Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wariacje elektryki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wariacje elektryki
Autor Wiadomość
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



  Wysłany: Pią Maj 21, 2010 00:52   [R75] Wariacje elektryki
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu mam problem z elektryką. Problem był już kiedyś zgłaszany przez Dobromira_2004: http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#248000
Otóż, włączają mi się same wycieraczki i wyje alarm. Dodatkowo zapala się wyświetlacz z licznikiem kilometrów, oświetlenie modułu świateł, oraz sterowanie szybami. Gdy przekręcam kluczyk w pozycje I wycieraczki przestają chodzić. Przekręcam w pozycję 0 znów się włączają. Dodam że nie mogę zamknąć auta i aktywować immobilizera. Samochód odpala bez problemów, a na podszybiu sucho.
Wcześniej dla spokojnej nocy i ochrony przed wyładowaniem akumulatora wyjmowałem bezpiecznik od wycieraczek i był spokój. Dziś jednak zauważyłem że po wyjęciu bezpiecznika wycieraczki nie chodzą ale podświetla się licznik kilometrów i moduł świateł.

A teraz co najważniejsze: /przez przypadek odkryte/ gdy przesunę dźwignię obsługi wycieraczek do siebie - jakbym chciał włączyć spryskiwanie szyb - wszystko przechodzi: wycieraczki stają, wyświetlacze gasną i spokojnie mogę zamknąć auto kluczykiem. Puszczam dźwignię - auto wyje, wycieraczki chodzą i wyświetlacz się świeci.

Bardzo proszę o sugestie i pomoc!!!
Czy mam uszkodzony może przełącznik wycieraczek i coś tam robi zwarcie???
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lis 27, 2010 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 21, 2010 00:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 09:19   

nie wiem jak z wycieraczkami, ale podświetlenie i alarm może mieć związek z modułem świateł :hm:
Nie mył Ci ktoś przypadkiem silnika, albo nie odgrzybiał klimatyzacji metodą chemiczną?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 10:02   

całość może mieć związek z modułem komfortu ( BCU ), też może dostała się do niego wilgoć.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 13:03   

sTERYD napisał/a:
nie wiem jak z wycieraczkami, ale podświetlenie i alarm może mieć związek z modułem świateł :hm:
Nie mył Ci ktoś przypadkiem silnika, albo nie odgrzybiał klimatyzacji metodą chemiczną?


Silnik nie był myty, jak również klimatyzacja nie była ruszana. Na początku, jeszcze przed zauważeniem że przesunięcie dźwigni wycieraczek do siebie likwiduje wszelki problem odpiąłem moduł sterowania szybami i lusterkami bo tam coś "cykało", a przyciśnięcie którejkolwiek strzałki ustawiania lusterka również chwilowo wyłączało podświetlenie licznika kilometrów i modułu świateł - gdy trzymałem przycisk to podświetlenie gasło, zapalało się.... potem już nie było reakcji. Myślałem że może deszcz napadał tam przy otwartych drzwiach. Jednakże odpięcie tego modułu nic nie pomogło.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 13:12   

Najpierw zacznij od tego - Woda w samochodzie (kabinie) http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766 :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wariacje licznika
cysiu Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Mar 25, 2010 13:12
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Awaria elektryki (pompa paliwa,nawiew,centralny)
krzychu.b Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lip 17, 2016 18:04
adam_26



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink