Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 Si, 99 r.] Wymiana czujnika temperatury?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:46
[R200 1.4 Si, 99 r.] Wymiana czujnika temperatury?
Autor Wiadomość
kalisz 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Pon Mar 08, 2010 16:18   [R200 1.4 Si, 99 r.] Wymiana czujnika temperatury?

Witam serdecznie!

Ostatnio zaobserwołem dwukrotnie w swoim R następujące zjawisko:
Podczas jazdy wskazówka wskaźnika temperatury z normalnej pozycji (nieco poniżej połowy) opadła całkowicie na dół, podniosła się do odpowiedniego poziomu, znowu opadła i następnie wróciła do właściwej pozycji i tak już pozostała. Auto jedzie normalnie, wszystko sprawuje się ok, z nawiewów leci taka "ciepłość" powietrza jaką sobie ustawię.

Po lekturze naszego forum, doszedłem do wniosku, że poległ mój czujnik temperatury odpowiedzialny za wskazania na desce rozdzielczej. Czy na pewno dobrze zdiagnozowałem usterkę? Czy to może być coś innego?

Następna sprawa, jeśli to czujnik temperatury, to czy jestem w stanie sam sobie go wymienić? Widziałem na TomaTeam to ustrojstwo do kupienia (KLIK).
Można sobie z tym poradzić samodzielnie?

Dostęp jest do tego bardzo kiepski ;/ Teraz wybaczcie jeśli piszę głupoty, ale po prostu się nie znam...
Czy jeśli odkręce stary czujnik, to czy może mi ucic płyn chłodniczy? Jeśli nawet nie ucieknie, to czy taką wymianą mogę zapowietrzyć sobie układ? Jakie są jeszcze możliwości popsucia czegoś przeze mnie? Macie jakieś wskazówki albo instrukcję wymiany, może fotorelacja :D ? Nie znalazłem nic takiego na forum.

Proszę Was serdecznie o poradę i pomoc. Odpowiedzcie na moje pytania i wątpliwości. Czy ktoś z Was wymieniał samodzielnie czujnik, z jakim efektem?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelkie info. Wszystkie wskazówki będą bardzo cenne i pomocne :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 08, 2010 16:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Joshua121 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 105
Skąd: Śląsk\Dobieszowice



Wysłany: Pon Mar 08, 2010 19:21   

Hej ja wymieniałem nie dawno ten czujnik. Samemu sobie na pewno poradzisz potrzebujesz klucz chyba 22 odkręcasz stary odpinasz kable i szybko przykręcasz nowy bo będzie Ci uciekać płyn z chłodnicy. Co do zapowietrzenia się to niestety nie wiem nie przejmowałem się tym :bezradny: zbytnio ale nie po wymianie nie miałem żadnego problemu :)

Mój czujnik temperatury wysiadł w trochę inny sposób. Wskazówka temperatury podskoczyła mi do samej góry i auta nie dało się odpalić a silnik nie mógł być przegrzany. Wymieniłem i wszystko było ok!

A co do ceny to zapytaj się o tą cześć w jakimś sklepie z częściami samochodowymi i bez problemu powinieneś kupić za poniżej 50zł.
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 23:47   

wrc_fan_,
Na początek sprawdź, czy gdzieś nie przetarł Ci się gdzieś po trasie kabelek od czujnika. Wyczyść wtyczkę oraz piny w czujniku i psiknij je jakimś środkiem do czyszczenia styków. Może to pomoże i nie będziesz musiał wymieniać tego czujnika.
 
 
 
maco 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 75
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Mar 09, 2010 11:59   

Proponuję wymienić, to dość częsta usterka, a czyszczenie mało tu pomoże. W sklepach motoryzacyjnych jest problem ze zdobyciem takiego czujnika. Kiedyś też miałem z tym problem. W żadnym sklepie go nie mieli. Sprzedawcy nawet próbowali zastąpić go innym ''m.in.: od BMW 7 z 2008r'' niby podobny ale gwint nie pasował. Ostatecznie kupiłem nowy i taki też polecam :)

Aha ogólnie problemu z wymianą nie ma. Trzeba mieć jedynie sprawne rączki :wink: ewentualnie podłóż jakiś pojemniczek pod spód, bo płyn będzie uciekał lub zatkaj palcem.
_________________
Polska wasza, bieda nasza
 
 
 
kalisz 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Sro Mar 10, 2010 10:02   

Dzięki koledzy za odpowiedzi, póki co przez ostatnie 3 dni wskaźnik funkcjonuje normalnie (wskazówka nie zmienia nagle swojego położenia). Na razie jeżdżę i obserwuję, a w weekend sprawdzę stan przewodu i przeczyszczę wtyczkę. Ewentualnie potem będę działał i wymieniał :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1,4 8V 1999r] Wymiana uszczelki czujnika temperatury
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Sty 29, 2008 20:19
ash
Brak nowych postów [R214] Problem z wymianą czujnika temperatury
berrcik1988 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Maj 19, 2013 00:09
berrcik1988
Brak nowych postów [ROVER 25] Wymiana czujnika temperatury silnika
piterkazzz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 19, 2013 22:24
piterkazzz
Brak nowych postów [R200] Lokalizacja czujnika temperatury chłodnicy
Lew Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Nie Sie 19, 2012 14:48
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink