Forum Klubu ROVERki.pl :: Astra po kolizji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Astra po kolizji
Autor Wiadomość
funfel 




Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 323
Skąd: eeyy



Wysłany: Sob Sty 16, 2010 15:01   Astra po kolizji

Witam wszystkich.
Moja dziewczyna miala w czwartek kolizje ( wymusila pierwszeństwo) i mam do was pytanie, czy po naprawie takiego auta mozna bezpiecznie nim jezdzic?
Cena za naprawe ok 3,5tys. okolo 1500 za części i 2000 za robote

A druga sprawa sprzedac rozbitka: koles przyjechal juz lawetą i mowi ze da 700zł za niego.. troche szkoda sprzedawac chodźby nawet za 1000zł. Auto bylo naprawde zadbane i szkoda sprzedawac.

co o tym sądzicie, pisalem juz na forum astry.. ale i tu sie zapytam jeszcze o opinie
Astra z '97 1.4 z gazem




Pozdrawiam.
_________________
dozwolona ilość znaków: 255
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 16, 2010 15:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 15:43   

Kupa złomu zostało z tego auta. Za 700zl to w sumie dobra cenna na złomowisko. Ja za Opla Ascona '82 dostałem tylko 300zl a został cały tył przesunięty i nie warto było tego juz naprawiać. Nie strasznie to wyglądało. Ale rozbitek to rozbitek jak już sie coś stało w osie to ja bym takim czym nie jeździł ani nie naprawiał.

W twoim wypadku to tez za różowo nie wygląda co to osi przedniej. Ja bym to jedynie jak Astra w całości na części sprzedał i tyle.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 15:53   

funfel napisał/a:
Cena za naprawe ok 3,5tys.

Wydaje mi sie że naprawa przekroczy kwote o której piszesz.
Syn kupił alfe, walnięty przód od strony pasarzera. Przyjechał na kołach, naprawe szacowali na 1500-2000tys zł. Dopiero jak zaczęli ja naprawiac okazało się że koszty poszły w góre.
Na twoim miejscu sprzedałbym na części. Jednak 700zł...to troszku mało :smile:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 16:03   

Podzielam stanowisko zaprezentowane powyzej przez kolegow. Z tym, ze faktycznie 700 zlotych to za malo, przynajmniej 1000 zlotych trzeba by bylo dostac. :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
harinezumi 




Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Sty 16, 2010 16:19   

Staf ma rację, że szacunki przy naprawach zwykle są mniejsze od rzeczywistych kosztów które trzeba ponieść później jak już się rozgrzebie takiego rozbitka.
Na Twoim miejscu przejrzałbym oferty aut tej samej marki, rocznika, pojemności, LPG itd i chłodno przekalkulował czy lepiej mieć tego rozbitka po naprawie za 3500 (plus to co może wyskoczyć w trakcie naprawy) czy też może zaoszczędzić 3500 dodatkowo skasować 700 za wrak i poszukać czegoś innego. Wg motoallegro ten rocznik, pojemność itd zaczyna się od 3.700. Co do stanu aut z ofert to już oczywiście indywidualna sprawa w każdym przypadku.
Ja bym nie naprawiał. Wiadomo, że facet który go kupi na części musi zarobić. Jeśli zapadnie decyzja o sprzedaży w takim stanie jak jest obecnie to czasem lepiej odpuścić te kilka stówek i mieć problem z głowy niż martwić się rdzewiejący wrak pod domem, który może ktoś kupi a może nie.
http://moto.allegro.pl/12...p&change_view=1
_________________
ROVER 400 - BLUESMOBIL
 
 
marcinmarcin 




Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Sty 16, 2010 16:26   

Nie wierzę w zamknięcie się w 3,5, a nawet jeżeli, to będzie to naprawa w takiej stodole,że strach będzie tym jeździć. Inna sprawa że 700 to trochę mało - podzwoń do skupujących auta w twojej okolicy, może ktoś da Ci lepsza cenę.
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Sty 16, 2010 16:41   

ja bym wystawił na licytację z ceną minimalną gdzieś z 1500 i zobaczył czy coś się ruszy a jak pójdzie to myślę że cena 1500 jest ok i po kłopocie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 18:28   

funfel napisał/a:
Cena za naprawe ok 3,5tys.

Ile??? Mi koleś w Corsie za ćwiartkę lewą przednią, silnik, skrzynię, błotniki, pas przedni, lampy, maskę i kupę innych drobnych pierdół zaśpiewał koło 5k a Corsa przy tej Astrze wygląda "jak nówka z komisu" :razz:

sknerko napisał/a:
myślę że cena 1500 jest ok

Jasne.... Mi skupujący po oglądnięciu zaśpiewali 200 do 300zł. Co z tego że z gazem, co z tego że zawieszenie całe... Auto bite więc trzeba się cieszyć że coś idzie odzyskać. Mi udało się wynegocjować 500zł za auto z papierami i po niedzieli idzie.....
 
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Sty 16, 2010 19:58   

Ja bym to auto rozebrał na częsci.
Tych opli sporo jeszcze jeżdzi a ludzie poszukują częsci do nich.
Do garażu bym to wstawił i porozbierał.
Ja miałem Opla Kadeta (wersja nanbogatsza Le Mans z automatycznymi pasami)
Za sam mechanizm pasów dostałem 400zł .
Fotele zadbane poszły za 350zł
Powyciągałem wszystko co się da.
Na złom posżła sama rozbita buda.
Dogadałem się z człowiekiem na złomię bo reszte wagi wyrównałem w innych metalowych odpadach.
I tak wyrejestrowane, zezłomowane i z czesci prawie 2000zł wziąłem.

700zł to zdecydowanie za mało.
Porozbieraj to na części i tyle.
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 10:05   

SyntaX napisał/a:
Ja bym to auto rozebrał na częsci.
Tych opli sporo jeszcze jeżdzi a ludzie poszukują częsci do nich.

Dokładnie to samo mi się nasunęło - Astr jak psów i wielu ludzi potrzebuje dobrych części - Ty masz ponad pół auta dobrych części ;) 700zł to sam komplet foteli (albo kół) może kosztować ;)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 10:33   

Tylko trzeba mieć czas, miejsce i chęci.... Jak wszystkiego brakuje to pozostaje sprzedać jak stoi za mniejszą kasę i dać zarobić temu co porozbiera :razz:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 10:57   

TomC napisał/a:
dać zarobić temu co porozbiera :razz:

Dobrze jeśli tak zrobi. Gorzej jak najtańszym kosztem wyremontuje i sprzeda, jako "igłe"
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 11:04   

staf napisał/a:
Gorzej jak najtańszym kosztem wyremontuje i sprzeda, jako "igłe"

To może głupie pytanie zadam bo nie mam pewności 100%... Nie da się takiego dzwona zgłosić gdzieś? Coś na wzór niemieckiego totalschaden gdzie taki samochód ponownego zarejestrowania z TUVem nie przejdzie. Jest takowe cuś?
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 11:50   

TomC napisał/a:
Jest takowe cuś?


System dedykowany tylko do tego celu, aby zgłaszać auta, które zostały "skasowane" w Polsce chyba (jeszcze) nie istnieje. Ale, jak auto jest ubezpieczone i zostaje "skasowane", to taką informacją dysponuje ubezpieczyciel. Pytanie tylko, czy, czysto teoretycznie, ktoś kupił, naprawił i chciał ubezpieczyć, to taka informacja jest w bazie danych dostępnej dla wszystkich ubezpieczalni?
 
 
 
funfel 




Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 323
Skąd: eeyy



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 15:41   

nie to auto nie pojdzie po zrobieniu na sprzedaz napewno, nie opylalo by sie naprawiac.. zobacze jeszcze co powie mechanik, jak zaspiewa wiecej niz 3500 a pewnie tak bedzie to sie sprzeda cale auto jako rozbitka. w miejscowosci obok koles mowil ze w najlepszym wypadku da 1500zł.. to juz jest coś
_________________
dozwolona ilość znaków: 255
 
 
konradoos 




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 53
Skąd: Wałbrzych

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 18:18   

miałem taką astre i bardzo podobne uszkodzenia, w moim przypadku dostałem kase z ubezpieczenia(4500) i wrak za 750zł poszedł :( a była z 1992r..
nie opłaca sie naprawiać.. Części do wymiany troszkę jest i nie ma pewności, że autko bedzie jeździć jak przed kolizją

Kup jej Roverka :)
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 19:12   

Jeśli jest ktoś, kto chce dać za tego rozbitka 1500 zł. to ja nawet bym się nie zastanawiał, naprawdę. Nawet pomimo tego, że auto było zadbane etc. Rozbitek nigdy już nie będzie taki, jak przed wypadkiem. Coś może mu strzelić i będzie się sypał i będziesz w niego tylko wkładał. Sprzedaj to za 1500 zł. i będziesz miał spokój.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover 220SD vs. Opel Astra 1.7DTi
Adrian355 Offtopic 12 Pią Cze 27, 2008 14:24
rav1984
Brak nowych postów Jak się zachować podczas wypadku bądź kolizji?
kumilek23 Offtopic 5 Pon Lip 27, 2015 08:32
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink