Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 1.4Si 16V 99r] Nie pali inaczej jak w innych tematach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214 1.4Si 16V 99r] Nie pali inaczej jak w innych tematach
Autor Wiadomość
armen 



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Szczecin



  Wysłany: Czw Gru 24, 2009 12:52   [R214 1.4Si 16V 99r] Nie pali inaczej jak w innych tematach

Witam

Szukalem podobnego przypadku ale niestety musze szukac pomocy u was bo dzisiaj bedzie ciezko znalezc jakiegos mechanika.

W skrocie mowiac jade spokojnie moim Roverkiem i nagle w czasie jazdy wylaczylo mi silnik. Paliwa na pewno nie zabraklo. :P Nie chce odpalic ani na pych ani normalnie kluczykiem. Sprawdzalem bezpieczniki i tez zapasowym kluczykiem czy przypadkiem imobilajzer nie padl. Świece dają iskre ale nie wiem czy przypadkiem nie jest za mala bo ciezko ja dostrzec. Rozkręcilem tez kopulke kolo silnika i metalowe cześci byly zasniedziale wiec oczyscilem je i nadal bez zmian. Nie wiem czy to waznel ale slychac ze papa dziala przy przekrecaniu kluczyka.

Już nie wiem gdzie szukac.

Dodam ze po skreceniu kopulki w momecie przekrecania klucza w statyjce pierwszy raz od dwoch lat uslyszalem dlugi pisk cos w stylu gdy swiatel sie nie wylaczy wysiadajac z auta ale po chwili ucichlo.

Tez musze powiedziec ze sachochod tuz przed zgasnieciem nie dawal zadnych dziwnych oznak znaczy sie nie szarpal nie dlawil sie poprostu wylaczylo silnik.

I gdzie ta uczciwosc... siostra dostala od meza nowe auto w prezecie swiatecznym a mi na siweta moj skarbek niedziala... :P:P:P


Prosze o pomoc w miare mozliwosci ;)

z gory dziekuje :)

Pozdrawiam i wesolych swiat!!! :D:D:D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 24, 2009 12:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ascaris 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 173



Wysłany: Czw Gru 24, 2009 15:08   

A pompa daje paliwo? Może to pompa padła....
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 24, 2009 15:20   

jesli pompa nie chodzi,a powinna chociaz chwile przed przekreceniem kluczka,to nie bedzie to raczej filtr,a cos z pompa,lub elektryka.nie wiem czy w tych samochodach jest wylacznik udarowy[wstrzasowy]pod maska,bo on tez odlacza paliwo.immobiliser tez nie wykluczone.
zastanowilem sie i stawiam bardziej na immobiliser.bo jak pisales jest dzwiek.
 
 
 
celticross 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 53
Skąd: Dublin

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 24, 2009 18:35   

moze jakies zwarcie? kiedys mialem w Nissan Micra tak, ze zaczal dzwiek wydawac po przekreceniu kluczyka, ale nie odpalal...okazalo sie, ze kostka mi sie stopila od przednich swiatel (stara i zmruszczala) i zrobilo sie zwarcie. Piszczalo dokladnie tak samo, jak przy zostawionych swiatlach, moze nawet bardziej przerazliwie ;)
 
 
armen 



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 14:52   

witam ponownie :

dzisiaj chwile pogrzebalem przy aucie wiec...

- pompa dziala przynajmniej tuz po przekreceniu kluczyka (rozkrecilem wezyk przy filtrze i pryslo paliwem gdzies na wysokosc 15cm)
- jeszcze raz sprawdzilem czy iskra sie pojawia ale nadal jest slabo widoczna (nie wiem czy powinna byc duza czy taka poprostu pojawiajaca sie jest ok...)
- swiece tez przetarlem ale nie byly zalane
- ten przycisk odcinajacy zaplon pod maska tez wciskalem, przytrzymywalem i spawdzalem czy gdzies kabelek sie nie przetarly ale wszystko wydaje sie byc ok....
- a co do pisku przy przekrecaniu kluczyka ktory mi sie trafil tylko dwa razy juz sie nie pojawia....

szczerze juz nie wiem gdzie szukac.... chyba zostaje mi poczekanie do poniedzialku i pomoc mechanika z komputerem... :/ heh...

chociaz milo by bylo jak bym moze uslyszal jeszcze jakies kolejne propozycje co sprawdzic :P

pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc ;)
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 15:59   

iskra powinna byc silna i widoczna

wymien najpierw palec rozdzielacza ( koszt okolo 10 pln ) i jesli sie nie poprawi to cewke WN ( koszt okolo 150 )

jestem niemal pewien ze pomoze
borykalem sie kilka dni z podobnym przypadkiem w swoim R i u mnie te dwa elementy zawiodly wlasnie
 
 
armen 



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 09:53   

dzieki za podpowiedz.... sprawdze ;)

[ Dodano: Nie Sty 10, 2010 09:53 ]
Dzieki za pomoc :D

Okazalo sie ze cewka padla ale przy okazji wymienilem kopulke i palec i teraz samochod smiga o wiele lepiej... lepiej sie zbiera do jazdy lepsza kultura pracy i co mi sie bardzo spodobalo spalanie zmiejszylo sie :D

Kosztowalo mnie to 240 zl wraz z wymiana ale oplacalo sie :D :D:D


Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc :D :D:D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] Zmiana Silnika oraz kilka innych pytań
siubul22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 75 Pią Mar 02, 2012 13:14
siubul22
Brak nowych postów [r214 si 16v 99r] zgasł i nie pali
ulek1401 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Maj 13, 2010 21:58
ulek1401
Brak nowych postów [R214] za dużo pali, nie zbiera się
Angela2006 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pią Lip 15, 2011 12:10
Angela2006
Brak nowych postów [R214 16V '98] Rozrusznik kręci, silnik nie pali
radekz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Nie Sty 13, 2008 20:43
radekz
Brak nowych postów [r214 Si 97] Pali ogromne ilosci paliwa
ravezz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Gru 14, 2010 14:04
colin1983



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink