Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problemy ukladu chlodzenia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problemy ukladu chlodzenia
Autor Wiadomość
zozolek 



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 22:10   [R75] Problemy ukladu chlodzenia
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Witam

Posiadam Rovera 75 2.5l 6V benzynka. Pojawil sie problem a tym problemem jest uklad chlodzenia. Nie dziala mi ogrzewanie - dmucha zimne powietrze - temperatura silnika w normia jednak na postoju kiedy zalaczy sie wentylator rosnie a po wprowadzeniu silnika na 2 tys spada do normy, gdy poluzuje korek wyzuca plyn i teraz nasunela mi sie mysl ze pewnie uszczelka pod glowica padla ale: brak oznak wody w oleju. No dobrze zalozmy ze wydmuchalo na granicy cylindra i kanalu z plynem wiec do oleju raczej niewleci, nom ale odpadaja znowu dwie sprawy z tym zwiazane : nie rozerwalo zbiorniczka oraz nie leci para z rury wydechowej. Na zimnym silniku plyn nie podchodzi do gory natomiast po rozgrzaniu idzie pod korek i to niezaszybko tylko powoli. Wiec na moje oko uszczelki sa dobre. Prubowalem odpowietrzyc jak mi znajomy poradzil - poluzowalem korek wlewu uruchomilem silnik i pozwolilem na powolny wyciek - lecilalo powietze z plynem i cos tam cieplego zadmuchalo z nagrzewnicy - no ale po okolo 2h tego experymentu doszedlem do wniosku ze wypadalo by dolac plynu - unieruchomilem sinik powoli odkrecilem korek i o dziwo plyn byl widoczny - uradowany zakrecilem poszedlem uruchomic silnik i temperatura od razu skoczyla prawie na max. Zgasilem silnik powoli odkrecilem korek i o dziwo zbiorniczek byl pusty :shock: . Nadmienie ze gdy silnik chodzi nie bije powietrze do zbiorniczka jak to zwykle bywa gdy uszczeleczka idzie na spacer, silnik pracuje rowno bez skokow i sykow, podlaczony pod tester niewykazal bledow cylindra ( nie posiadam instalacji LPG ). W czasie jazdy temperarura oscyluje w granicy polowy skali. Po tym experymencie i dolaniu plynu uruchomilem na chwile silnik, zgasilem i poluzowalem korek - zabulgotalo. Plynu niedolewam - zawsze rano przed jazda sprawdzam - jest poziom. Co to moze byc?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 16:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 22:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 22:23   

wymień termostat, dolej na zimnym do poziomu. Zakręć pojeździj i znowu sprawdź poziom na zimnym. Jak masz nagrzane auto to płyn zwiększa swoją objętość w układzie ( ciśnienie) i może wywalać korkiem, płyn zawsze się sprawdza na zimnym silniku. I unikaj przegrzania silnika, obstawiam że zacina ci się termostat.
_________________
Pamparampam
 
 
 
zozolek 



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 17:55   

Wiec autko wkoncu naprawilem. Wymieniony zostal termostat ale to nie koniec opowiesci - okazalo sie ze byl tam wyciek i ktos uszczelnial to silikonem i poszlo to w uklad zapychajac jeden z kanalow. Na szczescie wszystko jest juz ok i najwazniejsze - mam cieplutko jak jade :lol: Dodatkowo stalem sie poisiadaczem 4 uzywanych ladnych alu 16 cali - nie wiem po co ale mam :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] odpowietrzenie ukladu chlodzenia
grota10 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Mar 29, 2013 14:24
grota10
Brak nowych postów [R75] Problemy z systemem chlodzenia.
luki12 Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Wrz 02, 2010 21:59
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Uklad chlodzenia
marynabiala Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Cze 01, 2015 12:04
sknerko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Awaria układu chlodzenia
KompletnyLaik Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Gru 30, 2016 14:16
longer86
Brak nowych postów [R75] olej w ukladzie chlodzenia
grota10 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Kwi 14, 2013 21:06
grota10



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink