Forum Klubu ROVERki.pl :: problem odnośnie podłączenia anteny TV
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
problem odnośnie podłączenia anteny TV
Autor Wiadomość
koleszko1988 




Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 47
Skąd: Zielona Góra

Rover 25

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 10:29   problem odnośnie podłączenia anteny TV

Witam zakupilem zasilacz dwa dni temu (załączony w zdj.)od poczatku kiedy go podłączyłem działał bez prolbemowo lecz wczoraj wieczorem po odłączeniu go i podłaeczeniu ponownym nie działa o co moze chodzić ? nie łapie kanałów w dobrej jakosci tylko w tkzw kaszce jak dobrze sie połącza ten kabel?? ja podłączam go tak średkowy drucik wchodzi w srodek pozniej osłonka plastikowa i troche osłony folii z drucikami
_________________
Pozdrawiam
Malina
Ostatnio zmieniony przez koleszko1988 Pon Sty 11, 2010 06:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 10, 2010 10:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 10:45   

http://klub.chip.pl/atom/podstawy/bnc.html
http://www.dipol.com.pl/a...aczem_A5060.htm
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 12:38   

Jakiej produkcji jest ten kabel ze zdjecia ;D ?
Dla mnie jest zbyt mocno "krojony", obierany z izoloacji i razem z nia wycinany jest oplot.
Najczesciej taka siateczka. Widze, ze jest folia, ale to moim zdaniem malo.

W kablach niskiej kategorii, nawet przy obieraniu zebami kabla, ciezko utrzymac "siateczke" w calosci. Mnie sie nie udalo, pomimo wielu prob, az spalilem konwerter na antenie.
Musialem kupic nowy konwerter i zmienic kable.

Chytry dwa razy placi ;D

Samo wylaczenie i wlaczenie do pradu nie powinno spowodowac usterki.
Chyba, ze polecial ten "wzmacniacz", ale takie urzadzenia (z dawnych czasow)
ciezko bylo zepsuc ;D

Brt niech sie wypowie, to jego kawalek podworka;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 13:05   

W tej wtyczce jest tzw. zwrotnica ... ona służy do tego, żeby prąd stały z zasilacza przesłać do wzmacniacza w antenie na dachu tym samym przewodem, co sygnał z dachu do TV ... a jednocześnie nie puścić owego prądu stałego na wejscie telewizora. Odnośnie przewodu antenowego to nie wyglada on na jakiś za wysokiej klasy ale mimo to skoro działało wcześniej powinno działać .... w przypadku takiej instalacji bardzo ważne jest prawidłowe zarobienie tego przewodu ... przewód trzeba zarobić mniej wiecej tak jak na Twoim zdjęciu .... bardzo ważne jest, żeby tej siatki z ekranu nie wyciąć całkiem ... następnie trzeba włożyć przewód we wtyczkę i wkręcić ... żeby wszystko działało musi być dobry styk zarówno na żyle środkowej jak i na ekranie, dlatego metodą prób i błędów trzeba prawidłowo dobrać długość żyły środkowej. Jeśli mimo to nie zadziała, to należy sprawdzic miernikiem, czy zasilacz daje w ogóle napiecie ... zazwyczaj pada właśnie zasilacz a nie wzmacniacz w antenie czy zwrotnica .... najprościej zarobić kawałek przewodu antenowego ... z jednej strony wkręcić go w zwrotnicę, a z drugiej sprawdzić czy jest napiecie między ekranem a żyłą środkową ... jak nie ma, to znaczy, że padł zasilacz a jak jest to znaczy że padł wzmacniacz :ok:

Przewód antenowy za 15 gr/m można co najwyżej na sznurek od bielizny użyć .... łatwo sprawdzić go w ten sposób, że po dość mocnym zgięciu nie robi się na nim "falbanka" i zewnętrzna izolacja trzyma się reszty kabla a nie daje się przesuwać .... pozatym nie powinno się przewodu antenowego zginać pod kątem prostym .... trzeba zawsze zachować jakiś promień gięcia, żeby z grubsza zachować przekrój okrągły przewodu ... szczególnie w przypadku kablówki ma to znaczenie (wysokie czestotliwości i kanał zwrotny) ... aaa i jeszcze jedno ... polecam kupować przewody z miedzianą żyłą a nie stalową miedziowaną :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 21:53   

taka mała ciekawostka , na 7 zasilaczy kupionych na giełdzie elektronicznej we Wrocku tylko 4 działają :roll:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 22:30   

made in china :lol: ;) przerabiam to w pracy .... statystka trochę lepsza, ale do ideału brakuje duuużo ... niby zabezpieczone na wszystkie strony (przeciwzwarciowo, temperaturowo) i dobrane ze sporym zapasem prądowym ale i tak lecą ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Deeptrip 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 57
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 23:20   

kiedyś mi taki zasilacz spłynął ze ściany -tylko bolce w gniazdku zostały
_________________
http://www.autocentrum.pl...999776317_3.gif
 
 
koleszko1988 




Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 47
Skąd: Zielona Góra

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 06:52   

dorzuciłem zdjecie koncówki antenowej jaką mam do podłączenia zaznaczone na czerwono to kabel który sprawdzałem probówką - probówka sie nie paliła tylko dioda na zasilaczu gasła kanały TV znajdzie ale jak odłącze zasilacz od prądu nic sie nie zmienia nadal kanały są lecz w słabej jakości na początku ściagało w jakości DTV teraz nie chce ;/ środkowy bolec wkładam do oporu az poczuje ze dalej nie chce isc...
_________________
Pozdrawiam
Malina
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 11, 2010 10:01   

jaką próbówką ?? taką do gniazdka ?? ... takie rzeczy miernikiem należy sprawdzać ... czy masz prawidłowe napiecie między obydwoma żyłami czarnego przewodu ... sposób pomiaru narysowałem poniżej na Twojej fotce (woltomierz ustawiasz na VDC 20 i końcówkę od COM na mierniku dotykasz do miejsca w żółtym kółku a drugą końcówkę podłączoną do V na mierniku dotykasz kolejno do miejsc w czerwonych kółkach) :ok: Jesli masz odrobinę wiedzy elektrycznej to to sprawdzisz ... jeśli nie, to lepiej od razu udaj sie do jakiegoś magika antenowca :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
koleszko1988 




Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 47
Skąd: Zielona Góra

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 10:25   

wielkie dzieki kolego poszukam miernika jak znajde to postaram sie sprawdzic ,jak nie bede mial miernika udam sie do "magika"

[ Dodano: Pon Sty 11, 2010 10:25 ]
do kolegi Brt niestety nie mam miernika ale mam jeszcze ostatnie pytanie czy jesli sciaga mi bez zasilacza to antena powinna byc dobra zgadza sie ? jedyne co moze byc to wina zasilacza... i mam pytanie jeszcze bo w tej zwrotnicy zyła w pewnym momencie zatrzymuje sie napewno nie dochodzi do końca a powinna?
_________________
Pozdrawiam
Malina
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 11, 2010 10:35   

Antena to trochę pogiętego drutu ... ale w niej masz wzmacniacz i on nie wiadomo czy jest ok. ... dlatego jeśli masz pewnosć, że na dole wszystko (zasilacz, zwrotnica, połaczenia) jest ok, to zostaje wtedy dostać się do anteny na górze. Stąd potrzeba dokładnego sprawdzenia dołu :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
koleszko1988 




Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 47
Skąd: Zielona Góra

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 10:36   

dzieki wielkie :)
_________________
Pozdrawiam
Malina
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pomóżcie podjąć decyzje odnośnie ZR-a :)
Firq Offtopic 79 Czw Wrz 27, 2012 17:02
Pływak
Brak nowych postów Pytanie odnosnie konstrukcji samochodu.
hvil Offtopic 7 Pią Paź 29, 2010 20:57
Gość
Brak nowych postów Pytanie odnośnie sprzętu komputerowego
Rowan Offtopic 19 Sro Lut 25, 2009 22:17
sTERYD
Brak nowych postów Takie pytanie odnosnie chlodzenia w R200..
gorny waz od chlodnicy
Yog-Sothoth Offtopic 5 Sro Cze 04, 2008 11:23
piter34
Brak nowych postów Odnośnie układu paliwowego w pojeździe gaźnikowym.
hvil Offtopic 0 Sro Gru 29, 2010 12:09
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink