Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 Si 2000] Problem z odpalaniem i dziwne obroty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:14
[R200 1.4 Si 2000] Problem z odpalaniem i dziwne obroty
Autor Wiadomość
Ml_d 



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Piła



Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 22:21   [R200 1.4 Si 2000] Problem z odpalaniem i dziwne obroty

Proszę o pomoc bo jestem kompletnie zielony w temacie...

Od jakiegoś czasu są dni, kiedy nie mogę zapalić swojego R (benzyna). Nowy akumulator. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalają się odpowiednie lampki - po chwili gasną niektóre, np. "SRS"; przekręcam w położenie start i... nic tylko słyszę jak jakiś przekaźnik raz tyknie. Lampki nie przygasają (odrobinkę - czyli normalnie). Najdziwniejsze, że czasem udawało się samochód zapalić - teraz już chyba nie. Pomaga tylko na tzw. pych... wtedy zapala. Zauważyłem też, że czasami zapala po kilku minutach ciągłych prób... więc dlaczego raz zapala a raz nie???

Dodatkowo muszę napisać, że też od czasu do czasu skaczą obroty ale delikatnie do ok. 2000, wystarczy przegazować do ok. 3000 i jest ok. Czasem na biegu jałowym utrzymują się powyżej na poziomie ok. 1100 obr/min, i znów wystarczy dodać lekko gazu i najczęściej obroty wracają do normy.

Proszę o radę przez zatarganiem Czerwonego Ducha do warsztatu bo kasiasty nie jestem i nawet na najdrobniejszą naprawę będę musiał pożyczyć...

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi - takie żeby laik zrozumiał...
Ostatnio zmieniony przez Ml_d Czw Kwi 08, 2010 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 22:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 22:25   


Moderator thef informuje

Ml_d! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji




[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 22:25 ]
Co do nie odpalania, to może szczotki rozrusznika się zawieszają (we wczesnym stadium pomaga uderzenie czymś cięższym w rozrusznik), ewentualnie spinka na rozruszniku lub jakiś inny przewód nie ma dobrego styku.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 22:26   

Popraw temat :wink:

Ml_d napisał/a:
Od jakiegoś czasu są dni, kiedy nie mogę zapalić swojego R (benzyna). Nowy akumulator. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalają się odpowiednie lampki - po chwili gasną niektóre, np. "SRS"; przekręcam w położenie start i... nic tylko słyszę jak jakiś przekaźnik raz tyknie. Lampki nie przygasają (odrobinkę - czyli normalnie). Najdziwniejsze, że czasem udawało się samochód zapalić - teraz już chyba nie. Pomaga tylko na tzw. pych... wtedy zapala. Zauważyłem też, że czasami zapala po kilku minutach ciągłych prób... więc dlaczego raz zapala a raz nie???

Możliwe, że rozrusznik odmówił ci posłuszeństwa :wink:
Ml_d napisał/a:
Dodatkowo muszę napisać, że też od czasu do czasu skaczą obroty ale delikatnie do ok. 2000, wystarczy przegazować do ok. 3000 i jest ok. Czasem na biegu jałowym utrzymują się powyżej na poziomie ok. 1100 obr/min, i znów wystarczy dodać lekko gazu i najczęściej obroty wracają do normy.

Przeczyść silniczek krokowy i przy okazji możesz też i przepustnicę :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Ml_d 



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Piła



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 06:54   

OK - temat poprawiłem - przepraszam - "...jak człowieka przyprze to zapomina o regulaminach."

Zajmę się tym rozrusznikiem ale martwiąc się trochę na zapas - możecie napisać - a co jeśli to nie rozrusznik właśnie?

Dziękuję za szybkie odpowiedzi!

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 06:54 ]
Sierota ze mnie - zapomniałem o ważnej rzeczy, mianowicie w zdarza się, że w czasie jazdy zapala się lampka akumulatora (ładowanie?)? Po kilkunastu sekundach, lub kilku minutach gaśnie... Pewnie ma to związek z wyżej opisanymi sprawami...?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 15:29   

Ml_d napisał/a:
Sierota ze mnie - zapomniałem o ważnej rzeczy, mianowicie w zdarza się, że w czasie jazdy zapala się lampka akumulatora (ładowanie?)? Po kilkunastu sekundach, lub kilku minutach gaśnie... Pewnie ma to związek z wyżej opisanymi sprawami...?

Ta kontrolka odpowiada za ładowanie akumulatora, czyli jak ci się pali to masz problem z alternatorem. Miałem kiedyś podobny problem z tą kontrolką, raz się paliła raz nie, a potem pallia się cały czas. Okazała się że regulator napięcia padł mi w alternatorze. Wymieniłem i wszystko wróciło do normy :grin:
Z tą kontrolką to na początek możesz sprawdzić naciąg paska od alternatora :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 BRM] Dziwne dźwięki z auta oraz niestabilne obroty.
Lysack Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Cze 11, 2014 19:13
MD
Brak nowych postów [R200] Duże spalanie, brak mocy, dziwne obroty.
kiko117 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 49 Nie Gru 04, 2011 16:17
kiko117
Brak nowych postów [R200 1.4Si 98r] Problem z odpalaniem.
Zlotowa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Sty 06, 2010 13:29
leszczu
Brak nowych postów [R200] Problem z odpalaniem
erb1696 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Sie 26, 2015 15:56
ruszti



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink