Forum Klubu ROVERki.pl :: [R SDI] Olej opałowy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R SDI] Olej opałowy
Autor Wiadomość
funfel 




Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 323
Skąd: eeyy



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 20:38   [R SDI] Olej opałowy

Jeżdzi ktos na tym? ostatnio widzialem duzo informacji gdzie uzytkownicy r 600 SDI wypowiadali sie na ten temat. Teraz znowu trafilem na podobną

cytuje: "ja mam roverka 620 sdi 105 KM i od kiedy przywiozłem go z francji nie widział ON.przejechał na czerwonej ok 70 tys.i jest szwajcaria"

Macie jakies doświadczenia z tym związane?
_________________
dozwolona ilość znaków: 255
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 27, 2009 20:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 28, 2009 13:09   

funfel napisał/a:
Macie jakies doświadczenia z tym związane?

Doświadczenia? Jedynym mi znanym to policja celna :evil:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 28, 2009 13:23   

Czytałem kiedyś artykuł na ten temat. Paradoksalnie, wniosek nasuwał się tylko jeden. Olej opałowy jest czystszy niż niejeden ON, szczególnie na niefirmowych stacjach. Robili test, w którym po dodaniu uszlachetniacza, uzyskiwano paliwo lepsze od V-Power'ów, Ultimete'ów i Vervy, za niewiele ponad połowę ich ceny :wink: Silniki zyskiwały zdecydowanie na kulturze pracy. Pozostaje kwestia jazdy na opale, która jest niezgodna z prawem - było to wyraźnie zaznaczone w artykule.
Ja mimo wszystko mam mieszane uczucia. Może padłem ofiarą propagandy i czarnej promocji oleju opałowego, ale ciągle mam wrażenie, że może to nie być zdrowe dla młodszych silników. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale chciałbym dorwać chociaż 5l takiego opału, z testów które robili. Ciekawe czy faktycznie była aż taka różnica. Mój emdżik na V-Power Diesel zdecydowanie żwawiej reaguje na wciśnięcie gazu, a na zbiorniku robię (w trasie) o ok. 50-60 km więcej niż na zwykłym ON.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 28, 2009 13:42   

mozna lac olej opalowy smialo i nic sie nie stanie ale musi byc z pewnego zrodla ( nie jakies odbarwiane chemicznie ) znam ludzi co sprzedaja paliwa i mowia ze lac smialo i jezdzic dla pewnosci nalezalo by lac srodek uszlachetniajacey nie jakis ( mixol ) tylko specjalny srodek :) i cieszyc sie jazda :) a co do inspkcji itd to sz tego co mi wiaodmo to nie maja prawa sprawdzac osobowych aut ;) busy ciezarowki tak ale nie osobowe;)

ps. widzialem tez jak ludzie leje w siliniki HDI, itd wiec mysle ze to o czyms swiadczy :)
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:01   

Bidi napisał/a:
ps. widzialem tez jak ludzie leje w siliniki HDI
Wcale mnie to nie dziwi, skoro olej opałowy jest przeznaczony do piecy, które nie rzadko są bardziej precyzyjne niż silniki samochodowe, to i pewnie olej opałowy jest czystszy niż ten do silników samochodowych. To tylko takie moje rozważanie, poparte jedynie opinią gościa od montażu piecy na olej opałowy, który to stwierdził, że "gdyby ktoś przypadkiem zalał piec olejem ON to miałby niezły problem, bo wtryski są bardziej precyzyjne i czułe na zanieczyszczenia niż w silnikach samochodowych" powiedział też, że "jeśli zalejesz silnik samochodowy olejem opałowym - z wiarygodnego źródła to na 100% nic się nie stanie"
Ale co ja tam wiem, skoro śmigam na podtlenku LPG ;)
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:01   

Bidi napisał/a:
co do inspkcji itd to sz tego co mi wiaodmo to nie maja prawa sprawdzac osobowych aut busy ciezarowki tak ale nie osobowe;)

tak wynika to z tresci art.48 w zw. z art.3,ust.1,pkt.1 ustawy z dnia 06 wrzesnia 2001r -o transporcie drogowym /tekst jednolity Dz.U. z 2007r Nr 125, poz.874/

[ Dodano: Wto Lip 28, 2009 14:02 ]
ale jest jeszcze policja :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:03   

zetes napisał/a:
tak wynika to z tresci art.48 w zw. z art.3,ust.1,pkt.1 ustawy z dnia 06 wrzesnia 2001r -o transporcie drogowym /tekst jednolity Dz.U. z 2007r Nr 125, poz.874/

:shock:
poczułem się jakbym czytał Konstytucję RP ;)
Dobrze wiedzieć, że ktoś jest obcykany w Prawie.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Wto Lip 28, 2009 14:04 ]
zetes napisał/a:
ale jest jeszcze policja :/

A policja może sprawdzić ??
Nigdy się nie spotkałem z sytuacją w której Policja sprawdza zawartość zbiornika :hmm:
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:05   

No 35 lat praktyki zrobilo swoje, dzieki :grin:

[ Dodano: Wto Lip 28, 2009 14:07 ]
zdarzaja sie sporadyczne, pojedyncze przypadki w sytuacjach, kiedy dostana wczesniej cynk bo nie maja wlasnych urzadzen i musza zlecac badania a to kosztuje a tu kryzys :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Sro Lip 29, 2009 12:37   

Służba Celna ma prawo zatrzymywać samochód i sprawdzić zawartośc zbiorników. Mają też odpowiednie odczynniki. Czasami stają w okolicach szemranych stacji i sprawdzają diesle.

"Funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości Celnej katowickiej Izby Celnej (Grupa Mobilna Katowice) przeprowadzili kontrole na drogach Katowic, Siemianowic Śląskich i Dąbrowy Górniczej. Kolejny już raz w tym roku sprawdzali zawartość baków samochodowych. Skontrolowano łącznie 119 pojazdów, a w przypadku 3 samochodów ciężarowych (jeden marki Scania i dwa marki Renault) stwierdzono nieprawidłowości. W wyniku przeprowadzonych prób kwasowych, pobranego z baków tych samochodów paliwa, znacznik zmienił swoje zabarwienie na kolor czerwony, a to oznacza, że zamiast oleju napędowego w zbiornikach znajdował się olej opałowy. W skontrolowanych samochodach znajdowało się w sumie 1700 litrów oleju opałowego."

Co do jakości, to z tego co wiem olej opałowy jest podobno mocno zasiarczony, szczególnie oczyszczony z barwnika (używa się do tego kwasu siarkowego i ługu).

Co do odpowiedzialności karnej:

1) Kodeks wykroczeń:
:nono:
"Art. 52b. Kto zużywa olej opałowy do celów napędowych, podlega karze grzywny do 500 zł"

2) Kodeks karny skarbowy:
:nono:
"Art. 73a. § 1. Kto w użyciu wyrobu akcyzowego zmienia jego przeznaczenie, w szczególności używa oleju opałowego jako oleju napędowego, przez co naraża podatek akcyzowy na uszczuplenie,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.
§ 3. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego nie przekracza ustawowego progu, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1
podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe."
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
opalek
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 26, 2010 15:49   

ja smigam juz 3 miesiace na czerwonej, dolewam do 20 litrow 2litry vervy. teraz mysle zamiast vervy dolewac rzepakowego albo mixolu, tylko nie wiem ile tego mixolu lac na bańke 20. Silnik przez to ze OO jest suchy, pracuje troche ciszej i jest bardziej elastyczny. teraz mysle zalozyc filtr z podgrzewaczem paliwa, chyba od VW podejdzie.. aha silnik to SDI. Jak narazie sprawuje sie bardzo dobrze. OO mam 1.30zł taniej od ON, jest czerwony i podczas tankowania wydaje się byc bardzo czysty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Olej Opałowy w Okolicy warszawy
Raptile Offtopic 0 Czw Lip 28, 2011 14:11
Raptile
Brak nowych postów Olej napędowy z Białorusi :)
Krzysi3k Offtopic 46 Sro Kwi 07, 2010 09:03
Mayson
Brak nowych postów Gdzie kupić specyficzny olej lub może ktoś ma?
ADI-mistrzu Offtopic 3 Pią Sie 24, 2012 20:42
NiceMan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink