyba ze może ktoś się pochwali tańszym oc?:-)
 
 
qqryq 



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:51   

Witam,

Też ostatnio ubezpieczałem swojego rover'ka i korzystałem z AXA. Według wszystkich porównań tam wyszło najtaniej. Konkretnie korzystałem ze strony: www.znizkiaxa.pl I dostałem jeszcze dodatkowe 50 zł. zniżki!
Także mogę polecić z czystym sumieniem.

pozdrawiam!
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:55   

ile dales? i ile lat jestes kierowca?;-) jesli mozna spytac mi w axa dali 1100
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:56   

Jutro na spokojnie porównam z mBankiem :/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Czapa 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 28
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Lis 21, 2009 23:05   

Polecam cuk- wyliczyli mi najtaniej w allianz, taniej niż obliczałem na stronie allianza :)
A po roku mam 10% zniżki za kontynuację- wychodzi mi 310zl za 1,6 60% zniżek.
Nie można podać jednej firmy, bo oni mają swoje przeliczniki i na każdy samochód, wiek właściciela, miejsce zamieszkania, pojemność inaczej wyliczają. Mam w rodzinie kilka autek i każde w innym zakładzie ubezpieczone, zawsze decydowała cena.
Przeliczam na mbanku, ipolisa, cuk i directy-axa, alianz itp.
 
 
qqryq 



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lis 22, 2009 10:52   

hvil napisał/a:
ile dales? i ile lat jestes kierowca?;-) jesli mozna spytac mi w axa dali 1100


Witam,

Ubezpieczalem na ojca, ma 40% znizki. Ubezpieczenie, które zawiera NNW kierowcy pasazerow (a nawet zwierzaka ;)) , ubzepieczenie szyb, Assistance BAZA + MIDI, oraz ubezpieczenie od kradziezy i pozaru (udzial wlasny 15%, czyli zwracaja 85% wartosci pojazdu), zaplacilem rowne 800 zł. po 200 zl kwartalnie. Ubezpieczenie dla Rovera 1.8 '99.
Taniej na takich warunkach nigdzie nie znalazlem.

pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ubezpieczenia] Źródła i wyjaśnienia kwestii prawnych
Linki do stron zawierających wyjaśnienia nt. najczęściej występujących problemów
maciej Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Cze 22, 2009 13:00
maciej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Najtańsze ubezpieczenie na start dla silnika
Proszę o wsparcie w wyborze ubezpieczyciela
Osamboch Prawo i ubezpieczenia 41 Pon Sty 05, 2009 13:17
xtek
Brak nowych postów gdzie najtansze oc dla mg zr 105?
Spiro Prawo i ubezpieczenia 47 Czw Sty 31, 2013 22:51
gammathough
Brak nowych postów [all] Rover, najtańsze OC
kwota bazowa
kris88 Prawo i ubezpieczenia 56 Czw Mar 27, 2008 21:33
komarek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink