Forum Klubu ROVERki.pl :: ROVER 400 i inne wersje (416, 420) do 6k zł.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
ROVER 400 i inne wersje (416, 420) do 6k zł.
Autor Wiadomość
Los_Emilos 




Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Garwolin



Wysłany: Nie Lip 11, 2010 13:41   ROVER 400 i inne wersje (416, 420) do 6k zł.

W związku z tym że jest to mój pierwszy post na waszym forum, pragnę wszystkich serdecznie powitać.
Jak domyślacie się pragnę zakupić Rover'a 400 (bądź 414, 416 itp) ale w związku z tym że ta marka nie jest zbyt popularna sam nie wiele wiem na temat tego samochodu. Osobiście zastanawiam się nad Rover'em 400 i Hond'ą Civic VI. W wewnątrz są identyczne i tylko tyle wiem na ich wspólny temat. Mój mechanik polecał mi bardziej Hondę ze względu na gaz (zależy mi na samochodzie na gaz lub późniejszym zainstalowaniu instalacji LPG) oraz w związku z tym że jest to mnie awaryjny samochód. Na temat Hond'y sporo już przeczytałem natomiast Rover jest mało popularny (dla mnie zaleta) w związku z tym nie wiem nawet jak silniki współpracują z gazem, jakie są koszty napraw, czy jest awaryjny itp.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 11, 2010 13:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 17:56   

wg mnie to roverek będzie chyba lepszy głównie pod względem wyglądu no ale wiadomo są gusta i guściki , a kolejna rzecz to wydaje mi sie że roverki miały lepsze wyposażenie(choć pewien nie jestem)co do gaziku to nie wiem bo nie posiadam , a z usterek u mnie jedynie żarówka od podświetlenia zegarka padła :wink: co prawda przez 8 m-cy ale to też już jakiś kawał czasu jest :razz: technicznie oprucz silników to chyba civic jest a do silników można się przyczepić jedynie o uszczelkę słabą ale ponoć jest jakaś leprze wytrzymalsza gdzieś kiedyś wyczytałem też się dokładnie nie widzę w temacie bo nie miałem problemu z uszczelą
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
lukas-g15 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 45
Skąd: Janowice/Lublin

Rover 400

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 18:56   

Co do gaziku to w moim przypadku nie ma problemów, wystarczy dobra instalacja a nie jakiś gniot ze śmietnika
 
 
 
Los_Emilos 




Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Garwolin



Wysłany: Nie Lip 11, 2010 19:01   

Czy rozumiem że spokojnie szanując samochód, kupując sprawdzone części, instalując dobrą instalacje LPG będę zadowolony z samochodu.

dafit napisał/a:
wg mnie to roverek będzie chyba lepszy głównie pod względem wyglądu no ale wiadomo są gusta i guściki

Wiesz, Honda Civic VI ma moim zdaniem zacięcie sportowe, a Rover 400 to typowa limuzyna, przód lekko podobny do Octawi - ideał dla mnie.

dafit napisał/a:
kolejna rzecz to wydaje mi sie że roverki miały lepsze wyposażenie(choć pewien nie jestem)

Na zdjęciach wnętrze jest identyczne, i chyba wyposażenie

lukas-g15 napisał/a:
Co do gaziku to w moim przypadku nie ma problemów, wystarczy dobra instalacja a nie jakiś gniot ze śmietnika

Tak samo jest w Civic, dobrze założona instalacja.
Wielkie dzięki za odpowiedzi.
 
 
 
thot83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 71
Skąd: Olsztyn

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 14:39   

witam
W Roverku w tej cenie raczej na pewno będziesz miał lepsze wyposażenie, chociażby elektryczne szyby przód i tył. Jak się dobrze rozejrzysz to dorwiesz także Roverka z klimą.

Jeśli chodzi o awaryjność to faktycznie uszczelki pod głowicą lecą, ale jak ktoś dobrze zrobi to potem jest spokój przez długie lata.

Gaz tak jak wcześniej pisali koledzy, dobre sekwencja na dobrych podzespołach załatwi sprawę i będziesz zadowolony na długo.

Tez stałem przed dylematem Honda - Rover, wybrałem rovera właśnie ze wzgledu na wyposażenie i klimę, która zresztą i tak mi nie działa:( I w sumie jestem zadowolony. Dużo części pasuje od hondy i z tego co się orientuję mają tą samą płytę podłogową i zawieszenie

Bierz śmiało Rovera tylko dobrze się mu przyjrzyj przed zakupem.

Pozdrawiam
 
 
 
Los_Emilos 




Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Garwolin



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:01   

thot83 napisał/a:
Bierz śmiało Rovera tylko dobrze się mu przyjrzyj przed zakupem.

Podobno łatwiej kupić dobrego Rover'a niż Civic z tego względu że ten pierwszy jest mniej popularny.

Cytat:
Jeśli chodzi o awaryjność to faktycznie uszczelki pod głowicą lecą, ale jak ktoś dobrze zrobi to potem jest spokój przez długie lata.

A z innymi rzeczami już jest w porządku? Głównie chodzi mi o elektrykę, gdyż w Cordobie miałem z nią problemy.

thot83 napisał/a:
W Roverku w tej cenie raczej na pewno będziesz miał lepsze wyposażenie, chociażby elektryczne szyby przód i tył. Jak się dobrze rozejrzysz to dorwiesz także Roverka z klimą.

Teraz to było by bajecznie z tą klimatyzacją :) .
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 08:45   

Jeśli idzie o elektrykę to newralgicznym punktem hatchbacków jest wiązka tylnej klapy,a tak generalnie elektryka jest żywotna. Co do zawieszenia to na pewno amortyzatory na przód nie są takie same jak w Civic'u, właśnie przerabiam temat wymiany i do civic'a są tańsze :(ale tył to już to samo. Co do reszty, jak trafisz na zadbany egzemplarz, to będziesz dłuuuuugo cieszyć się bezawaryjnością.
 
 
Los_Emilos 




Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Garwolin



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 21:41   

Wielkie dzięki. Teraz tylko pozbyć się starego auta i mogę kupować samochód.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 200, 400, które wersje są najmniej awaryjne? Porada
arturWro Chcę kupić ROVERka 2 Czw Sty 12, 2017 09:23
bociannielot
Brak nowych postów Pytanie o wersję Rovera 200
Coccinelle Chcę kupić ROVERka 2 Sro Maj 12, 2010 15:35
Coccinelle
Brak nowych postów [MG TF] Co o tym myślicie? Były takie wersje silnikowe?
ssnake Chcę kupić ROVERka 10 Sro Lip 14, 2010 14:06
Markzo
Brak nowych postów [R25] Kto rozpozna wersję i czy ktoś tego widział?
Kizashi Chcę kupić ROVERka 35 Wto Mar 23, 2010 19:26
Kizashi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink