Forum Klubu ROVERki.pl :: Stuk Puk, czyli jak nie robic altonenka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Stuk Puk, czyli jak nie robic altonenka
Autor Wiadomość
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Lut 20, 2010 10:21   

Czytaliście Panowie komentarze pod filmem rzekomo prezentującym tą kamerkę z allegro?
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 20, 2010 10:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lut 20, 2010 10:46   

Zukowaty napisał/a:
Czytaliście Panowie komentarze pod filmem rzekomo prezentującym tą kamerkę z allegro?

MaReK napisał/a:
Jak juz slusznie zauwazyli komentujacy, kamerzysta uzyl zoom'a a tego raczej nie spotkamy w tego typu gadzetach.


Czytasz Wac Pan te posty dokladnie, czy tylko pobieznie? ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Lut 20, 2010 10:49   

MaReK napisał/a:
Czytasz Wac Pan te posty dokladnie, czy tylko pobieznie? ;P

Tylko pobieżnie :mrgreen: Wpadłem na chwilę i zerknąłem ;)
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 20, 2010 11:17   

Pływak napisał/a:
Jeśli byś to jakoś zmyślnie rozwiązał aby włączało się razem z zapłonem to ok ale jesli miał byś za każdym razem sam to włączyć to jestem przekonany, ze po jakimś czasie być zapominał włączyć albo byś stwierdził, że do warzywniaka 200m nie ma sensu ;)

No właśnie działa z ładowarką samochodową i tylko pytanie, czy uruchamia się po włączeniu zasilania. Do tego z tego co widzę dają pilota.
Pływak napisał/a:
Śmieszy mnie nie tyle pomysł co ten gadżet bo dla mnie kamera w breloczku brzmi śmiesznie

Tak jak kamera w telefonie, a jednak niektórymi daje się zrobić coś co nie jest dziełem sztuki, ale ma jakość kamer przemysłowych, a o to tu chodzi, nie?
Pływak napisał/a:
Z tego co mi wiadomo PAL ma inną rozdzielczość

A jaką? Podaj, skoro mi zaprzeczasz.

Piszę o aktywnych liniach bez przeplotu (tym co się da przełożyć na "rozdzielczość" w systemach cyfrowych), a nie o liniach sterujących.
Chyba rzeczywiście pomyliłem się w szerokości, bo w standardzie podaje się 576 linii, ale co do szerokości to nie jest to już takie jasne, ale zakładając kwadratowe piksele (co nie jest do końca prawdą oraz standardową proporcję SDTV, czyli 4:3, to szerokość wychodzi 432 pikseli, a to nadal daje ponad 4 razy mniejszą rozdzielczość niż tej kamerki.
Pływak napisał/a:
po za tym nie zgodzę się, ze jest 4 razy lepiej.

Jeśli mam rację to PAL ma rozdzielczość 250 000 pikseli, a taka kamerka mniej więcej 1 220 000, to w kategoriach rozdzielczości to ponad 4 razy lepiej, a dyskutujemy o możliwości rozróżniania szczegółów typu nr rejestracyjny auta, które zajechało nam drogę, bo taki byłby cel takiego montażu.
Cytat:
Śmieszy mnie nie tyle pomysł co ten gadżet bo dla mnie kamera w breloczku brzmi śmiesznie jak już cos robić to robić to dobrze i tak jak marek napisał wydać więcej i miec pewność co do trwałości i jakości.

Przy takiej cenie można sprawdzić taki gadżet, poza tym aukcję podałem jako przykładową - napisałem "coraz częściej chodzi mi po głowie coś takiego", a nie "kupię sobie na tej aukcji taki brelok".

Z drugiej strony, jeśli taka kamerka da jakość wystarczającą na "materiał dowodowy" to po co przepłacać?
Pływak napisał/a:
jeszcze kwestia umiejscowienia kamery i tego co nagra bo jak wiadomo na "jakość" ma nie tylko wpływ sprzęt. Weźmy pod uwagę choćby warunki pogodowe, jakoś nie widzę kamerki w zderzaku, czy grillu podczas np. deszczowej pogody

Pływak, jeśli odnosisz się do moich wypowiedzi, to czytaj je w całości, a nie mieszaj z wypowiedziami innych osób - ja napisałem: "Zamontowane przy lusterku lub na desce rozdzielczej.", a Ty mieszasz moje wypowiedzi z wypowiedziami MaRKa i wychodzi bzdura.
Pływak napisał/a:
Pisze o aukcji, na której ktoś ewidentnie wciska kit pisząc o podzespołach samsunga i podając link do filmiku, który na pewno nie był nagrywany tym sprzętem. Tak się składa, ze samsung jest jednym z największych producentów pamięci flash na świecie i nie widzę w tym żadnej zalety, że jest tam kość samsunga...

Jest też producentem kilkudziesięciu modeli telefonów z kamerami do 5 megapikseli, gdzie cała kamerka ma wielkość 5x5x3 mm, więc mogę uwierzyć, że potrafi zrobić też taki moduł kamerki, zwłaszcza, że ta kamerka deklarowaną ma rozdzielczość 1,3 megapiksela.
Oczywiście, że sprzedawca na allegro może wciskać kit i często wciska, oczywiście, że film mógł być kręcony inną kamerą, zwłaszcza patrząc na komentarze, ale chciałbym poznać przyczyny Twojej pewności, że taka kamerka nie wystarczy do celów, które wskazałem, bo jak dla mnie to nie jest to już takie jasne.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 20, 2010 12:12   

maciej napisał/a:

No właśnie działa z ładowarką samochodową i tylko pytanie, czy uruchamia się po włączeniu zasilania. Do tego z tego co widzę dają pilota.


Musiał byś się dowiedzieć czy po podaczeniu do USB mozna nagrywać. Mam mp3 ze slotem microsdhc i po podaczeniu do komputera/ładkowaki nie można odtwarzać muzyki...

Cytat:
Tak jak kamera w telefonie, a jednak niektórymi daje się zrobić coś co nie jest dziełem sztuki, ale ma jakość kamer przemysłowych, a o to tu chodzi, nie?


Też się właśnie zastanawiam bo jak koledze z pod uczelni buchnęli rower za sporą kasę to na tych nagraniach z kamer za przeproszeniem gówno było widać. To samo jest an stacjach benzynowych na niektórych mają nawet problemu z odczytaniem nr tablic jak ktoś zapomni zapałcić za paliwo...

Cytat:
A jaką? Podaj, skoro mi zaprzeczasz.

Np. materiał filmowy zapisany na nośniku DVD dla systemu PAL ma 720×576 lub 720×480

Cytat:
Jeśli mam rację to PAL ma rozdzielczość 250 000 pikseli, a taka kamerka mniej więcej 1 220 000, to w kategoriach rozdzielczości to ponad 4 razy lepiej, a dyskutujemy o możliwości rozróżniania szczegółów typu nr rejestracyjny auta, które zajechało nam drogę, bo taki byłby cel takiego montażu.


Dla mnie więcej nie zawsze równa się lepiej co już napisałem podając za przykład aparaty cyfrowe. Bo zapewniam Cię, ze jak zrobię zdjęcie lustrzanką choćby 5Mpix to zje wszystkie kompakty 10Mpx. Więc puste pixele to ostatnia rzecz na jaka bym zwracał uwagę przy zakupie sprzętu rejestrującego obraz.

Cytat:
Przy takiej cenie można sprawdzić taki gadżet, poza tym aukcję podałem jako przykładową - napisałem "coraz częściej chodzi mi po głowie coś takiego", a nie "kupię sobie na tej aukcji taki brelok".

Na właśnie napisałeś "coś takiego", a nie "coś podobnego" tudzież "coś w tym stylu"...

Cytat:
Z drugiej strony, jeśli taka kamerka da jakość wystarczającą na "materiał dowodowy" to po co przepłacać?

Aby mieć normalny sprzęt, z normalnym zasilaniem, z normalnym oprogramowaniem i wreszcie z normalna gwarancją i normalnej firmy...

Cytat:

Pływak, jeśli odnosisz się do moich wypowiedzi, to czytaj je w całości, a nie mieszaj z wypowiedziami innych osób - ja napisałem: "Zamontowane przy lusterku lub na desce rozdzielczej.", a Ty mieszasz moje wypowiedzi z wypowiedziami MaRKa i wychodzi bzdura.

Fakt nie doczytałem mój bład ale umiejscowienie kamerki za szybą tez w niektórych przypadka może być problematyczne np, refleksy świetle chyba, że zamontujesz filtr polaryzacyjny ;)

Cytat:
ale chciałbym poznać przyczyny Twojej pewności, że taka kamerka nie wystarczy do celów, które wskazałem, bo jak dla mnie to nie jest to już takie jasne.

Już pisałem nie bawiłem się dokładnie tym wynalazkiem ale podobnym i jakość była taka jak na filmiku z wycieczki rowerowej, który wrzucił Marek, przy ładnej pogodzie dobrym oświetleniu jesteś w stanie odczytać numery tablic jak już będzie szaro i mokro to może być gorzej. Jak już kupisz to wrzuć filmik nagrany tą kamerką jeśli będzie taki jak na YT to z przyjemnością przyznam się do błędu...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 20, 2010 12:22   

Cytat:
Też się właśnie zastanawiam bo jak koledze z pod uczelni buchnęli rower za sporą kasę to na tych nagraniach z kamer za przeproszeniem gówno było widać. To samo jest an stacjach benzynowych na niektórych mają nawet problemu z odczytaniem nr tablic jak ktoś zapomni zapałcić za paliwo...

BO tam często jest zapis z 4 kamer na jedną taśmę - podział obrazu na 4 i wtedy ta rozdzielczość jest zupełnie inna.
Pływak napisał/a:
Np. materiał filmowy zapisany na nośniku DVD dla systemu PAL ma 720×576 lub 720×480

No ja pisałem "ponad 4-krotnie lepiej niż telewizor", a tam jest 625 inii, z czego 49/50 linii sterujących i ostatecznie wychodzi 576 linii. :)
Pływak napisał/a:
Dla mnie więcej nie zawsze równa się lepiej co już napisałem podając za przykład aparaty cyfrowe. Bo zapewniam Cię, ze jak zrobię zdjęcie lustrzanką choćby 5Mpix to zje wszystkie kompakty 10Mpx. Więc puste pixele to ostatnia rzecz na jaka bym zwracał uwagę przy zakupie sprzętu rejestrującego obraz.

Tak, tylko zakładają nawet 4-krotną interpolację - powiększenie rozdzielczości 2x2 to i tak jest lepiej niż telewizja analogowa. :)
Pływak napisał/a:
Na właśnie napisałeś "coś takiego", a nie "coś podobnego" tudzież "coś w tym stylu"...

Ok. Jak dla mnie "coś takiego" to nadal nie znaczy "konkretnie to", ale masz rację, żę można to było różnie zrozumieć. :)
Pływak napisał/a:
Fakt nie doczytałem mój bład ale umiejscowienie kamerki za szybą tez w niektórych przypadka może być problematyczne np, refleksy świetle chyba, że zamontujesz filtr polaryzacyjny ;)

Tu już przesadzasz, jeśli szyba nie jest porysowana i masz sprawne wycieraczki, to raczej takich problemów nie ma - wystarczy popatrzeć nawet na onboard'y kręcone przez naszych kolegów - wyle, żeby to stanowiło materiał dowodowy widać na pewno. :)
Pływak napisał/a:
Już pisałem nie bawiłem się dokładnie tym wynalazkiem ale podobnym i jakość była taka jak na filmiku z wycieczki rowerowej, który wrzucił Marek, przy ładnej pogodzie dobrym oświetleniu jesteś w stanie odczytać numery tablic jak już będzie szaro i mokro to może być gorzej. Jak już kupisz to wrzuć filmik nagrany tą kamerką jeśli będzie taki jak na YT to z przyjemnością przyznam się do błędu...

Chyba Perez będzie pierwszy - jeśli już kupił, to może będą nagrania z dzisiejszego i jutrzejszego spotu. :)

Zobaczymy - jeśli sam będę kupował, to na pewno najpierw poprzeglądam wszelkie opinie, zanim coś kupię. :)

Jeśli kupię, to na pewno się pochwalę. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 20, 2010 13:10   

To jeszcze odnoście rozdzielczości TV SD w pionie jest 578 lini, a w poziomie ograniczeniem jest pasmo czestotliwości w praktyce 720 ale to zależy od kilu czynników, Tu masz podane wszystkie rozdzielczości i porównanie wielkości i proporcji http://upload.wikimedia.o...o_Standards.png i taka rozdzielczość ma TV SD, a przeplot to nic innego jak wyświetlanie połowy klatki w celu zmniejszenie migotania ekranu spowodowanego częstotliwością odświeżania 50Hz. Przeplot stosowany jest do dzisiaj nawet w HD i obraz 1080i to nic innego jak 720p dopiero 1080p to pełna klatka HD bez przeplotu... EOT ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 21, 2010 14:25   

Pływak napisał/a:
To jeszcze odnoście rozdzielczości TV SD w pionie jest 578 lini, a w poziomie ograniczeniem jest pasmo czestotliwości w praktyce 720 ale to zależy od kilu czynników

Jezu... Jakiś nieprzytomny chyba byłem i pion z poziomem pomyliłem - gdybym to napisał wczoraj po Spotkaniu Rocznicowym, to jeszcze byłoby zrozumiałe, ale o tych rozdzielczościach to pisałem na trzeźwo. :]

Przepraszam, oczywiście, miałeś rację co do tej rozdzielczości. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover is dead, co robić dalej? Dylemat decyzyjy....
MieszAs Offtopic 56 Pon Lip 04, 2011 22:11
MieszAs
Brak nowych postów Zaprawki - Czyli jak sie za to zabrać ?
Raptile Offtopic 1 Wto Mar 22, 2011 11:11
apples
Brak nowych postów stare, ale jare czyli MG MGB '67r
pajda Offtopic 1 Nie Lip 12, 2009 10:18
namiko
Brak nowych postów iDT itp ... czyli jak rzeczywiście nazwać ten silnik?
own Offtopic 14 Pią Lut 25, 2011 01:04
adamsky
Brak nowych postów Następca Coupe, czyli Markzo i MG ZS 180
Markzo Offtopic 141 Czw Sty 06, 2011 12:20
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink