Forum Klubu ROVERki.pl :: [Odszkodowanie] po urazowe, prosze o porade
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Odszkodowanie] po urazowe, prosze o porade
Autor Wiadomość
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 22:14   

A ja chcialem poinformowac was jak sie sprawy maja.

Dzisiaj rano bylem ponownie u laryngologa. Nie ma stanu zapalnego, odstawiam krople do uszu, stosuje nadal antybiotyk az sie skonczy (jeszcze 11 dni) no i do tego zakrapiac nos. Sluch zostal zbadany na audiogramie, prawe (uszkodzone) jak i lewe slysza tak samo i sluch jest w normie.

Na "do widzenia" pani laryngolog kazala zatykac chore ucho przy kapieli i jezeli cos mnie zaboli, pogorszy sie sluch albo pojawi sie wydzielina z ucha wtedy mam sie stawic do gabinetu. Jezeli nie to nie:/

Generalnie pomyslalem, ze za 2-3 miesiace blona sie zagoi i odpuszczam sprawe, nie mam czasu sie zajmowac sprawami sadowymi, zgloszeniami na policje itp.

Jednak po rozmowie z ojcem (mieszka w wawie, rozmawiamy srednio 2 razy na miesiac przez tel) i opowiedzeniu o calym zajsciu, ojciec sie uaktywnil.

Uswiadomil mi, ze blona nie musi sie zagoic, ze moge miec jeszcze dosc powazne problemy z tym uchem w przyszlosci i dlatego nie wolno odpuscic. Do tego ochroniarz owy musi byc kompletnym glupkiem (przepraszam za wypowiedz), ze tak postepuje w pracy i dlatego nie wolno popuscic.

Wykonalismy tel do klubu, dowiedzielismy sie, ze klub ma monitoring, ze legalnie zatrudnia ochroniarzy i jest ubezpieczony od takich wypadkow...tyle...generalnie zostalismy zbyci

Kolejnym krokiem bylo udanie sie na komisariat policji w mojej miejscowosci, gdzie dowiedzialem sie, ze najlepeij udac sie na komisariat Szczecin srodmiescie bo to on bedzie sie zajmowal sprawa ze swojego rewiru) i tam bezposrednio zglosc sprawe bo i tak papiery powedruja tam wlasnie i bede musial dwukrotnie zglaszac to samo.

Po wizycie na komisariacie, udalem sie do przychodni gdzie mnie badano/leczono i poprosilem o kopie informacji dla lekarza kierujacego (stwierdza ona chorobe, oraz zastosowane leczenie).

Z tym dokumentem lekarskim udam sie jutro na wlasciwy komisariat w Szczecinie i zglosze zajscie w oparciu o dokument lekarski. Dalej dowiem sie czy ten dokument jest wystarczajacy do prowadzenia dochodzenia, czy nalezy wykonac obdukcje lekarska, na ktora to postaram sie uzyskac skierowanie by nie ponosic kosztow obdukcji (normalnie koszt wynosi ~150zl)

Dalsze kroki bede opisywal na bierzaco.

Co proponujecie, radzicie? badz sadzicie o sprawie...czekam na propozycje, opinie i wskazowki.

Z gory dziekuje.
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 07, 2009 22:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:53   

faecd, podtrzymuje to co nappisalem w tym temacie w dniu 03 grudnia 2009r :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 15:19   

Kod:
Wykonalismy tel do klubu, dowiedzielismy sie, ze klub ma monitoring, ze legalnie zatrudnia ochroniarzy i jest ubezpieczony od takich wypadkow...tyle...generalnie zostalismy zbyci


Po pierwsze radzę zabezpieczyć nagranie z monitoringu, bo wiecznie tego trzymać nie będą, istnieje sprzęt w którym nagrania kasuje się ręcznie ale jest też taki sprzęt gdzie nagranie z kamer kasuje się automatycznie np. po miesiącu lub po 2 tygodniach, w zależności od pojemności dysków.

Po drugie jeżeli klub jest ubezpieczony od takich wypadków, to się nie dziwię, że nie chce im się tłumaczyć, radzę zebrać pełną dokumentację i zgłosić się do ubezpieczyciela tego klubu o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu oraz zadośćuczynienie za bul, cierpienie, upokorzenie itp.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 08:38   

W skrocie opisze jakie kroki zostaly poczynione

Wtorek 8.12.2009 zawiadomienie policji, zeznania potwierdzone dokumentacja lekarska, po spedzeniu 4 godzin na komisariacie zostalem skierowany do Zakladu Medycyny Sadowej w Szczecinie celem zasiegniecia opinii bieglego lekarza medycyny sadowej.

Sroda 9.12.2009 biegly sadowy na podstawie dokumentacji jaka udalo mi sie uzyskac od lekarza specjalisty laryngologa stwierdzil, ze nie ma tam zadnej informacji o peknietej blonie bebenkowej lecz jest mowa o refleksie blony (jej nadwyrezeniu lecz braku uszkodzenia)....szczerze przyznam, ze dokument ten jest malo czytelny, typowe lekarskie pismo. Pani lekarz sadowy dala mi 2 dni na uzupelnienie dokumentacji o wlasciwe stwierdzenie ubytku blony bebenkowej.

Zaraz potem udalem sie do mojego miasta Police do przychodni do lekarza laryngologa, opowiedzialem o calej sytuacji i o braku opinii o uszkodzeniu blony bebenkowej.

Najsmieszniejsze jest to, ze lekko oburzona pani doktor odczytala tresc swojego zapisu ktory mniej wiecej brzmi tak:"lewe ucho bez refleksu(...) w prawym uchu ubytek błony"

Takze tutaj biegly poprostu nie rozczytal sie z pisma pani laryngolog.

Czwartek 10.12.2009 dzisiaj jade do zakladu med. sadowej poraz drugi celem wyjasnienia :)

zetes napisał/a:
doznane przez Ciebie obrazenia naruszyly czynnosci narzadow ciala / w tym przypadku narzadu sluchu na czas powyzej dni 7/. Jezeli bedzie w opinii napisane, ze ponizej dni 7-miu, mozesz skierowac prywatny akt oskarzenia przeciwko ochroniarzowi bezposrednio do sadu.
Gdybys chcial wiecej info to prosze na PW lub GG.
wlasnie o to tutaj chodzi, bo jezeli uznano by tylko refleks blony to przyjmuje sie naruszenie czynnosci narzadu ponizej dni 7, w przypadku ubytku blony powinno byc powyzej 7 dni.

zetes dziekuje za to, ze deklarujesz pomoc na pw, jednak postaram sie nie zawracac Tobie głowy :) ewentualnie zglosze sie celem luznej dyskusji na jakis temat zwiazany z zainstniala sytuacja. Dzieki Wielkie !!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 11:35   

faecd, ok, postaram sie sledzic dalej co napiszesz w tym temacie i cos podpowiedziec. Powodzenia :!:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [OC] [Odszkodowanie] Proszę o Pomoc...
FL0R3K Prawo i ubezpieczenia 15 Wto Sty 26, 2010 16:52
Pavel
Brak nowych postów [r45] Proszę o porade i pomoc
seed Prawo i ubezpieczenia 5 Nie Cze 26, 2011 19:11
maro
Brak nowych postów odszkodowanie z AC
Skiba Prawo i ubezpieczenia 2 Wto Wrz 04, 2007 09:25
maciej
Brak nowych postów Jak uzyskać odszkodowanie?
Czy korzystać z usług firm odszkodowawczych, czy załatwiać sam???
Pavel Prawo i ubezpieczenia 2 Pon Mar 15, 2010 14:49
Pavel
Brak nowych postów Walka z przewoźniekiem o odszkodowanie
greg-si Prawo i ubezpieczenia 20 Pią Cze 03, 2011 10:13
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink