Forum Klubu ROVERki.pl :: R 220 - Światła dzienne led -- oceńcie sami !!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R 220 - Światła dzienne led -- oceńcie sami !!
Autor Wiadomość
Rudziutki6 



Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 00:11   

panowie...koszt lamp ponad rok temu to bylo ponad 300 zł...ale teraz widzialem juz z wysyłką takie same za 250 idzie wyhaczyc...tanie nie sa ale jest to cena jaka placimy za bezpieczenstwo, nowoczesny wyglad i najwazniejsze swiety spokoj z drogowka :grin: osobiscie odradzam zakup badziewa bo z reguły na koncu kosztuje ono wiecej a misiaczki sie ciesza.. :cwaniak: w tym wypadku mam przetestowane juz i jest git :grin: odnosnie montarzu niestety nie pstrykałem zdjęć ale postaram sie jutro w miare dokladnie to opisac tak coby kazdy zainteresowany sobie poradzil. wystarczy jakies 2 godzinki, dobre checi, troche sprytu i cieszymy sie ladnymi lampkami :ok2:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 00:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 00:16   

Ja mówię o Wesemowskich żarówkowych po 40 zł sztuka z homologacją DRL, więc problemów z drogówką nie będzie.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Rudziutki6 



Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 00:28   

ale i efektu takiego nie bedzie....cos za cos kolego..... ;))
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 00:43   

Te automatyczne moduły z allegro po 25zł to nic innego jak zwykły przekaźnik za 2-3zł.
 
 
 
Rudziutki6 



Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 07:33   

Tomek1212 napisał/a:
Te automatyczne moduły z allegro po 25zł to nic innego jak zwykły przekaźnik za 2-3zł.

zgadza sie! wiec jeśli macie troszke pojęcia na ten temat to polecam wycieczke do elektronicznego :wink: ja nie bylem pewny reakcji policji na te swiatla wiec na początek podpiąlem je razem z postojówkami przez dodatkowy wyłącznik i tak miało zostac do pierwszej kontroli :roll: i zostalo przez rok...bo dopiero tydzien temu mnie zatrzymali :mrgreen: ale jak tylko znajde chwile to przerobie na automat :ok2:
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 09:44   

Rudziutki6 napisał/a:
ale i efektu takiego nie bedzie....cos za cos kolego..... ;))

Ale mi nie chodziło o efekt, tylko o co mówiłeś, że problem z drogówką w razie czego będę miał. Mimo ceny i tak chyba kupiłbym LEDowe. Tylko kasy brak na razie. Możesz podać który to model?
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Rudziutki6 



Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 13:51   

niekoniecznie ta aukcja ale za to ten model posiadam i panowie misiaczki nie mieli zastrzezen :grin: Tak wiec polecam!
http://www.allegro.pl/ite...ul_homolog.html

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 13:51 ]
Instrukcja montarzu by Me :

opcja pierwsza :

1 Kupujemy lampy i jesli mamy możliwość fabryczne zaślepki na halogeny do roverka (oszczędzi nam to 3/4 roboty :wink: )

2 jesli mamy zaślepki to delikatnie dorabiamy otwór do lamp (wyrzynarka lub kamyczki na wiertarke) po czym kleimy lampe na mocnym kleju do zaślepki.

3 wykanczamy ladnie z zewnatrz co by wiochy nie było a od tyłu wedle uznania kombinujemy jakies zabezpieczenie antykradziezowe ( zaslepke wystarczy podwazyc srubokretem i pojdzie wtedy razem z lampa!!)

4 podłaczamy kabelki gdzie trzeba czyli wisienka na torcie!!

5 Cieszymy sie pieknym widokiem autka za dnia!! (w nocy nie polecam na nich jeżdzic bo sa bardzo mocne!nie zapominajmy ze sa to lampy jazdy dziennej i skonstruowane sa tak by one byly widoczne a nie zeby do nich jezdzic!!! efekt na zdjeciu postaram sie zrobic dzis w nocy to wrzuce tutaj :wink:

opcja druga kiedy nie mozemy nigdzie dostac samych oprawek...:

1 wykorzystujemy co mamy czyli oryginalne zaślepki. Tu juz potrzeba troche wyobrazni...na oko trzeba wyciąc okrągły otwór pod kątem tak by lampy potem swieciły prosto a nie na boki ;))

2 przyklejamy lekko lampy w celu skorygowania kąta swiecenia ( ja ustawilem je na oko czyli w odległości ok 5m klęknąłem i ustawialem tak by wlasnie tam mnie raziły po oczach... ani misiaczki ani diagnostyka nie pytali o ustawienie wiec jest git!!)

3 po ustawieniu nie załujemy kleju... a ubytki w plastiku wypełniamy czym juz chcemy..(pianka,szpachla, zywica epoksydowa albo co kto woli) ja uzylem czarnego silikonu dekarskiego bo zostawiam czarne ramki a po uschnieciu stwardniał na gume i praktycznie nie rozni sie od plastiku co widac na zdjeciu które juz wszesniej umiescilem na forum.

4 reszta juz niczym nie rozni sie od opcji pierwszej (łatwiejszej :wink: )

dodatkowo jesli ktos chce to moze tak jak ja dobrac sie do licznika i podłączyc sie do którejs z nieuzywanych kontrolek. Osobiscie lubie wiedziec ze swiatla sa właczone coby np. uniknac poinformowania o tym fakcie przez miasiaczków....Ja wybrałem kontrole trakcji (TC) pomaranczowy kolor, nie razi po oczach, w prawym dolnym rogu, dla mnie gitara :lol:

Tak wiec życzę browarka coby milej było i do dzieła!
przewidywalny czas ok 3 godz przy całkowitej przerobce

Pozdrawiam :piwo:
Ostatnio zmieniony przez Rudziutki6 Wto Kwi 13, 2010 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 16:04   

79mm średnicy mają... ehh niedobrze, bo halogeny mają około 90 mm i mogą być duże szpary...
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 21:54   

Jedna uwaga.Jaką masz wybitą homologację na lampie?Chodzi mi o E...
Akurat na tej aukcji jest wzmianka że lampy są E4, a na zdjęciu instrukcji jak byk widać E11(czyli Wielka Brytania).To że mają homologację świateł dziennych to jedno, a że nie można używać ich tam gdzie ruch jest prawostronny to drugie.
Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę :> .
Aha i homologacja świateł dziennych to RL, a nie jak piszą na alledrogo DRL.
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 22:59   

Z tego co pamiętam to właśnie odwrotnie DRL, a nie RL.
DRL - z angielskiego Day Running Lamps.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 07:04   

Krzysi3k, masz rację, coś mi się pomyliło z tymi oznaczeniami :razz: .
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
Rudziutki6 



Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 08:13   

Na pudełku mialem DRL a na lampie faktycznie mam E11 RL ...ale wtedy jak ja kupowałem to nie było w czym wybierac tak jak teraz wiec co ja na to poradze :bezradny: Dla mnie najwazniejsze ze diagnosci i drogówka stwierdzili ze jak RL jest wybite na lampie to mozna smiało jeżdzić :grin: wiec nie mam sie z nimi zamiaru kłócić... Wy róbcie jak uważacie...Ja w kazdym bądż razie zostaje przy tym co mam!! :winko:

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 08:13 ]
Robert_ napisał/a:
To że mają homologację świateł dziennych to jedno, a że nie można używać ich tam gdzie ruch jest prawostronny to drugie.


Może z biurokratycznego punktu widzenia tak jest..nie wiem nie znam sie :bezradny: Ale z praktycznego to jaka jest różnica????? bo ja nie widze zadnej!!!! Wiadomo lampy drogowe mają specjalnie profilowane klosze które rospraszają swiatło pod odpowiednim kątem i dlatego wazne jest czy są one europejskie czy tez nie....ale dzienne???? przeciez klosze są tam czyste... nie ma żadnej ingerencji w kąt swiecenia... przeciez one mają wlasnie lekko oślepiać!!! dlatego w dzien lepiej zwracają na siebie uwagę niz swiatła mijania!! a w nocy walą po oczach az nieprzyjemnie!!!wstawie fote na dowód! Więc wytłumaczcie mi prosze w tym wypadku dlaczego niby od angoli homologacja sie nie liczy? skoro tez są w unii a lampy są uniwersalne!!!!! :puknij: chyba ze to tylko kolejny chory przepis..... :wink:
 
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 08:41   

W naszym kraju przepisy odnośnie homologacji świateł to głównie chore wymysły tych z góry.
W światłach dziennych raczej nie ma różnicy pomiędzy lampą z homologacją angielską, a polską. :roll:
Czemu nikt nie wymyśli oznaczenia dla całej Europy?paranoja...
Jedyną różnicą może być kontrola policji, gdzie pan z drogówki przyczepi się do cyferek...
Tylne lampy w niektórych R i nie tylko mają oznaczenie E11 i panowie z drogówki jak oglądali moje auto to się przyczepili...(auto ściągnięte z Holandi :shock: )potem musiałem urządzić pogadankę na temat rozproszenia światła w tych lampach.
Tak naprawdę od homologacji dla polski niczym się nie różnią.Skończyło się na rozmowie i obietnicy, że wymienię gaśnicę :smile: .
Tak więc dla spokoju ducha lepiej kupić lampy z dobrymi cyferkami :wink: .
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 01:15   

Właśnie w PL światła do jazdy dziennej powinny mieć oznaczenie na kloszu "RL" a nie "DRL".
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 08:10   

Krzysi3k napisał/a:
Wg. przepisów powinien być zamontowany moduł, który automatycznie włącza DRL, przy przekręceniu na zapłon i gasi je przy włączeniu którychkolwiek świateł i zapewne kolega takie ma. Ogólnie bardzo mi się podobają i jeśli będę robił to najprawdopodobniej takie

Ale właśnie kluczowe jest słówko "powinien". Bo to oznacza, że możesz sobie zrobić osobny włącznik gdziekolwiek (ja tak mam). To tak samo jak z gaśnicą - masz OBOWIĄZEK jej posiadania, ale termin ważności aktualny POWINIEN być, a nie MUSI. Tzn, że za przeterminowaną gaśnicę i brak takiego włącznika, nie dostaniesz mandatu. Potwierdzali to nawet w Motorze lub AŚ :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 08:32   

Mayson napisał/a:
Tzn, że za przeterminowaną gaśnicę i brak takiego włącznika, nie dostaniesz mandatu.


czyli źle że przyjąłem mandat 50zł za przeterminowaną o 1 dzień gaśnicę ;/
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 09:01   

Kozik napisał/a:
czyli źle że przyjąłem mandat 50zł za przeterminowaną o 1 dzień gaśnicę

Niestety. Fakt, że lepiej ją mieć sprawną, ale widziałęm na czym polega legalizacja, więc już sam tego nie robię. Poza tym wymieniam na nową co 2 lata, a starą na jakiejś bibie odpalamy, i póki co, nawet 3 lata przeterminowana gaśnica normalnie odpaliła :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Światła dzienne
rafal506 Tuning wizualny 1 Pon Sie 08, 2011 09:54
Krzysi3k
Brak nowych postów [R75] światła dzienne diodowe
co sądzicie o takich światłach
Dam-Kam Tuning wizualny 6 Pon Lip 14, 2008 13:46
sogreg1
Brak nowych postów Żarówki led zamiast świateł pozycyjnych jako dzienne
Venoth Tuning wizualny 1 Sob Lip 11, 2015 07:49
marcin316
Brak nowych postów [MGF] przednie światła
trollbee Tuning wizualny 2 Sob Wrz 27, 2008 03:42
trollbee
Brak nowych postów [R45/MG ZS] Tylne światła
gammathough Tuning wizualny 4 Czw Mar 21, 2013 12:25
gammathough



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink