Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 2.0 idt] Pierwsze 10kkm
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pon Lut 08, 2010 11:03
[R25 2.0 idt] Pierwsze 10kkm
Autor Wiadomość
Marcinus 




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Lut 08, 2010 00:20   [R25 2.0 idt] Pierwsze 10kkm

Nie jestem pewien, czy dobry dział, ale w razie czego, proszę o przeniesienie :razz:
I stało się. Dzisiaj, po pół roku, stuknęła mi pierwsza dycha z moim rowerkiem, więc czas na małe podsumowanie.
Plusy:
1. Rozmiar - nie za mały, nie za duży, jak w sam raz, przynajmniej na razie. Da radę spakować się we 2 osoby na tygodniowy wyjazd w góry zimą, zabierając ze sobą saperkę, łańcuchy, dodatkową butlę płynu do spryskiwacza i bardzo dużo ciepłych i grubych ubrań;
2. Zawieszenie - pewnie się prowadzi, czasem wydaje mi się, że przód za bardzo nurkuje w czasie hamowania, ale to dopiero jak dosyć mocno wcisnę hamulec;
3. Silnik - straszny wariat, ale gdy trzeba ma odpowiedni zapas mocy, aby np wyprzedzić TIR-a, a przy tym nie pali jak smok pomimo mojej dosyć ciężkiej stopy :lol:
4. Ogólne wrażenia z jazdy - niezapomniane, niezastąpione, bezcene
5. Kolor - nie rzuca się za bardzo w oczy, a mnie się podoba
Minusy (mile widziane porady jak je wyeliminować, aby jazda była jeszcze przyjemniejsza)
1. Klima - we wrześniu zatarło się łożysko przy kompresorze, kilka dni temu nabiłem klimę po naprawie i jak wyłączam silnik to słychać jakiś dziwny dźwięk (tylko jak klima jest włączona - brak klimy brak tego dźwięku) taki jakby coś obracające się wpadało w rezonans
2. Trzeszczenie - zwłaszcza z okolic prawego przodu i szyby z tyłu (znalazłem w jednym temacie, ale tam jest odwołanie do RAVE, a u mnie nie chce działać nawet jak cofnę datę :???: )
3. Jakieś 3-4 tygodnie temu całkowicie mnie zawiódł, bo nie odpalił :beczy: , dla usprawiedliwienia dodam, że było to po nocy spędzonej na -20 - -30 st C, nie dało rady nawet na kablach zmusić go do współpracy, odpalił dopiero następnego dnia, jak postał w garażu podpięty do prostownika (nie wiem, czy do końca winny był aku, czy może z paliwka parafina się wytrąciła?)
4. Niepewna przeszłość tu przemilczę resztę :???:
5. Muczenie, gdy silnik jest na niskich obrotach, wydaje mi się że to od wspomagania kierownicy
6. Brak osłonki między kołem, a paskiem wielorowkowym - często jak przejeżdżam przez kałużę woda się dostaje na pasek i piszczy, jakby pasek miał zamiar za chwilę strzelić (wymieniony po historii z klimą)
7. Ciężko znaleźć części ( felg szukałem przez kilka tygodni u wszystich wulkanizatorów w okolicy, bo prawie każdy, kto usłyszał "Rover" nawet bez mrugnięcia okiem mówił że nic nie ma i wogóle żeby mu dać spokój, bo nie ma czasu...)
Mimo niewielkiej przewagi wad uwielbiam swojego Roverka i jak na razie nie oddam go za nic!
Mam nadzieję, że moje krótkie podsumowanie pomoże komuś w podjęciu decyzji o zakupie Roverka;)
Pozdrawiam Macin
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 08, 2010 00:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
des 



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Lut 08, 2010 00:27   

Marcinus napisał/a:
( felg szukałem przez kilka tygodni u wszystich wulkanizatorów w okolicy, bo prawie każdy, kto usłyszał "Rover" nawet bez mrugnięcia okiem mówił że nic nie ma i wogóle żeby mu dać spokój, bo nie ma czasu...)
To mów że do Hondy :wink: Na pewno Cię nie odeślą.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
BayHarborButche 




Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 08, 2010 11:07   

Felgi są wszędzie tylko trzeba umieć poszukać :)
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
HuMaX 



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 202
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Mar 03, 2010 13:50   

Niestety tez nie potrafie sobie poradzic z problemem trzeszczenia tylnej prawej szyby.. moze w koncu ktos cos wymyslil?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów moje pierwsze na tej grupie
TomekP Offtopic 1 Nie Mar 18, 2007 01:52
Gość
Brak nowych postów Pierwsze koty za płoty - 300km Roverkiem 75
Gość Offtopic 2 Pią Mar 14, 2008 22:01
mundek131



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink