Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.1 99r] pilot nie dziala po wymianie baterii
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:55
[R200 1.1 99r] pilot nie dziala po wymianie baterii
Autor Wiadomość
kokos1987 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Uk



  Wysłany: Nie Sty 03, 2010 22:10   [R200 1.1 99r] pilot nie dziala po wymianie baterii

Witam. Dzisiaj wymienilem baterie w pilocie a nawet w 2 i piloty przestal dzialac ;/ zrobilem wszystko tak jak pisalo na tym forum (z wylaczeniem rozladowania pilota do konca) ale nic nie dziala, wydaje mi sie ze pilot sie rozkodowal bo nie moge wlaczyc i wylaczyc alarmu pilotem a takze wylaczyc immo, probowalem takze uruchomic samochod poprzec wprowadzenie kodu emergency key ale takze nic nie dziala ;/ ktos ma moze jakies porady ? co moge zrobic zeby naprawic to ?
rover [R200 1.1 99r] alarm na pilota i immo bez centralnego,
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 03, 2010 22:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:29   

kokos1987, wczesniej wszystko dzialalo? 4 razy nacisnij guzik zamkykania i raz otwierania stojac blisko auta
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:33   

rozłącz aku i po godzine synchronizuj pilota
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
kokos1987 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Uk



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 23:46   

no wlasnie przed wymiana dzialalo, czasami pilot dzilala czasami nie i z dnia na dzien bylo coraz gorzej to wymienilem baterie w obu pilotach i lipa wrr probowalem wlasnie przyciskac 4 razy ale dalej nic bo nawet alarm sie nie uzbraja tz ze pilot nie dziala :/ siedzialem dwie godziny i probowalem i dalej nic jeszcze sprobouje tak jak kolega napisav odlaczyc aku na h i pozniej sprobowac, a tak rpzy okazji to odlaczyc aku i baterie w pilocie tez ? Pozniej pierwsze podlaczyc pilota czy aku?

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 23:46 ]
Zrobilem tak jak kolega mowil rozlaczylem aku co prawda nie na h ale na 45 minut. Wszystko sie pozmienialo :p ale cos dziala, duzy plus tego wylaczylem immo ale jak to sam jeszcze nie wiem, otoz u mnie teraz to dziala tak otwieram auto kluczem przyciskam oby dwa przyciski na raz na pilocie i otwieram dzwi wtedy immo sie nie swieci i moge wyciagnac kluczyki z dzwi i odpalic silnik inne proby nie dzialaja np wylaczenie przyciskiem immo na pilocie nie dziala, znowu jak przyciskam uzbrojenie alarmu to nie dziala, a jak pilot jest w dzwiach to uzbrojenie alarmu czasami dziala bo po otwarciu drzwi alarm wyje 2 pilot dziala jakos podobnie ja pierwszy czyli tak naprawde do konca nie jestem pewny czy jutro uda mi sie odpalic auto. Ktos moze wie czemu tak to sie poprzestawialo moze pilot sie nie zsynchronizowal albo cos ?
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 23:59   

kokos1987, na poczatek odepnij wszystko od kluczy i zostaw sam kluczyk z pilotem na jednym kolku, odepnij kleme na godzine i sporoboj zsynchronizowac pilota naciskajac 4 razy zamykania a potem raz otwierania!
 
 
 
kokos1987 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Uk



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 09:38   

ok sprobuje i tak :) nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale moj roverek nie ma centralnego.. :| a wy caly czas przycisnac zamykania i otwierania :p dam znac czy sa jakies postepy :)
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 10:02   

kokos1987, grzebal ktos przy zamkach i alarmie?
 
 
 
sobon 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Trzciana

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 10:27   

Ja coś grzebałem przy zamkach . Tez wymienialem baterie przy pilotach . Jeden nie chodził wogóle .Rozebrałem to i popatrzyłem na przyciski w jednym była zacięta taka blaszka pod tym gumowym przyciskiem i wymieniłem na nową od telefonu (nokii 6020 z pod klawiatury) i podlutowałem złącza przycisku z płytką , i obydwa wymyłem w benzynie ekstrakcyjnej i ten jeden chodził był dobry,a drugi (ten lutowany) dopiero poszedłem pod samochód rozebrałem go otworzyłem drzwi i włączył sie alarm. Potem wyciągnołem baterię i włożyłem z powrotem i zadziałało !! ! Musisz sie przyglądnąć płytce czy wszystko jest ok. A jeśli chodzi o rozkodowanie klucza to musiałbyś nim nieźle przyciskać żeby go rozkodować, a koszt kodowania dość drogi i mało kto sie chce tego podjąć bo pytałem.
 
 
 
kokos1987 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Uk



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 14:11   

Nie wiem czy ktos grzebal przy zamkach jak kupilem go to bylo wszystko ok. Pozniej ciezko zaczaelo sie wylaczac immo to pomyslalem ze baterie moze slabe i wymienilem.. :p odlaczylem aku wlasnie i czekam zobaczymy, a sprawdze jeszcze te piloty ;]
 
 
sobon 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Trzciana

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 17:56   

Przyciski w pilocie muszą ci tak jakby klikać sprawdz to !
 
 
 
kokos1987 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Uk



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 22:52   

Odlaczylem aku na h i zsynchronizowalem pilota, na poczatku dzialalo tak jak przed wymiana bateri a teraz wydaje sie lepiej ale i tak nie dziala za pierwszym razem czyli to nie wina byla bateri :P w kazdym razie dziala :D ale i tak musze sie wybrac do jakiegos mechaniku zeby luknal na to :)
nie wiem jak u was dzialaja piloty bo u mnie czasem zadziala wylaczenie immo za pierwszym przycisnieciem czasami za 15 a czasami musze wciskac oba naraz ;p
Dzieki wszystki :D
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 01:04   

kokos1987, piloty sa do d... czesta przypadlosc. Klawisze do wymiany lub nozki do podlutowania...
 
 
 
desperado67 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 177
Skąd: Bradford



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 02:42   

Kokos to nie koniecznie wina pilota, jedz do serwisu rovera. Kiedys mialem podobná sytuacjé zaplacilem dwie dychy i zrobili w pól godziny.
_________________
desperado67
 
 
 
sobon 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Trzciana

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 06, 2010 08:41   

No nie koniecznie pilota , ale ja stawiam na pilot to nie jest takie trudne tylko troszke tej zabawy jest a zamienniki podejdą np od telefonów :cool: Mogę polecic tylko tyle że może idz najpierw do jakiegoś gościa co się zajmuje immo i żeby ci sprawdził czy pilot wysyła sygnał i jaki on jest Ja też tak robiłem poszłem do zegarmistrza powiedział że nie wysyła i kazałem mu zmienić baterie i wziołem się w domu za lutowanie ! :!:
_________________
msoboń
 
 
 
stasiax90 



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Poznan



  Wysłany: Sro Sty 06, 2010 12:08   

Siema a wiec zrob tak : wejdz do auta zamknij sie od srodka przekrec kluczyk na II stopien i nacisnij lewy przycisk (albo prawy bo juz nie pamietam) Na 80 % powinien odzyskac sily Pozdr :p
 
 
Marjas 



Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 2



Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 16:36   

Cześć,

odgrzebuję temat bo walczę z takim samym problemem. Kilka tygodni temu pilot 3TXA przestał obsługiwać centralny- wyłączał tylko immo. Wymieniłem baterię bo myślałem, że to jej wina- pilot mi się rozkodował, trochę powalczyłem na mieście, poczytałem wątki i zsynchronizowałem przez kliknięcie 4 razy zamknięcia oraz 4 razy otwarcia (za 4 razem immo się odblokował).
Pilot działał tak kilka ładnych tygodni, miałem z nim coraz większe problemy bo czasem trzeba było klikać 30-50 razy zanim odblokował immo (centralny nadal nie działał).

Dzisiaj rano nie udało się już odblokować immo, wczoraj jeszcze działało. Prawdę mówiąc odblokowałem ale po 20 minutach klikania, nie chciałem ryzykować, więc nie pojechałem do pracy i siedzę od rana na forum- zrobiłem wszystkie instrukcje, sprawdziłem bezpieczniki, odpinałem aku na 1h, synchronizowałem na kilka sposób z neta- brak reakcji. Od rana nie udało mi się już więcej odblokować immo.
Niestety nie mam kodu 4 cyfrowego, żeby wyłączyć immo przez drzwi kierowcy.

Macie jakiś pomysł? Może ktoś synchronizował te piloty w inny sposób niż:
- odpięcie aku na 1h, wymiana baterii, rozładowanie pilota bez baterii, podłączenie aku, otwarcie drzwi, klikanie przycisku zamknięcia auta (w różnych kombinacjach, zależnie od znalezionej instrukcji w sieci)
- zamykanie się w aucie, klikanie 4 razy lewy/4 razy prawy
- niezliczona ilość wyciągania baterii i próbowania kliknięć w różnych wariantach

Pozdrawiam
 
 
m166 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 165



Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 21:48   

przeglądnij
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=102402
 
 
Marjas 



Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 2



Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 12:27   

m166 napisał/a:
przeglądnij
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=102402


Dzięki za link. Przelutuję pilot i sprawdzimy czy to jego wina.

Pozdrawiam,
Marcin

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2016 12:27 ]
Piszę informacyjnie: pilot został przelutowany. Wysyłał sygnał ale niestety nic to nie pomogło. Następnie zakodowałem u elektornika pilot i dalej nic- pilot był uszkodzony. Dzisiaj kupiłem używanego pilota, udało się go zakodować i Rover odpalił.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25] po wymianie baterii w pilocie pilot nie działa
Gulliver Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Sie 20, 2017 16:32
Gulliver
Brak nowych postów [R200] Pilot kradnie prąd z baterii
m166 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Lut 20, 2016 15:14
m166
Brak nowych postów [ R 200 ] Pilot , wymiana baterii ,akumulator wyj.-zał.
leeshek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Paź 17, 2011 17:45
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [MG ZR] wymiana baterii - pilot cel 5652
Svirus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Maj 22, 2012 22:15
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink