Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Zatrzaśnięte drzwi kierowcy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Zatrzaśnięte drzwi kierowcy
Autor Wiadomość
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Pią Maj 28, 2010 15:58   [R600] Zatrzaśnięte drzwi kierowcy
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam!
Podczas otwierania auta pilotem od centralnego dziecko pociągnęło za klamkę i dupa, nie mogę otworzyć drzwi w żaden sposób, żadna klamka nie działa. Bolec w drzwiach normalnie reaguje tzn podnosi się i opada zamykając. Kręcąc kluczykiem w prawo i w lewo i szarpiąc za klamkę drzwi odskoczą do pozycji niedomkniętej, ale nic poza tym. Czy może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem w R600 ?? ? Proszę o pomoc bo wysiadanie przez drzwi pasażera jest dość uciążliwe :/
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lut 21, 2011 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 28, 2010 15:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Maj 28, 2010 22:14   

Poszukaj na forum bo coś mi się wydaje że już był taki temat. Łatwo nie będzie - musisz spróbować zdjąć tapicerkę z drzwi i kombinować z zamkiem. Gdy kupiłem swoje auto to miałem podobną akcję z tylnymi drzwiami. Okazało się że zamek przyłapała ruda - cały dzień sie mordowałem i już nawet chciałem drzwi odkręcać od budy ;)
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Maj 29, 2010 10:29   

JEdyna szansa to ściągnąć boczek. I to będzie trudne, bo fotel przeszkadza, a od dołu trzeba mocno wyrwać boczek z drzwi... jak zdjąć, aby nie uszkodzić - w manualu pięknie opisane :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Sob Maj 29, 2010 14:46   

Boczek zdejmowałem nie raz, wiem gdzie są śruby, i gdzie zaczepy, myślę że uda mi się go chociaż odchylić tylko co dalej ?? ?
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 29, 2010 15:07   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Sob Maj 29, 2010 16:06   

staf Z wstawionego przez Ciebie linku przejrzałem tematy dotyczące zamków drzwi i nie znalazłem tam nic wspólnego z R600. Podane przez ciebie tematy tyczą się R75.

Na moje oko(albo węch, jak kto woli :wink: ) wygląda, że zaciął się rygiel elektromagnetyczny zamka. W większości samochodów to jest normalny objaw, że trzymając za klamkę i otwierając auto z pilota drzwi się nie otworzą (nie wiem, może zabezpieczenie jakieś?) wystarczy wtedy zamknąć jeszcze raz auto i otworzyć ponownie. Nie wiem tiruces co próbowałeś zrobić, ale jeśli chciałeś na siłę wypchnąć drzwi mogło się coś uszkodzić w samym zamku i teraz może być problem. Na pewno musisz spróbować zdjąć boczek drzwi i dostać się do mechanizmu zamka, może coś zdziałasz.
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Wto Cze 01, 2010 15:33   

Czytałem kilka postów o zatrzaśniętych drzwiach w R75 ale myślałem że ktoś przerabiał ten temat w R600. Papa próbowałem już chyba wszystkich możliwych kombinacji z pilotem, kluczykiem i klamkami bez skutku. We wtorek będę miał chwile to spróbuje odchylić boczek i coś pogrzebać.

[ Dodano: Wto Cze 01, 2010 15:33 ]
Po kilku godzinach walki udało mi się otworzyć drzwi. Obicie drzwi można odchylić zdejmując osłonę słupka i uszczelkę. Jedyną skuteczną metodą otwarcia drzwi było silne szarpnięcie za bolec który chodzi góra i dół tuż przy zamku. Zamek jest uszkodzony i potrzebuje kupić nowy tzn używany z allegro, czy zamek od anglika będzie pasować do drzwi kierowcy ?? ??
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Cze 01, 2010 18:03   

Coś mi się wydaje że plug&play to nie za bardzo. Ale myślę że da się złożyć z angielskiego dobrego i polskiego uszkodzonego taki który będzie ci pasował. Cała sprawa polega na tym by podmienić siłownik centralnego zamka bo w tym kontynentalnym miał od jeszcze obsługę zamykania wszystkich centralnych - jednym słowem jeden kabelek więcej. Jeśli przedni zamek jest podobny do tych z tylnych drzwi to wiąze się z odkręceniem kilku wkrętów.
 
 
luciw 



Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: M-C



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 12:47   

witam
moze ktos mi powie jak odblokować siłownik zamkną sie i nie dam rady otworzyć drzwi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Drzwi od kierowcy się nie otwierają
Gość Rover serii 600, Honda Accord 30 Sro Gru 12, 2007 22:05
thef
Brak nowych postów [R620] Elektryka drzwi kierowcy
koriakin Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Maj 22, 2011 14:54
kotulsky
Brak nowych postów [Rover 600 SDi] - uszczelka karoseryjna drzwi kierowcy.
adam665 Rover serii 600, Honda Accord 6 Czw Sie 21, 2014 11:18
adam665
Brak nowych postów [R600] Elektryczna szyba kierowcy nie działa
Chudeck Rover serii 600, Honda Accord 7 Pon Kwi 29, 2013 19:57
mateooo25
Brak nowych postów [R600] Demontaż klamki zewn. kierowcy
meega33 Rover serii 600, Honda Accord 8 Pią Maj 15, 2015 20:55
KRYS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink