Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Chrupotanie przy ruszaniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Chrupotanie przy ruszaniu
Autor Wiadomość
iturea 



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lut 11, 2010 21:00   [R75] Chrupotanie przy ruszaniu
Typ: GLD Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Mam taki problem. Przy ruszaniu na pierwszym biegu slychac takie jakby chrupotanie (brzeczenie-turkotanie) spod maski, to samo jest przy zmianie na drugi bieg. Dzieje sie tak tylko jak ruszam powoli, polsprzeglo z lekkim gazem, lub przy jezdzie z wypuszczonym sprzeglem i naprzyklad jak powoli przyspieszam na jedynce ( z puszczonym sprzeglem ). Natomiast jak startuje mocno tzn z wysokich obrotow kolo 3 tys to nie slychac nic ( tylko silnik ). Problem tez jest przy redukcji biegow od 3 w dol naprzyklad przy hamowaniu silnikiem... Gdy zrzucam z 3 na 2 bieg przy okolo 1.5 tys obr to czuc takie szarpniecie i zmniejszenie predkosci ale przy tym w silniku odrazu jest taki " pojedynczy stuk ". Gdy na " luzie " wciskam pedal gazu i podkrecam obrotu to silnik pracuje bardzo ladnie i rowno wiec niewem co moze byc przyczyna :( . Bardzo bylbym wdzieczny za rade oco moze chodzic :( . Chcialem nagrac te odglosy ale niestety nie slychac ich po nagraniu
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 30, 2010 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 11, 2010 21:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 21:11   

Walnięte sprzęgło może być przyczyną. Może coś puściło lub pękło.
Koło zamachowe może.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Lut 12, 2010 17:57   

Mam w Polsce Opla Omege 2.0 benz 99r. z identycznym problemem ,normalnie jakbym pisal posta to bym Twojego skopiowal :mrgreen: .
Pieta napisał/a:
Walnięte sprzęgło może być przyczyną. Może coś puściło lub pękło.
Koło zamachowe może.
Byc moze , ja u siebie zmienilem sprzeglo i kolo dwumasowe (niestety byla dwumasowka :???: )i jest jak bylo, teraz stawiam na lozysko na walku skrzyni ,ale nie mam czasu sie tym zajac bo widze te autko dwa razy w roku. Mam nadzieje ze znajdziesz przyczyne i napiszesz co bylo. Pozdr.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Lut 12, 2010 18:27   

Poduszka któraś się już tak wyrobiła że blacha o blachę hałasuję ? Nie pasuję mi to na sprzęgło z racji tego że na 2 pierwszych biegach.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
iturea 



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 08:51   

Biegi ladnie wskakuja na swoje miejsce wiec chyba nie sprzeglo :( . A niechce po kolei wymieniac wszystkiego bo czesci nie za tanie a jeszcze wymiana rozrzadu mnie czeka ( autko kupilem 7 dni temu, facet powiedzial ze rozrzad wymieniony ale wiecie jak to jest ^^ ). W srode jade do mechanika umowic sie na termin. Moze on cos wskóra
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 15:53   

Sprawdź przeguby na półosiach. Przy sprawdzaniu zobacz jak zachowuje się mechanizm różnicowy. Jeżeli nic nie wyjdzie to może tarcza się rozsypuje. Mogą być popękane sprężynki i częściowo wybite lub zerwane nity.
Jeżeli się rusz z 3000rpm i hamuje ostro silnikiem to nie ma co się dziwić że słychać "chrupotanie (brzęczenie-turkotanie)". :wink:
 
 
iturea 



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Lut 14, 2010 08:06   

apples napisał/a:
Sprawdź przeguby na półosiach. Przy sprawdzaniu zobacz jak zachowuje się mechanizm różnicowy. Jeżeli nic nie wyjdzie to może tarcza się rozsypuje. Mogą być popękane sprężynki i częściowo wybite lub zerwane nity.
Jeżeli się rusz z 3000rpm i hamuje ostro silnikiem to nie ma co się dziwić że słychać "chrupotanie (brzęczenie-turkotanie)". :wink:


Ale ja dokladnie napisalem ze ruszajac wlasnie z 3 tys obr tego nie slychac wogole... Tylko przy wolnym ruszaniu na spokojnie... przy hamowaniu tez nie slychac. Tylko przy hamowaniu biegami od 3 w dol tzn slychac na jedynce i dwojce. A co do ostrego ruszania to nie jezdze tak na codzien tylko sprawdzalem czy przy wyzszych obrotach na starcie tez bedzie ten odglos - i go niema
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Lut 14, 2010 09:16   

iturea :wink:

Sprawdź tak jak napisałem przeguby i poduszki silnika. Wszystko na to wskazuje że wina leży gdzieś tutaj albo koło dwumasowe. Czy na skręconych kołach podczas ruszania może bardziej słychać?
 
 
iturea 



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Lut 14, 2010 19:56   

apples napisał/a:
iturea :wink:

Sprawdź tak jak napisałem przeguby i poduszki silnika. Wszystko na to wskazuje że wina leży gdzieś tutaj albo koło dwumasowe. Czy na skręconych kołach podczas ruszania może bardziej słychać?


Na skreconych czy nie skreconych, slychac wszystko tak samo. Przy przyspieszaniu do 1.5 tys obr(700-1500)... powyzej nic nie slychac
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Lut 14, 2010 21:10   

iturea nagraj ten dźwięk.
Przeguby odpadaj. Pozostaje dumasa albo skrzynia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] stuk przy ruszaniu, stuki przy skręcie
cin1391 Rover serii 75, MG ZT 18 Wto Gru 13, 2016 06:45
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Szarpanie przy ruszaniu
Gość Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lis 01, 2010 20:16
jesse
Brak nowych postów [R75] Dymienie przy ruszaniu
mdw12 Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Mar 19, 2012 08:10
Rowan
Brak nowych postów [R75] Coś pstryka przy ruszaniu
jajanek1 Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Lut 28, 2009 00:06
MaReK
Brak nowych postów [R75] Szarpania przy ruszaniu
kocjan Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Mar 07, 2010 12:41
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink