Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 seryjne radio Philips. Co o tym myślicie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 seryjne radio Philips. Co o tym myślicie?
Autor Wiadomość
snky1987 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 32
Skąd: Darłowo



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 22:43   Rover 75 seryjne radio Philips. Co o tym myślicie?

Witam.

Jestem nowy na forum ale niedawno kupiłem sobie Rovera 75 z seryjnym radiem Philips. Były małe problemy z rozkodowaniem radia ale pewien magik poradził sobie z tym w kilka godzin.

Generalnie lubię dobre brzmienie więc postanowiłem zabrać się za zdecydowanie niewystarczające seryjne nagłośnienie.

Zebrałem w domu wszystko co udało mi się uzbierać przez ostatni rok (i dwa nieudane autka po drodze) i wyszło tak:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Zestaw 2-drożny DLS R5A

# Rozmiar głośników: 130, 25 mm
# Moc RMS: 80 W
# Moc Max: 120 W
# Pasmo przenoszenia: 55 - 20.000 Hz
# Skuteczność: 93 dB
# Impedancja: 4 Ohm
# Częstotliwość podziału: 4500 Hz
# Głębokość montażowa: 60 mm
# Średnica magnesu: 90 mm

2. Zestaw 2-drożny Hertz z membraną wzmacnianą kevlarem (nie znam modelu ani danych bo to jest stary model ale ładnie gra)

3. Wzmacniacz Hertz 300W stary model 3000 (tak jak zestaw którego nazwy nie znam)

4. Wzmacniacz Hertz EP4

#Tryby pracy: 4/3/2
#Moc RMS: 4 x 60 W 4 Ohm
#Moc RMS: 4 x 95 W 2 Ohm
#Moc RMS: 2 x 190 W 4 Ohm
#THD 0,08%
#Czułość wejściowa(RCA) 300 mV - 5 V
#Wymiary 240 x 350 x 54 mm

5. Skrzynka Hertz ES300

#moc ciągła 350W
#moc szczytowa 700W
#zakres pracy 25 - 25-Hz
#czułość 91 Db
#średnica 30cm

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do tego zestaw przewodów sygnałowych Audisona x2 i 2x starsze przewody sygnałowe ale nie odbiegają jakością od audisona. No i 25mm przewody do głośników.

Mam zamiar dokupić dystanse z MDF-u (w tym jedne zwężające do DLS-ów) + porządną matę wygłuszającą, wygłuszyć drzwi i bagażnik. Cały system mam zamiar oprzeć o seryjne radio Philipsa (ładnie mi się komponuje z wnętrzem auta) w późniejszym okresie (w przyszłym roku) na pewno kupię zewnętrzny cyfrowy sterownik dźwięku i wtedy już radyjko nie będzie miało znaczenia.

Do radia pod przewód zmieniarki podepnę box-a z USB, AUX i SD (powinno odtwarzać pliki MP3)

Do tego mam zamiar kupić 1x konwerter aktywny z wyjścia głośnikowego wzmacniacza radia na RCA (głośniki przód z rozgałęźnikiem 2 cinch / 4 cinch żeby pod przodem dział 4 kanałowy wzmacniacz pod dwa zestawy ,a tył normalnie pod wzmacniacz Hertz 3000 do skrzynki).

Piszę ten post z podaniem moich zamiarów bo na pewno jest ktoś kto zna się na tym o wiele lepiej niż ja i podsunie mi dobry pomysł lub coś odradzi. Nie chcę po prostu robić czegoś na marne i liczę na wasze opinie...

Osobiście nie wiem jak to jest z tymi Konwerterami z wyjścia głośnikowego na RCA... czy nie traci się dużo na jakości dźwięku ?? Jest ktoś kto tego używa i wie jak gra wzmacniacz pod takim konverterem ?

Wiem że na pewno będę musiał to wszystko porządnie zestroić żeby nie spalić wzmacniaczy i ustalić limit mocy na radiu...

Co wy na to?


Pozdrawiam...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 22:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 22:56   

a czy da sie do radia dorobić wyjscie rca nie z głośników? by tak jak w normalnych radiach bylo obok by 4 kanaly z radia dzialay? bo ja mam subik ze wzmakiem w poprzednim wozie i bym sobie tu przerzucil:-) ale jak zrobic rca wyjscie niezalezne? da sie wogole? i jakie sa tego minusy(o ile sa)
 
 
snky1987 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 32
Skąd: Darłowo



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 07:44   

Podobno są magicy którzy wlutowują się przewodami przed wzmacniacz i teoretycznie to jest możliwe ale nie wiem jak to gra w praktyce...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
scareface Car-audio, nawigacje, radia CB 79 Wto Lip 17, 2018 18:35
kapeczul
Brak nowych postów [R75] Czy fabryczne radio philips ma kod ?
Wolek Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pią Wrz 14, 2007 16:26
henryk
Brak nowych postów Jak wyciągnąć radio PHILIPS z ROVERka 75?
mihu-d Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Czw Sie 30, 2007 11:08
mihu-d
Brak nowych postów [ R600 ] Jak wyciągnąć radio PHILIPS kaseciak ?
szymix Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Cze 08, 2008 10:18
mattipoz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink