Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] - proszę o ocenę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] - proszę o ocenę
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 02, 2010 17:52   

zdjęcia były poprawiane na komputerku, mocno podciągnięto kontrast co poprawia wygląd autka, lakier zdecydowanie ładniej sie prezentuje, wygląda na lśniący bez rys :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 02, 2010 17:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lip 03, 2010 12:09   

Kizashi napisał/a:
I nie kupuj jasnych welurów, bo po miesiącu pożałujesz.
Ja nie żałuje http://forum.roverki.eu/v...p=505032#505032 :wink:
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Sob Lip 03, 2010 16:10   

OK. Jak miałem jasne, po praniu wyglądały super, ale jeśli ma się dzieci, to one są w stanie zabrudzić tapicerkę w kilka dni.
Dorosły też musi ciągle uważać...
Ładne są, owszem, ale coś za coś.
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
sensi 



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lip 04, 2010 18:19   

Dostałem info że samochód ma przebieg 160tys. km i leży w miejscowości Malanowo gm. Brochów... Patrząc na mapę miejscowość znajduje się blisko Wisły i teraz boję się że to popowodziowa okazja... Chociaż do Wisły ma kawałek patrząc w prostej linii to jakieś 8km.
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Nie Lip 04, 2010 19:26   

Gdzie samochód jest fizycznie, to jedno, a gdzie jest zameldowany właściciel - to drugie. Na terenie gminy Brochów podtopione były dwie wsie: Przęsławice i coś tam jeszcze. Tak twierdzi mój teść, który mieszka pod Sochaczewem, w sąsiedniej gminie.

[ Dodano: Nie Lip 04, 2010 19:26 ]
Ale może nie? Tam były jedynie lokalne podtopienia. Sądzę, że ludzie w porę odstawili samochody gdzieś wyżej.
Ja z kolei żadnej rzeki nie mam w okolicy (nie licząc smródki ok. 2 km ode mnie mającej 2-3 metry szerokości i zalewającej co roku te same dwa gospodarstwa) a ktokolwiek dzwoni o roverka, od razu pyta o powódź. Ludzie mają to w głowach. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej - jak przekonać przez telefon kogoś, kto z lenistwa lub analfabetyzmu nie zajrzał do mapy?
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
sensi 



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lip 04, 2010 20:30   

Z chęcią bym zaryzykował, ale biorę kredyt na samochód, który w najgorszym wypadku spłacać będę przez najbliższe 8 lat i nie chcę się wpakować, nawet jeśli ryzyko jest znikome. Z tego co widziałem to jest tam chyba jakaś rzeczka blisko Bzura czy jakoś tak, która też stanowiła zagrożenie.
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Nie Lip 04, 2010 20:51   

sensi, jeśli tak słabo u Ciebie z kasą to nie pakuj się w 75, zwłaszcza jeśli nie weźmiesz ze sobą mechanika, który zna się na tych autkach.
Kilka drobnych usterek może znacznie nadwyrężyć twój budżet.
Jeśli chodzi o spalanie to 8l to max na mieście. W trasie spalanie od 5,4l przy prędkości ok100km/h do jakiś 7,5 przy większych prędkościach :)
Co do mułowatości CDT to wszystko zależy od stanu tech auta, a jeśli ktoś chce bardziej sportowych wrażeń to jest na to szczepionka (temat o CHIP TUNINGU)
Co do auta z ogłoszenia to wygląda bardzo fajnie, tylko niech Ci pokaże jak wygląda automatyczne domykanie szyb, bo ja nie wiem czy była taka opcja
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Pon Lip 05, 2010 22:30   

sensi,
Witgut ma rację! Też odradzam 75, jeśli masz kiepsko z budżetem, bo części do najtańszych nie należą. A jakby przyszło zawieszenie robić - nie mam pojęcia o cenach, ale pewnie cennik taki, jak w BMW = będziesz miał wydatki.
Bzura mało wylewała mimo cofki z Wisły. Ja bym sprawdził ten wózek, ale zdecydowanie z magikiem.

witgut,
Co do mułowatości i chipa - myślałem nad tym, jak miałem CDT, ale w końcu zmieniłem na CDTi (także zw ezględu na rodzaj nadwozia i kolor tapicerki). Stan tamtego było naprawdę w porządku, chodził ładnie, ale... to chyba kwestia potrzeb. Może potrzebowałem WIĘCEJ i więcej. Jak piszesz, że przy 100 / h pali 5,4 to nawet nie mam jak tego zwyryfikować, bo musiałbym przejechać 200-300 km z taką prędkością, a nie dałbym rady. Jak próbuje wolniej jechać, po 5 min. zapominam o tym i śmigam zwykle do 140 na trasie (jeżdżę najczęściej głównymi, koło siebie mam ekspresiaka do W-wy).

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 22:30 ]
Sensi, a tego widziałeś???
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=57345
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
sensi 



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 05, 2010 23:16   

No faktycznie chyba macie rację, u mnie z kasą dosyć krucho a szkoda żeby samochód stał...
Wczoraj zamieściłem ogłoszenie ze swoją asterką, dziś już sprzedana :) ale za to trochę za mało za nią wziąłem, choć miała kilka wad, które bardzo zbijały z ceny, więc w sumie nie żałuję ;)

Co do silnika, to mnie by taki wystarczył, moja Astra miała 1.4 i 60KM, kiedyś mierzyłem przyspieszenie od 0 do 100 i wyszło mi na gazie prawie 20 sekund ;) tak więc nie wiele mniej niż nowy maluszek :D Na trasie wyprzedzając zaczynałem się modlić już przy włączaniu kierunkowskazu :P przyspieszenie tętna murowane, tylko szkoda że nie od ostrego przyspieszenia tylko ze strachu "czy mi się uda". Dlatego każdy choćby odrobinę szybszy samochód będzie dla mnie dobry ;)

@Kizashi, nie widziałem, ale przebiegu to on nie ma najmniejszego, do tego jeśli służył mu głównie do ślubów to trochę z tym przebiegiem ich nawoził ;)
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Pon Lip 05, 2010 23:30   

Wypatrzyłem go, bo nie da się ukryć, że skoro sam sprzedaję R75 - badam rynek i patrze, za ile jakie roczniki się tu pojawiają.
Wątpie, żeby ktoś woził tylko do ślubu. Raczej wóz był wielofunkcyjny, jak u większości Polaków.
Jak na ten rocznik to przebieg nie jest wielki - normalny. W końcu to nie seicento, którym dziadek jeździ tylko do kościoła.
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
spooky 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Mława



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 19:30   

Kizashi napisał/a:
Ja bym sprawdził ten wózek, ale zdecydowanie z magikiem.


O jakiego magika chodzi?

Też mnie zaciekawiło to auto i zastanawiam się nad obejrzeniem go na żywo.

Sensi, dostałeś jakieś ciekawe info lub dodatkowe zdjęcia tego samochodu?

Edit: w sumie teraz widzę, że sprzedający ma w historii sprzedane auta na allegro, wystawione z identycznym szablonem i tekstem. Jak dla mnie jest to mały minus... ;/
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Sob Lip 10, 2010 22:32   

sensi,
Oglądałeś ten wózek?
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
sensi 



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lip 11, 2010 15:24   

nie nie oglądałem tego samochodu. Na razie wstrzymałem się z decyzją jaki samochód kupić ;)

co do dodatkowych zdjęć czy info, to tyle co przebieg 160 tysiecy i jakieś zdjecia wnętrza które nie mówiły więcej niż te z allegro (po prostu ujęcia pod innym kątem, jeszcze gorszym niż te na allegro).
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Nie Lip 11, 2010 16:40   

Jutro lub pojutrze jadę z mechanikiem w okolice Częstochowy (przez W-wę), jakbyś miał coś po trasie na oku, można się podłączyć!

[ Dodano: Nie Lip 11, 2010 16:40 ]
Mechanik, który mi dwa rovery obsługiwał, a poza mną ma jeszcze wśród klientów R25 (mojego brata), R45 w rodzinie i jakieś 400 ileś, więc temat zna.
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 25] Proszę o ocenę
lasher Chcę kupić ROVERka 3 Czw Lip 01, 2010 13:59
Krzysi3k
Brak nowych postów [Rover 75] Proszę o ocenę
stepien2 Chcę kupić ROVERka 0 Wto Mar 12, 2019 18:01
stepien2
Brak nowych postów Proszę o ocene Rover 200 SDi
michfra88 Chcę kupić ROVERka 4 Czw Maj 06, 2010 08:59
Pluum
Brak nowych postów [Rover 420 DI] Proszę o ocenę.
NexT Chcę kupić ROVERka 0 Pią Lip 05, 2013 14:57
NexT



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink