Forum Klubu ROVERki.pl :: wybór głośników
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
wybór głośników
Autor Wiadomość
wojzel 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 164
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 21:14   wybór głośników

bardzo proszę o pomoc w doborze głośników, po pierwsze chodzi mi o to czy między wymienionymi tutaj poniżej głośnikami będzie słychać różnice, i czy będą one pasowały do rovera 214i w przednie drzwi.. dzięki z góry :) te głosniki pod radio Pioneer DEH-2200UB.
http://www.audiosklep.pl/...ies-p-2644.html
http://www.audiosklep.pl/...0-xt-p-181.html
http://www.audiosklep.pl/...-xt-p-2793.html
a może takie:
http://www.audiosklep.pl/...50s-p-2396.html ?
_________________
...Rusz głową, zanim ruszysz...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 21:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 21:18   

wojzel już był temat głośników wałkowany na forum kilka razy z tego co czytałem to najczęściej wybieranymi głośnikami na przód są http://allegro.pl/item998...lka_gratis.html ogólnie można rzec że ta firma sam przymierzam się do kupna takich do siebie
 
 
 
wojzel 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 164
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 21:26   

no tak, wiem że był wałkowany.. poczytałem troche.. ale te głośniki wykraczają troche ceną ponad to ile chciałbym zainwestować.. myślisz, że będzie można odczuć różnicę w dźwięku między tymi głośnikami do których podałeś linka, a tymi które wskazałem ja?
_________________
...Rusz głową, zanim ruszysz...
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 21:30   

Możliwe że będzie, sam mam problem z wyborem nagłośnienia, można zaryzykować któreś z tych co podałeś ale przy okazji warto by pomyśleć coś nad wygłuszeniem drzwi.
 
 
 
wojzel 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 164
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 21:35   

No to jesteśmy w podobnej sytuacji.. też się mocno nad tym zastanawiam co kupić żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.. a mam jeszcze jedno pytanie.. dystanse są potrzebne do zamontowania głośników? czy po prostu można ale nie trzeba..? gdzie się je w ogóle montuje.. na boczku drzwi od tyłu? czy bezpośrednio na drzwiach? akutalnie przy fabrycznych głośnikach nie mam chyba żadnych dystansów z przodu z tego co pamietam..
_________________
...Rusz głową, zanim ruszysz...
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 21:41   

Dystanse raczej tak są potrzebne bo niektóre głośniki głębiej wchodzą, a co do montażu to można i na boczku i pod to już zależy od tego co montuje, fabryczne głośniki nie mają dystansów bo są płytsze niektóre nowe głośniki mają większą głębokość montażu
 
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 22:25   

Witam, witam.Jeśli chodzi o głośniki które wymienione zostały wyżej to zastanowiłbym się nad Boschmann RB-6200 XT lub Alpine SXE-1750S.
Zaraz ktoś dołoży trzy grosze i powie że Boschmann do dziadowa firma, a ja miałem głośniki i mam wzmaka tej firmy i jest ok.
Bardziej skłoniłbym się ku niemu niż wymieniony model Blaupunkta.
Głównie ze względu na zwrotnice i skuteczność głośnika.
A jeśli chodzi o Alpine to jest to dobra marka i jakoś mnie do siebie przekonuje(choć tak naprawdę żadnego sprzętu tej marki nie mam to lubię zachwycać się zestawami Caraudio ich produkcji...).
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
wojzel 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 164
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 21:17   

jednak na 95% jestem już przekonany do zestawu Helix DB 62.1.. mam nadzieje że się miło zaskoczę ich dźwiękiem :) mam pytanie.. czy ważne jest jakim kablem podłączę głośniki? chodzi mi o grubość kabla no bo przecież różne są grubości.. możecie coś powiedzieć w tym temacie?
i jeszcze jedno.. to juz pytanie do posiadaczy helix DB 62.1 chyba:
czy z zamontowaniem głośników nie było problemu.. chodzi mi o przykręcenie ich do drzwi..

[ Dodano: Sob Kwi 24, 2010 21:17 ]
oczekuje przesyłki z wyżej wymienionymi głośnikami, dodane będą też dystanse do r214.. czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zamontować głośniki razem z dystansami? no i gdzie najlepiej zamocować zwrotnice?
_________________
...Rusz głową, zanim ruszysz...
 
 
xmen38 




Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 99
Skąd: plock

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 16:19   

Ja mam usiebie Helixy db62.1 na dystansach i wygluszone drzwi
kabli nie wymienilem zwrotnice umiescilem w drzwiach i jestem zadowolony z efektu.
Tony wysokie daja jak ta lala a i niby basik jest
 
 
krist 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 17:32   

wojzel napisał/a:
mam pytanie.. czy ważne jest jakim kablem podłączę głośniki? chodzi mi o grubość kabla no bo przecież różne są grubości.. możecie coś powiedzieć w tym temacie?
i jeszcze jedno.. to juz pytanie do posiadaczy helix DB 62.1 chyba:
czy z zamontowaniem głośników nie było problemu.. chodzi mi o przykręcenie ich do drzwi..

Znaczenie ma przede wszystkim rodzaj przewodu, aczkolwiek grubość również jest ważna. Pytanie tylko czy waga tematu jest znacząca...
Jeżeli głośniki będą napędzane budżetowym rajdem to z całą pewnością nie ma co sobie zwracać tym głowy. Jeżeli jednak masz, lub myślisz o wzmacniaczu to z całą pewnością należało by pomyśleć nad wymianą instalacji.
Co do dystansów- jeżeli są to dedykowane do auta to z pewnością będą już gotowe otwory zarówno do mocowania wooferów, jak również samego dystansu do blachy drzwi.
I nie polecam montażu zwrotnic w drzwiach. Ostatecznie jeżeli są dobrze wygłuszone - żeby nie narażać zwrotnic na zmienne warunki atmosferyczne (wilgoć, skrajne zmiany temperatur...)
 
 
wojzel 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 164
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 21:46   

Dzięki Krist, to już dość cenna informacja, głośniki tak jak wcześniej pisałem będą grały tylko pod radiem Pioneera, nie planuje żadnego wzmacniacza dokładać do tego.. więc kabli wymianiał nie będę..
Nie polecasz montować zwrotnic w drzwiach.. a gdzie w takim razie można je "schować"?
_________________
...Rusz głową, zanim ruszysz...
 
 
krist 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 10:36   

Gdzie będzie Ci wygodnie. Różnica polega jedynie na tym, że od zwrotnicy idą już dwa dwużyłowe przewody=> im dalej od głośników tym więcej kabla i co za tym idzie (teoretycznie) straty na tych kablach (w praktyce nie ma czym się łamać, są to pomijalne straty).
Nigdy nie miałem styczności z tym autem więc konkretnego miejsca Ci nie podpowiem, ale jeżeli już się za to zabierzesz to sobie poradzisz. Zwrotnice nie są wybitnie duże więc zawsze jest gdzie je upchać.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wybór głośników, dystanse
szpynior Car-audio, nawigacje, radia CB 22 Pią Maj 06, 2011 20:31
szpynior
Brak nowych postów [ Ankieta ] [All] Wybór głośników - ankieta
FatMatic Car-audio, nawigacje, radia CB 17 Wto Wrz 20, 2011 12:56
FatMatic
Brak nowych postów [ MG ZR 1.4 ] Moc głośników
RAM641 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Lip 05, 2013 16:53
RAM641
Brak nowych postów [R75] Wymiana głośników
Arthurro Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Wto Gru 02, 2008 08:14
Arthurro
Brak nowych postów R25 rozmiary głośników
Lukasz08 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pią Lip 29, 2011 12:58
Krzysi3k



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink