Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Proszę o ocenę i odpowiedz na kilka pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Proszę o ocenę i odpowiedz na kilka pytań
Autor Wiadomość
Kofola 



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Maj 18, 2010 10:50   [MG ZR] Proszę o ocenę i odpowiedz na kilka pytań

Witam.
Zastanawiam się nad zakupem MG ZR. Szukam autka , które będzie fajnie jezdziło a przy tym pozostanie ekonomiczne i stąd moje pytanie - jak w ZR 1.8 , 160km sprawuje się LPG - ma ktoś?? Na jakie spalanie trzeba się szykować na benzynie a na LPG?? Może lepiej szukać 2.0diesel - jak ten silnik się sprawuje pod względem spalania i bezawaryjności? Jakie typowe usterki trapią ten model? Autko będzie stało pod chmurką więc jak znosi ono takie traktowanie pod względem blacharskim?
Mam nawet jeden upatrzony egzemplarz, który będe chciał obejrzeć:
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11977545
Może ktoś z forumowiczów będzie w stanie coś o nim powiedzieć - byłbym bardzo wdzięczny!
Alternatywnie biorę pod uwagę Ibizę Cuprę lub 1.9tdi evo.
Z góry wszystkim dziękuję za pomoc!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 18, 2010 10:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 13:01   

Spalanie 10l benzyna i 14 l gaz w mieście. Zależy od stylu jazdy. Z dobrą instalacją i dobrze założoną bezproblemowe użytkowanie. Blacharka ok. i nie szkodzi jej stanie pod Chmurką,jeśli rdzewieje to tylko przy zawiasach tylnej klapy. Typowe usterki znajdziesz na Forum. Najgorsze co Cię spotka to uszkodzenie uszczelki pod głowicą,koszt zrobienia porządnego to około 1400-1500 zł. Wahacze 130 zł.Reszta to drobiazgi. Diesel bezproblemowy,silniki wytrzymałe i w miarę oszczędne,ale nie tak zrywny i szybki jak ZR160 albo Ibiza 1,9 TDI.
 
 
Kofola 



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 01:24   

Bardzo dziękuję za odpowiedz!! Jeśli ktoś mógłby mi jeszcze pojaśnić coś w temacie będę wdzięczny! Może ktoś się pokusi o ocenę sztuki , którą wstawiłem tu...a może ktoś ją zna?
Mogę doradzić w zakupie motocykla bo w tym temacie bardziej się orientuję ;-)
 
 
 
Klaun_Szyderca 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 99
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 09:01   

Samochód, który pokazałeś ma przednie światła od Rovera 25 (te od MG są lekko przyciemniane) i niefabryczne światła tylne (tuningopodobne). To, że prawdopodobnie był walnięty wcale nie przekreśla auta, ale mocno podejrzana jest cena. MG ZR 160 w dobrym stanie nie kupisz za 13 tys. zł. Poza tym ze zdjęć ciężko coś więcej wywnioskować. Przebieg może być oryginalny, ale należałoby sprawdzić na miejscu przy pomocy kompa, albo przyglądnąć się wnętrzu.

Istnieje ryzyko, że auto ma do robienia HGF, albo rozregulowany układ zmiennych faz rozrządu. Należałoby po prostu dokładnie się autu przyglądnąć. Zobacz czy czasem nie był już gdzieś opisywany na forum bo chyba już dość długo jest wystawiony.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 09:47   

Witaj!
Widuje go często w Rzeszowie, sprawia całkiem dobre wrażenie :) Z tego co pamiętam, właścicelem jest kolega klubowicza Tiger'a. Od niego wiem, że te przednie lampy są wymienione po stłuczce parkingowej, podobno koleś cofał jakimś dostawczakiem i puknął go w przód. Czy to prawda, nie wiem, pewnie da się stweirdzić to na miejscu :) Generalnie auto sprawdził bym przedewszystkim, czy nie było bardzo bite, bo z MG, które zostawia 4 ślady nie będzie żadnej radości :) środek nie wygląda na sponiewierany, więc może przebieg jest prawdziwy. Zastanawia mnie tylko ta blacha ryflowana na dywaniku :| Pozatym, z tyłu na klapie brakuje oznaczeń ZR160 i naklejka brytyjskiej flagi z szachownicą jest w złym miejscu naklejona - sprawdzić czy czasem w ogon też nie dostał :) Silnik tak jak już napisano, sprawdzić pod kątem HGF i czy po zmianie rozrządu VVC się nie rozjechało. Co do rdzy, to 200/25 mają problem z zawiasami tylnej klapy, nie wiem czy dotyczy to także MG ale sprawdzić nie zaszkodzi :) Co do wyboru między 160 a 2.0iDT to wszystko zależy od tego, czego wymagasz od autka. 160 jest po prostu szybsza. Diesel jest niby bardziej niezawodny, jednak z racji zastosowania pompy wtryskowej boscha, bodaj vp37, możliwa jest jej ussterka i dość kosztowna naprawa :| kieruj się stanem autka, czy 1.8VVC czy 2.0 iDT jak będą zadbane to posłużą długo :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
ledwy87 



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Łaziska Górne



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 15:22   

jak go już pooglądasz to napisz coś o nim bo też mam na niego chrapkę :)
 
 
Kofola 



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 00:20   

Postaram się na dniach oglądnać - jeśli sam się nie zdecyduję to napiszę co zauważyłem. Jeśli jest jakaś osoba, która ma więcej informacji na temat tego konkretnego autka lub coś jeszcze zauważa to będę wdzięczny...Może ten forumowicz, o którym wspominaliście z Rzeszowa coś dorzuci ;-)

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 00:20 ]
Bardzo dziękuję wszystkim osobom , które udzieliły się dotąd w temacie i wszystkich pozdrawiam
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 21, 2010 10:28   

Markzo napisał/a:
Od niego wiem, że te przednie lampy są wymienione po stłuczce parkingowej, podobno koleś cofał jakimś dostawczakiem i puknął go w przód. Czy to prawda, nie wiem, pewnie da się stweirdzić to na miejscu :)


Od kiedy to oszczędza się na naprawach z OC?!
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 11:31   

Tomi nie mam bladego pojęcia, taką wersje słyszałem to ją podaje do ogólnej wiadomości, na miesjcu przy oględzinach wyjdzie czy auto nie miało przodu cyz faktycznie tylko lekka stłuczka :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Kilka pytań i prośba o ocenę
ArekL Chcę kupić ROVERka 9 Nie Kwi 18, 2010 16:56
ArekL
Brak nowych postów [Rover 75] Pare pytan i prosze o ocene...
lisek1988 Chcę kupić ROVERka 10 Wto Kwi 13, 2010 21:25
KonradM
Brak nowych postów Rover MG ZR Proszę o pomoc i szybką odpowiedź!
DexterRo2 Chcę kupić ROVERka 1 Pon Kwi 04, 2016 06:46
pelson91
Brak nowych postów MG ZT-T - kilka pytań.
Kabson Chcę kupić ROVERka 4 Pon Sie 08, 2016 18:53
longer86
Brak nowych postów [R45] Kilka pytań
Tomesz Chcę kupić ROVERka 9 Czw Wrz 13, 2012 20:10
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink