Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 220 2.0SDI 00']
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 220 2.0SDI 00']

hamulce
Autor Wiadomość
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:11   [R200 220 2.0SDI 00']

Witam,

zakupiłem niedawno swojego roverka,
przy kupnie sprzedający powiedział mi, że do roboty są hamulce, konkretnie przednie tarcze.
A mianowicie dlatego, iż z tego co mi opowiedział, chciał oszczędzić trochę na tarczach więc kupił jakieś tańsze, klocki też wymienił, i nie żałował tego gdyż wszystko było w porządku. Aż do momentu kiedy przypalił je zjeżdżając z dość stromej górki. Pojechał od razu do mechanika i wymienił klocki na nowe, jednak tarcze zostawił gdyż były praktycznie nie zużyte. Powiedział że powinno wystarczyć je dać do jakiegoś "toczenia".

Teraz przy hamowaniu czuć dość mocne wibracje, np przy 70-80 km/h gdy delikatnie nacisnę pedał hamulca, czuję dość szybkie i mocne pukanie w pedał, i kierownica wibruje, jednak jak przycisnę go mocniej drganie kierownicy ustaje i stukanie w pedał jest lżejsze.
Przy bardzo małych prędkościach, np przy dojeżdżaniu do skrzyżowania po mieście, gdy dochamowuje również delikatnie czuć pukanie w pedał hamulca lecz jest ono wolniejsze.

Sprzedający tłumaczył to tym, iż przy to wina tego iż gdy przypalił hamulce, dostały one wysokiej temp. a że na zewnątrz ogólnie było zimno, powstały miniaturowe przerwy na tarczy i stąd te wibracje.


czy jest to możliwe? w jak w najtańszy sposób sprawdzić co jest przyczyną wibracji?

dodam tylko że gołym okiem patrząc tarcze na prawdę są w dobrym stanie i rzeczywście widać ze nie dawno wymieniane bo są grube
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:16   

jesli je przetaczal to nie pownino byc raczej takiego objawu (no chyba ze to nie jest wina tarczy) bowiem moze to byc spowodowane luzem na kołach(łożyskach) lub gałkach
moze to byc wina równiez zle wywazonych koł
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:20   

nie przetaczał, radził mi żebym to zrobił i że powinno pomóc,

koła są wyważone, łożyska też wyglądają w porządku
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:24   

pod wpływem wys temp i gwałtowenego schłodznia tarcza ma tendencje do odkształcenia
Ostatnio zmieniony przez kadzaf Pią Lis 27, 2009 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:27   

rozumiem, nie orientujesz się ile sobie liczą za przetaczanie tarcz? w sumie szkoda je wymieniać bo jeszcze mogą posłużyć długi czas jeśli to pomoże,

i jak dużo czasu zajmuje czasu takie przetaczanie? nie ukrywam że nie za bardzo mogę pozwolić sobie na pozostawienie samochodu w warsztacie choćby jeden dzień

nie ukrywam że nigdy wcześniej nie słyszałem o czymś takim jak toczenie tarcz...
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:39   

wroblikns napisał/a:
rozumiem, nie orientujesz się ile sobie liczą za przetaczanie tarcz? w sumie szkoda je wymieniać bo jeszcze mogą posłużyć długi czas jeśli to pomoże,

i jak dużo czasu zajmuje czasu takie przetaczanie? nie ukrywam że nie za bardzo mogę pozwolić sobie na pozostawienie samochodu w warsztacie choćby jeden dzień

nie ukrywam że nigdy wcześniej nie słyszałem o czymś takim jak toczenie tarcz...

niestety nie orientuje sie w cenach gdyz sam posiadam tokarke wiec drobne prace i z mniejszymi dokładnosciami samemu sie bawie.
jesli chodzi o bardziej skompliowane rzeczy jak np wpasowanie tuleji czy szlif to wtedy juz udaje sie do znajomego który mi to zrobi.i potem wypiejmy flaszke i jest ok
czas przetoczenia jak dla dobrego tokarza to ok 5-10min max
co do przetaczania tarcz to własnie robi sie to w tym celu jak i w przypadku gdy posiada warge która jest od długotrwałej eksploatacji(albo raczej czestego uzywania hamulców)
tak samo przetacza sie i bebny (gdzie zamiast klocków sa szczeki) oczywiscie pamietac nalezy do pewnych granic (gdzie podaja jaka min grubosc moze byc tarczy)
w roverkach max cienka tarcza moze byc 11-12mm (cos koło tego) a nowa ma chyba 16mm

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 22:39 ]
wroblikns napisał/a:
nie ukrywam że nigdy wcześniej nie słyszałem o czymś takim jak toczenie tarcz...


prosze obczaj sobie ,zawsze jakas ciekawostka
http://www.motofakty.pl/a...czy_toczyc.html
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:54   

dzięki wielkie, poszukam jakiegoś serwisu co mi to zrobi :)
 
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 23:00   

wroblikns, toczenie nie powinno byc drogie max 15 od tarczy ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 220 2.0SDI 00']
zawieszenie
wroblikns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Lis 28, 2009 18:10
Zukowaty
Brak nowych postów [R200 2.0SDi 99r] Przerywa
ACE Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pią Lut 08, 2008 22:55
Brt
Brak nowych postów [R200 2,0SDi 99r] Kontrolka SRS
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Pią Sie 14, 2009 14:45
Korczus
Brak nowych postów [R200 2.0SDI 98r.] szarpie samochodem
pawel027 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Wto Wrz 09, 2014 10:15
Sabz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink