Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 2.0 iDT 2004] Rozrząd, jakie części?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 2.0 iDT 2004] Rozrząd, jakie części?
Autor Wiadomość
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Wto Lis 24, 2009 23:59   [R25 2.0 iDT 2004] Rozrząd, jakie części?

Nadszedł czas,by w moim R wziąć się za rozrząd. Byłem dzisiaj w InterCars i sprzedawca wyliczył mi ile mniej więcej będzie za części,ale nie wiem jaki pasek powinienem kupić, sprzedawca też nie potrafił mi doradzić. Tu pojawia się moje pytanie:jakie dokładnie części będą mi potrzebne(najlepiej z numerami,jeśli występuje kilka rodzajów do mojego modelu-wolałbym uniknąć wywal kasy na części które nie będą pasować, a szczerze mówiąc nie za bardzo znam się na częściach).
I jeszcze jedno:czy od paska rozrządu może dochodzić popiskiwanie jak jadę po nierównej drodze i czasem przy odpalaniu i gaszeniu silnika?
Z góry dzięki za pomoc.
Pzdr Marcinus
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 24, 2009 23:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 06:52   

Tu: http://tomateam.pl/ dostaniesz wszystko czego potrzebujesz, wyślą Ci i na 100% będzie pasić :ok:

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 06:52 ]
Marcinus napisał/a:
I jeszcze jedno:czy od paska rozrządu może dochodzić popiskiwanie jak jadę po nierównej drodze i czasem przy odpalaniu i gaszeniu silnika?

...paski pomyliłeś :wink: , taki pisk pochodzi od paska wielorowkowego :taa:
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 09:42   

Jugol napisał/a:
...paski pomyliłeś :wink: , taki pisk pochodzi od paska wielorowkowego :taa:

Czyli ten pasek,który jest przy alternatorze? Jak tak,to jego wymienił mi mechanik w półwie września(nie całe 6kkm temu). Czy tam jest jakiś napinacz,czy coś w tym stylu,czy tak szybko rozwala ten pasek?
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:00   

Marcinus napisał/a:
Czy tam jest jakiś napinacz,czy coś w tym stylu,czy tak szybko rozwala ten pasek?

jest napinacz ale winna może być sama rolka napinacza którą można wymienić osobno
u mnie stara rolka powodowała szybsze zużycie paska
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:09   

U mnie tez piszczy, a wymienilem juz pasek wielorowkowy, czyli mowicie ze rolka do wymiany :?:
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:18   

wypracowana rolka raczej powoduje zużycie paska czyli tnie go po zewnętrznej stronie jak to było u mnie niż jego piszczenie
jeśli piszczy pasek to może być trochę za luźny czyli napinacz nie napina go już z odpowiednią siłą
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:26   

Da się jakoś sprawdzić tą rolkę? Po południu wrzuce fotki tego paska wielorolkowego. Od zewnątrz (patrząc od góry) jest na nim taks pas jakby przytarty-biegnie przez środek, po bokach jest jakby brud,ale jak sprawdzałem go,to wydaje się,że jest dobrze napięty...
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:30   

Marcinus napisał/a:
Od zewnątrz (patrząc od góry) jest na nim taks pas jakby przytarty-biegnie przez środek

miałem tak samo
zmień rolkę bo ci tnie środkiem pasek, koszt około 50zł
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:54   

Marcinus napisał/a:
Od zewnątrz (patrząc od góry) jest na nim taks pas jakby przytarty-biegnie przez środek

Może (a nawet na 99% jest) to być spowodowane po prostu przez konstrukcję rolki, która jest złożona z dwóch części i na środku ma rowek ... stąd ten ślad na pasku .... mam nowy napinacz SKFa i nowa rolkę i też mam taki ślad .... co do sprawdzenia to ... wystarczy zdjąć pasek i zobaczyć jak pracuje sama rolka, czy nie la luzów i czy łożysko cicho pracuje ... jeśli tak, to rolka jest ok. zanim napinacz bym wymieniał, to najpierw wyczyściłbym i odtłuścił wszystkie koła pasowe i sam pasek ... oraz przy zakładaniu paska uważać należy aby go nie uświnić w syfie okołosilnikowym :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 11:08   

Brt napisał/a:
która jest złożona z dwóch części i na środku ma rowek ... stąd ten ślad na pasku .... mam nowy napinacz SKFa i nowa rolkę i też mam taki ślad ....

po części może i masz rację Brt ale żebyś widział jak wyglądał mój nowy pasek ścięty przez rolkę na środku
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 21:01   

Nie zrobiłem fotek, bo mi aparat odmówił współpracy,a z komóry nic nie widać...
Dzisiaj zalałem do pełna diesel gold i coś zaczęło syczeć z okolic lewego przedniego koła. Syczenie słychać w czasie przyspieszania, powyżej 2-2,2 tys obr/min, jak odpuszczam gaz syczenie cichnie... Nie odczułem różnicy w przyspieszaniu. Wiecie co to może być,ewentualnie co i jak sprawdzić? Wcześniej jeździłem na v-power.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 21:06   

To syczenie to sprawdź stan weży od turbiny do intercoolera i dalej do kolektora ssącego .... na 99% masz gdzieś nieszczelność ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 21:20   

A gdzie znajdę te węże,jak je sprawdzić i czym zakleić? Zanim pojawia się to syczenie, słyszę świst turbiny. Można z tym jeździć, czy samochód na kołki?
Jak samochód jest na biegu jałowym, to nie słychać syku, tylko turbinkę.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 21:53   

takie dwa najgrubsze węże gumowe jakie znakjdziesz pod maską... jeden długi a drugi krótki ... obok lewej lampy masz chłodnicę powietrza ułożoną w pionie i od niej te węże odchodzą :ok: co do zaklejienia to już własna inwencja wskazana ... ale z dioświadczenia to najlepiej wymienić jeśli są dziurawe po prostu .... jak już raz pękł, to raczej niedługo w innym miejscu puści :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 23:33   

Np taka "taśma na gada" ta szara, którą kilka lat temu reklamowali z krokodylem, któremu zamknęli nią pysk wytrzyma w silniku? Jakich "niespodzianek" mogę się spodziewać w 5-letnim samochodzie przy przebiegu ok 90kkm, którego przeszłości nie znam?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 23:38   

taśma chwile wytrzyma .... szara lub izolacyjna .... ale z racji oleju który tam jest w niewielkich ilościach oraz tego, że wąż "pracuje" - po jakimś czasie owe taśmy puszczają ... na stałe to wymiana lub wstawienie kawałka rurki i ściśnięcie opaskami
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 21:24   

Na taśmie wytrzymał tydzień,teraz już wąż wymieniony, rozrząd zrobiony. Ale teraz jakby głośniej silnik pracuje... Może to tylko moje odczucie, ale wydaje mi wie,że w środku jest głośniej niż wcześniej. A to popiskiwanie było od rozrządu, bo nic więcej nie ruszali,a nie słyszałem żeby piszczało od silnika w czasie powrotu :grin:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 21:51   

Marcinus napisał/a:
Ale teraz jakby głośniej silnik pracuje

A był kontrolowany kąt wtrysku ?? zazwyczaj to on powoduje głośniejszą prace silnika ... czy auto rano dobrze odpala ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Gru 13, 2009 21:16   

Czy rano dobrze odpala,to sprawdze dopiero jutro,bo około 18 odebrałem samochodzik z warsztatu. Nie wiem jak długo stał na dworze przed odbiorem (obstawiam jakieś 0,5 godziny) i odpalił bez problemów. Mechanik powiedział.że układ odpowietrzyli i wszystko jest git. Wracając spoglądałem od czasu do czasu w lusterko i nie puszczał dyma,moc była szedł ładnie, bez problemowo.
EDIT
Rano,po nocy w garażu odpalił bez problemu i silnik pracował ciszej może po prostu ja już świruję... Dzięki bardzo wszystkim za pomoc, zwłaszcza Tobie Brt z tego,co widzę to jesteś jak chodząca encyklopedia roverkowa mam nadzieję, że kiedyś przynajmniej Ci dorównam

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 21:02 ]
Nie chcę zakłądać nowego tematu, a wydaje mi się, że to jest trochę ze sobą powiązane.
Dzisiaj po nocy spędzonej na dworze musiałem kręcić rozrusznikiem dłużej niż zwykle rano (około 5-6 sek), gdy silnik odpalił pracował przez chwilę nierówno i lekko przydymiał (wydaje mi się, że to przez wilgoć, która zebrała się w wydechu), po rozgrzaniu przestał dymić. Wieczorem wstawiłem go do garażu, ale zostawiłem silnik włączony, żeby go dokładniej osłuchać. Usłyszałem takie ciche, lekko basowe wycie, a spaliny, które wyczułem śmierdziały jak ze starego ikarusa Zatankowałem na Shellu V-Pover Diesel, więc opcję ze złym paliwem wykluczam, chyba, że zalewam za dobre paliwo (chociaż wydaje mi się że roverek zasługuje na to, co najlepsze )
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214] Jakie części?
cinek79 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Maj 22, 2007 10:53
piter34
Brak nowych postów [R220sd] Stluczka . jakie czesci
xmen38 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Gru 02, 2009 23:19
badek
Brak nowych postów [R200 98r.]Wymiana rozrządu, jakie części?
Budyn Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Cze 17, 2009 13:48
iktorn73
Brak nowych postów [R200 1.4i 98r]Jakie części (akumulator, żarówki itd.) ;)
czyli pare pytań nowego użytkownika ;)
MaTiX_lama Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Paź 30, 2009 20:24
truten23
Brak nowych postów [R 200] jakie części z Hondy Civic pasują do R200?
killcia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pon Sie 13, 2012 10:15
jarzit



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink