Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 1996] problem z szarpaniem podczas jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 1996] problem z szarpaniem podczas jazdy
Autor Wiadomość
izeK 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 121
Skąd: Rumia / Gdynia



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 23:59   [R200 1.4 1996] problem z szarpaniem podczas jazdy

Witam, sporo się naszukałem na forach na temat szarpania samochodu podczas jazdy. Najczęsciej sprawa dotyczyła sondy lambdy. Ale ani spalanie, ani diagnosta ns stacji nie stwierdzili że z sondą coś nie tak... Może ktoś z Was miał podobny problem ? Pozdrawiam

Jednocześnie dodam, że auto robi to na zimnym silniku... po 10-15minutach jazdy przestaje... szarpanie odczuwalne jest najbardziej na 3/4 biegu w czasie przyśpieszania... :bezradny:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 27, 2009 23:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 08:48   

izeK, Zrób test wg tego klucza http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 i napisz jakie błędy wyskoczyły.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 17:06   

staf temat dotyczy benzyniaka a tam nie odczytasz kodow.
Wracajac do tematu szarpania......o wiele czesciej sprawa dotyczyla ukladu WN niz sondy. U Ciebie problem wystepuje na zimnym a wtedy sonda jeszcze nie pracuje.
 
 
 
legacy 



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: bstok



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 18:31   

ja niestety mam ten sam problem, raz jest ok raz szarpie :/
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 18:32   

Mam podobny problem, mi też szarpie głównie na zimnym, jak już dostanie temperatury to jest to mniej odczuwalne albo wcale. Tyle że mi szarpie głównie na niskich obrotach, albo po zmianie biegu nie wchodzi płynnie tylko czuć szarpnięcia.
Na kompie wykazało uszkodzoną sondę, więc się okaże czy to jest przyczyną jak wymienię.
 
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 19:16   

Kiedy miałeś zmieniane przewody zapłonowe? Jak też miałem problemy z szarpaniem - przy dodawaniu gazu i zmianie biegów - szczególnie na zimnym silniku (pierwsze 15minut mocno) i po deszczowej nocy. Wymieniłem i problem z głowy :wink: Okazało się, że miałem jeszcze oryginalne, poprzedni właściciel nie wymienił ani razu :roll:
 
 
izeK 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 121
Skąd: Rumia / Gdynia



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 20:16   

Hmm no właśnie przewody zapłonowe były wymieniane dosyć niedawno... sonda na przegladzie wskazuje wszystko prawidłowo... spalanie w miescie ...7l/100 wiec tez wydaje się być bardzo okej... jedyna rzecz jaka dzis zauwazyłem to że mam filtr pow do wymiany ... bo nie wygląda za ciekawie.. ale to chyba powodem nie będzie... :bezradny:

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 20:14 ]
Korczus napisał/a:
Mam podobny problem, mi też szarpie głównie na zimnym, jak już dostanie temperatury to jest to mniej odczuwalne albo wcale. Tyle że mi szarpie głównie na niskich obrotach, albo po zmianie biegu nie wchodzi płynnie tylko czuć szarpnięcia.
Na kompie wykazało uszkodzoną sondę, więc się okaże czy to jest przyczyną jak wymienię.


daj znać jak wymienisz, jestem ciekawy czy to pomoże...

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 20:16 ]
Micros napisał/a:
Kiedy miałeś zmieniane przewody zapłonowe? Jak też miałem problemy z szarpaniem - przy dodawaniu gazu i zmianie biegów - szczególnie na zimnym silniku (pierwsze 15minut mocno) i po deszczowej nocy. Wymieniłem i problem z głowy :wink: Okazało się, że miałem jeszcze oryginalne, poprzedni właściciel nie wymienił ani razu :roll:


no u mnie jest identycznie to SAMO! dla pewności sprawdze jeszcze te przewody.. bo to jest chyba najbardziej prawdopodobne... nie rozumiem tylko czemu wszyscy zawsze stawiają na SONDE... ehh
 
 
 
TARADAJA 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Stobno k/Kalisza



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 21:22   

Wymień przewód od cewki do aparatu zapłonowego a będzie jak ręką odjął :ok: Często wystarczy mały nalot na jego styku albo wilgoć by skutecznie zakłócić pracę silnika.P.S. Notoryczna przyczyna niedomagania naszych Roverk-ów :bezradny: Powodzenia
 
 
 
tom.jan 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Wielkopolska



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 21:56   

TARADAJA napisał/a:
przewód od cewki do aparatu zapłonowego



Znaczy sie przewod od cewki do kopulki rozdzielacza,tak nalezy to rozumiec? Ja mam problem po tygodniowym postoju w wilgoci,nie chce odpalic.Pozdrawiam
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 23:25   

tom.jan napisał/a:
Znaczy sie przewod od cewki do kopulki rozdzielacza,tak nalezy to rozumiec? Ja mam problem po tygodniowym postoju w wilgoci,nie chce odpalic.Pozdrawiam


Przyjżyj się przewodom, czy nie są poprzecierane. Najlepiej je wymienić jeśli już je troche w aucie masz.
Jeśli masz problemy z odpaleniem, zdejmij kopółkę (zaznacz gdzie który przewód był wpięty) wyczyść ją, pwenie tam masz sporo wilgoci. U mnie tak było nie dawno.

A generalnie jeśli szarpie podczas przyśpieszania trzeba się zastanowić nad zmianą świec, chociażby wyglądały jak nowe :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
izeK 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 121
Skąd: Rumia / Gdynia



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 14:24   

Świece są niedawno wymieniane, sonda lambda tez odpada.. ale powiem małą ciekawostke... miałem maxymalnie zasyfiały filtr pow ! aż mokry i w 4 częsciach ;) wymieniłem go wczoraj.... i od tamtego momentu nie było ani jednego szarpniecia...

co do przewodów... je tez przeczyscilem z syfu.

Pozdrawiam
 
 
 
tom.jan 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Wielkopolska



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 22:56   

A czy kopolke mozna jakos uszczelnic np. silikonem?,i czy sa jakies domowe sposoby na zabezpieczenie przed wilgocia?
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 23:40   

tom.jan napisał/a:
A czy kopolke mozna jakos uszczelnic np. silikonem?,i czy sa jakies domowe sposoby na zabezpieczenie przed wilgocia?


Swego czasu, czyli lat temu trzy wstecz, gdy zmagałem się z HGF'em w silniku mojego Poldorovera, którego nomen-omen mam do dziś i który ma się świetnie, to przy zdejmowaniu górnej skrzynki wałków rozrządu nie zauważyłem, że jej drugie mocowanie przykręcone jest do korpusu głowicy i kopułkę rozdarłem. Jakoże nie miałem nowej ani innej, a samochód był potrzebny z dnia na dzień, musiałem ją kleić (pękła tak prawie tak samo jak Carski Dzwon), wyrwałem jedno z mocować śrub.
Zastosowałem do tego polski klejek dwuskładnikowy, Distal, bardzo dobra rzecz. Powierzchnie złomu (złamania) zeszlifowałem nieco pilnikiem, żeby było miejsce na materiał kleju, odtłuściłem i skleiłem to, obwiązując mocno nitką kopułkę dookoła i nakładając klej szerokim gestem na krawędzie złomu.
Przejeździłem na tej kopułce potem, po naprawie, prawie trzy lata, robiąc ponad sześćdziesiąt tysięcy km tym Polonezem i ma się on świetnie. Dopiero w maju zmieniłem ją na całą, ale używaną, zdobytą z aukcji za 5 PLN (pięć złotych).
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R214i] Problemy z szarpaniem podczas jazdy
adylth Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Kwi 23, 2012 14:24
leszczu
Brak nowych postów [R25 1.4 16V] Problem podczas jazdy
emoncia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Lis 20, 2011 20:35
Adrian
Brak nowych postów [R25 1,4 2000] problem podczas jazdy
lolka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Lut 20, 2009 19:34
azor77
Brak nowych postów [R25] Problem z obrotami podczas jazdy
odzio69 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Wrz 30, 2011 20:29
odzio69



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink