Forum Klubu ROVERki.pl :: Zakup ne Ebay-u w UK
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup ne Ebay-u w UK
Autor Wiadomość
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lip 29, 2010 18:28   Zakup ne Ebay-u w UK

Witam jestem zainteresowany zakupen na Ebay-u aparatu Nikon D90 znalazlem kilka fajnych ofert ale nie wiem czy moge sobie to tam zakupic bez problemu :(
Moze ktos mi podpowie jak to mozna zaltwic zeby nie bylo problemow czy musze poprosic moja siostre zeby mi to tam kupila a potem przywiozla jak bedzie jechal do kraju :)
tu jest przykładowa aukcja ktora by mi odpowiadala http://cgi.ebay.co.uk/Nik...=item5888d3b24c i nie wiem czy da sie tak zaltwic zeby w kraju naszym to odebrac :(
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 29, 2010 18:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 29, 2010 19:35   

Item location: Hong Kong, Hong Kong

Zawsze dokładnie czytaj cały opis zanim zaczniesz kupować bo później zaczynają się problemy :razz: Ogólnie zakupy na ebay'u są strasznie proste o ile sprzedający zgodzi się wysłać towar do PL. Płacić najszybciej i najwygodniej jest paypalem po prostu po kupnie klikasz "zapłać" i automatycznie przekierowuje Cię na stronę PP gdzie tylko potwierdzasz przelew. Jeśli jednak masz kogoś w UK to moim zdaniem najlepiej aby ta osoba kupiła sprawdziła towar i wysłała go do Ciebie ponieważ znacznie skróci o czas w przypadku gdy otrzymała by towar uszkodzony/niezgodny z opisem...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
dukat11 




Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 29, 2010 22:48   

BoloSr, tylko nie wiem czy zauważyłeś że to jest aparat z Hong Kongu więc jeśli będziesz chciał go zareklamować to trochę cię skubnie wysyłka.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 18:34   

BoloSr, znajdź aparat z jakąś normalną lokalizacją. Jeśli masz kartę płatniczą VISA lub jakąkolwiek kredytową to załóż sobie konto na PayPal'u i jeśli sprzedający dopuszcza taką formę płatności (bardzo popularne na eBay) będziesz mógł zapłacić mu bez żadnych prowizji w Twojej strony. Dodatkowo sprzedający od razu otrzyma informację że płatność została wykonana.
www.paypal.pl
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
pimo28 



Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 18:42   

A jak sprawa z Vat ??
Słyszałem że już teraz nie działa na celników że jest to prezent.
Ktoś coś wie w tym temacie ??
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 19:09   

Zukowaty napisał/a:
BoloSr, znajdź aparat z jakąś normalną lokalizacją. Jeśli masz kartę płatniczą VISA lub jakąkolwiek kredytową to załóż sobie konto na PayPal'u i jeśli sprzedający dopuszcza taką formę płatności (bardzo popularne na eBay) będziesz mógł zapłacić mu bez żadnych prowizji w Twojej strony. Dodatkowo sprzedający od razu otrzyma informację że płatność została wykonana.
www.paypal.pl


Karta musi obsługiwać transakcje internetowe. Jeszcze kilka lat temu jedyną Visą Electron (czyli chyba najczęściej dawany plastik zwykłemu kowalskiemu) obsługująca PayPal była ta od Inteligo teraz z tego co wiem jest lepiej ale nadal można trafić taka co z paypalem nie będzie banglać. Natomiast bez problemu współpracować powinny wszystkie wypukłe karty. Kolejna sprawa od jakiegoś czasu można po prostu z rachunku bankowego na konto PP zrobić normalny przelew, a później za pomocą PP zapłacić za przedmiot za granicą oczywiście kasa z naszego konta nie pojawi się na PP od razu jak w przypadku płatności kartą ale jeśli ktoś nie ma karty pozwalającej na takie transakcje lub po prostu nie chce się bawić z karta taka opcja też istnieje.

pimo28 napisał/a:
A jak sprawa z Vat ??
Słyszałem że już teraz nie działa na celników że jest to prezent.
Ktoś coś wie w tym temacie ??


W Unii jesteśmy razem z UK :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lip 30, 2010 21:14   

dukat11 napisał/a:
BoloSr, tylko nie wiem czy zauważyłeś że to jest aparat z Hong Kongu więc jeśli będziesz chciał go zareklamować to trochę cię skubnie wysyłka.


ale to chyba nie trzeba od razu zakladac ze bede go od razu reklamowal :)
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:23   

Pływak napisał/a:

pimo28 napisał/a:
A jak sprawa z Vat ??
Słyszałem że już teraz nie działa na celników że jest to prezent.
Ktoś coś wie w tym temacie ??


W Unii jesteśmy razem z UK :]

Towar idzie z HK, więc Unia tu nic nie daje. Ze swojego doświadczenia wiem że paczki nadane zwykłą pocztą lotniczą mają małe szanse zawitać na cle, za to EMS i przesyłki kurierskie chyba z marszu tam idą.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:40   

Yog-Sothoth napisał/a:

Towar idzie z HK, więc Unia tu nic nie daje. Ze swojego doświadczenia wiem że paczki nadane zwykłą pocztą lotniczą mają małe szanse zawitać na cle, za to EMS i przesyłki kurierskie chyba z marszu tam idą.


Temat wyraźnie traktuje o zakupach w UK, a akurat ten przykład aukcji to raczej niedopatrzenie autora ;P Zamawiane spoza UE to już zupełnie inna bajka z doświadczenia wiem, ze np. giftów z USA się raczej nie czepiają natomiast wszelkiego rodzaju elektroniki od skośnookich już tak...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 23:25   

Ktoś się jeszcze nabiera na te gifty w urzędzie celnym? :) c'mon imo taki opis to jeszcze bardziej zwiększa szanse na doliczenie pewnych kwot. Jakieś 1,5mies temu zamawiałem z HK właśnie elektronikę - wysyłka zwykłą pocztą lotniczą doszła w 3 dni! (z czego 2 to sobota i niedziela LOL).
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 23:32   

Jedyna paczka jaka trafiła na UC to była paczka właśnie od chińczyków ale do niczego się nie przyczepili bo w sumie nawet nie było do czego zamknęli ostemplowali i poszła dalej do mnie więc podejrzewam, ze paczki sprawdzają losowo na chybił trafił ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 01, 2010 16:17   

mi z singapuru jak szła elektronika to miała wpisaną kwotę bodaj 50$ i nie zaglądali
z USA to różnie. Raz biorą raz nie niezależnie od kwoty wpisanej oraz tego czy jest to gift czy nie. Jak kumplowi części do hanki ściągałem było wpisane wyraźnie w fedex`ie 300$ i nic. Innym razem 20$ i gift i musiałem udowodnić że to tyle kosztowało.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Części na ebay.pl a ebay.co.uk
tuners Offtopic 4 Nie Mar 13, 2011 09:43
Dario
Brak nowych postów zakupy ebay.com ebay.de
Gość Offtopic 6 Pon Gru 03, 2007 08:36
PTE
Brak nowych postów ebay
Boncky Offtopic 0 Nie Kwi 12, 2015 15:56
Boncky
Brak nowych postów Angielski Ebay
szpynior Offtopic 4 Sob Sie 11, 2012 09:39
szpynior
Brak nowych postów Przewód do TestBooka na eBay.
PTE Offtopic 0 Sro Cze 03, 2009 09:13
PTE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink