Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum] Nieczytane posty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 17:48
[Forum] Nieczytane posty
Autor Wiadomość
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 00:17   [Forum] Nieczytane posty

Prosiłbym adminów o wytłumaczenie mi pewnej sprawy. Chodzi mi o usuwanie nieczytanych postów. Co jakiś czas pokazuje mi się plansza z załącznika nr 1. Tu rodzi się moje pytanie. Jest tam napisane, że usuwa się nieczytane posty z wyjątkiem tych, które zostały napisane przez ostatnie 3 dni. Nie ma mnie jeden dzień a i tak posty są usunięte. Drugie pytanie brzmi: Dlaczego jeżeli mam napisane, że usunięto 524 posty - to tyle właśnie mi pozostaje?(załącznik nr 2)
Nie jest to pierwszy taki komunikat. Rozumiem, że trzeba usuwać nieczytane posty dla dobra bazy danych ale podanego komunikatu ani metody usuwania nie rozumiem :bezradny:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Ley Sro Lut 17, 2010 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 13, 2009 00:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 00:42   

Wydaje się, że w liczniku i komunikacie są błędy - korzystamy z publicznego tłumaczenia i pewnie ktoś przetłumaczył coś dosłownie nie sprawdzając kontekstu.

Żaden post nie zostaje usunięty z automatu. Usuwane są tylko znaczniki, że Ty nie przeczytałeś danego postu, starsze niż 3 dni, gdy ich liczba przekroczy 1000.

Na forum, po prawie 8 latach postów jest prawie 420000, a codziennie przybywa koło 300, użytkowników jest około 7000, więc codziennie przybywa 2 100 000 znaczników (dziennie 5 razy więcej niż postów napisanych prze 8 lat ;) ), co, jak łatwo się domyślić, w krótkim czasie zabiłoby bazę i dlatego te znaczniki są usuwane.

Liczba podawana w komunikacie to ilość postów, które zostały ze znacznikami - posty z ostatnich 3 dni, tylko komunikat jest rzeczywiście trochę mylący. :roll:

Mechanizm wygląda tak, że codziennie usuwane są nadmiarowe, starsze znaczniki, a zostają tylko znaczniki do ostatnio napisanych postów.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 01:07   

Rozumiem, że tylko znaczniki, posty zostają w bazie, napisałem troszkę pokrętnie. Dlaczego jednak skoro ostatnio na forum byłem wczoraj o 3.27 to dziś wyskakuje mi komunikat o usuniętych postach a wyraźnie jest napisane: za wyjątkiem napisanych przez ostatnie 3 dni. Nie było mnie przecież na forum zaledwie kilkanaście godzin a jak sam napisałeś średnio przybywa 300 postów dziennie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 08:03   

Ale jeśli np. wychodząc poprzedniego dnia miałeś 950 postów, do Twojej następnej wizyty przybyło ich 100, to jest 1050 - powyżej 1000, uruchamia się warunek kasowania i kasuje wszystkie starsze niż 3 dni, a młodszych jest 524 i te zostają. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 00:27   

kiedy mam przykładowo kilkaset nieczytanych postów i czytam tylko te, które mnie interesują to i tak zawsze klikam w "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane". Wychodząc z forum zawsze jestem na zero w nieczytanych postach.

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 00:27 ]
przykład z ostatniej chwili. Czy dziś rzeczywiście napisano 1000 postów?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xtek 



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 20:31   

Ten komunikat jest bardzo denerwujacy. Z pewnoscia da sie go jakos usunac...
Bylem moderatorem a pozniej adminem dosc duzego forum rowerowego, mielismy zarejestrowanych kilkadziesiat tysiecy uzytkownikow i taki komunikat nie pojawial sie. Tutaj troche irytuje.
 
 
Tomasz620 




Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 163
Skąd: Z KOBRY



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 08:18   

oo fajnie że ktoś napisał.. bo mnie tez po czesci denerwuje takie wyskakiwanie komunikatu..
dobrze by było jak by usunac to.. :)

pozdr.
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 13:32   

W sumie jest on dość irytujący, zwłaszcza kiedy napiszesz coś i dajesz "wyślij", a po przeładowaniu wyskakuje komunikat. Trzeba później przeładować stronę żeby zaskoczyło...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 17, 2010 18:25   

można sobie odznaczać codziennie a na drugi dzień i tak wyskakuje komunikat
 
 
xtek 



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 18:27   

Rada jest jedna, trzeba codziennie czytac WSZYSKIE posty na forum. Paranoja!
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 09:23   

xtek napisał/a:
Rada jest jedna, trzeba codziennie czytac WSZYSKIE posty na forum. Paranoja!

Nie trzeba czytać. Wystarczy oznaczać jako przeczytane. :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Lut 18, 2010 09:53   

A nie lepiej poprostu to usunąć? :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 10:16   

piter34 napisał/a:
Nie trzeba czytać. Wystarczy oznaczać jako przeczytane.
A co to da skoro następnego dnia i tak wyskoczy powiadomienie, że nie przeczytanych postów jest dajmy na to 467? A "czytane" były 7 godzin wcześniej.piter34, popatrz dokładnie na screeny, które załączyłem parę postów wyżej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 10:37   

truten23 napisał/a:
A nie lepiej poprostu to usunąć? :wink:

Jeśli usuniemy ten komunikat, to się zaczną pojawiać wątki "Co się stało z moimi nieprzeczytanymi postami ?? " ;)

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 10:37 ]
Szymon napisał/a:
piter34, popatrz dokładnie na screeny, które załączyłem parę postów wyżej.

Co z nich ma wynikać? :roll:
Widzę, że jest komunikat o usunięciu oraz z info, że pozostało 508 nieczytanych, a potem wrzucasz screen potwierdzający fakt, że tych postów jest rzeczywiście 508.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Lut 18, 2010 10:42   

piter34 napisał/a:
Jeśli usuniemy ten komunikat, to się zaczną pojawiać wątki "Co się stało z moimi nieprzeczytanymi postami "


Może ludziska nie będą aż tak tesknić za tym komunikatem... :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 11:35   

Szymon napisał/a:
Widzę, że jest komunikat o usunięciu oraz z info, że pozostało 508 nieczytanych, a potem wrzucasz screen potwierdzający fakt, że tych postów jest rzeczywiście 508.

to my chyba mam przed sobą inne komunikaty. Na pierwszym screenie jest napisane wyraźnie ilość usuniętych nieczytanych postów a na drugim screenie wyraźnie widać że jednak pozostała określona ilość postów. Drugim problemem jest fakt, dlaczego taki komunikat w ogóle wyskakuje, skoro od poprzedniego mojego logowania minęła w tym przypadku niecała doba a w komunikacie jest jasno napisane, że usuwa posty za wyjątkiem napisanych przez ostatnie trzy dni i to dopiero po przekroczeniu tysiąca postów. Już powoli sam nie wiem jak to inaczej napisać, bo już chyba bardziej zrozumiale się nie da :???:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 12:27   

Szymon napisał/a:
Na pierwszym screenie jest napisane wyraźnie ilość usuniętych nieczytanych postów a na drugim screenie wyraźnie widać że jednak pozostała określona ilość postów.

Faktycznie występuje tam nadużycie semantyczne i podejrzewam, że może wynikać z błędnego przetłumaczenia komunikatu angielskiego... Może powinno być "liczba pozostałych wiadomości"...? Spróbuj może sprawdzić, jak to wygląda po angielsku (ztcp to można ustawić język forum w profilu :roll: )

Szymon napisał/a:
rugim problemem jest fakt, dlaczego taki komunikat w ogóle wyskakuje, skoro od poprzedniego mojego logowania minęła w tym przypadku niecała doba a w komunikacie jest jasno napisane, że usuwa posty za wyjątkiem napisanych przez ostatnie trzy dni i to dopiero po przekroczeniu tysiąca postów.

Bo to mogło być tak, że:
- masz np. 1200 nieprzeczytanych, z czego starszych niż 3 dni jest powiedzmy 500
- zostaje usuniętych 500 postów i pozostawionych 700 (czyli mniej niż 1000)
- na forum napisano przez całą dobę kolejnych 400 postów, których nie czytałeś, więc masz teraz 1100 nieczytanych
- wchodzisz następnego dnia na forum i jest komunikat, że masz więcej niż 1000 (załóżmy, że starszych niż 3 dni jest 300)
- zostaje usuniętych 300 postów i masz 800 postów nieprzeczytanych
- itd.

Komunikat jest poza tym zawsze taki sam. Nie ma znaczenia, czy faktycznie są posty starsze niż 3 dni czy nie.

Jeżeli się zdarzy, że oznaczasz wszystko jako przeczytane, na forum napisano 1500 postów i logujesz się w kolejnym dniu, to nie powinno być komunikatu. Jeśli jest, to coś nie działa tak, jak powinno. :wink:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
mcjg 




Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lut 18, 2010 12:56   

piter34 napisał/a:
Jeżeli się zdarzy, że oznaczasz wszystko jako przeczytane, na forum napisano 1500 postów i logujesz się w kolejnym dniu, to nie powinno być komunikatu.
Ale komunikat taki się pojawia u mnie też czasami, a codziennie odznaczam wszystko jako przeczytane.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:46   

Za rzadko bywacie na forum ;D
Mnie sie nie zdarza przy uzytkowaniu codziennym forum.
Jak wyjade i nie mam kontaktu z forum ok. 2 dni to jest tak jak piszecie,
ale zupelnie mi to nie przeszkadza ;D

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 22:11   

piter34 napisał/a:
Jeżeli się zdarzy, że oznaczasz wszystko jako przeczytane, na forum napisano 1500 postów i logujesz się w kolejnym dniu, to nie powinno być komunikatu. Jeśli jest, to coś nie działa tak, jak powinno. :wink:

Otóż to. Jak widać ze screenów moje logowania na forum dzieliła niecała doba wiec komunikatów być nie powinno. Tym bardziej, iż za każdym razem przed wyłączeniem przeglądarki i wyjściu z forum zaznaczam wszystkie posty jako przeczytane, żeby nie zostawały na dzień następny. Pracuje ciągle na noc więc jestem na forum rano i potem popołudniem/wieczorem a mimo to komunikaty występowały. Zatem jednak cosik tu nie gra tak jak powinno ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink