Forum Klubu ROVERki.pl :: BMW kontra reszta świata ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
BMW kontra reszta świata ;)
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 15, 2010 11:08   

sobrus, nie zgodzę się.

Przynajmniej te egzemplarze, którymi miałem okazję jechać (np. wtedy nowe 523 E39 ojca mojej znajomej i ostatnio E60 kombi mojego szefa) są komfortowe i wiesz za co płacisz - wygoda, jakość wykonania, trochę bajerów typu czujniki parkowania z wyświetlaczem pokazującym odległość do przeszkód graficznie i dla każdego czujnika osobno, no i odrobinka prestiżu - na zachodzie to auto (BMW5) pokazuje, że jesteś dość zamożny lubisz wygodne auta, ale nie popadasz w samouwielbienie i nie chcesz się z tym rzucać w oczy. :)

Cytat:
Jeżeli ktoś chce pokazać prawdziwą klasę, kupi Jaguara, Lancię, Citroena C6 albo Mercedesa,

Chyba raczej właśnie jak ktoś chce pokazać swoje dorobkiewiczostwo, a nie klasę. ;)

Akurat Mercedes z klasa nie ma nic wspólnego, służy tylko do "kłucia w oczy" sąsiadów. ;)

Mercedes jest na zachodzie (przynajmniej w Niemczech i Austrii) uważany za auto dla "dorobkiewicza".

Pamiętam jak kilka lat temu na imprezie u mojego wuja ktoś zapytał jednego z gości, polaka pracującego w Austrii jako ordynator w dość dużym szpitalu (a to już całkiem szanowane stanowisko) dlaczego jeździ Audi, a nie Mercedesem, bo przecież "Mercedesy są najlepsze" ;) na co on stwierdził, że gdyby kupił Mercedesa to zostałby uznany za dorobkiewicza bez klasy, bo każdy rolnik kupuje Omegę, a jak się choć trochę dorobi to kupuje Mercedesa "żeby się pokazać". ;)
Taką samą opinię słyszałem rozmawiając kiedyś z Niemcem. :]

Za to BMW 7 za to ma opinię "ostatniego auta klasy premium, które może prowadzić właściciel", bo jak ktoś jedzie w A8 albo S-classe z przodu, to już na pewno szofer, a w BMW7 to zadowolony właściciel. ;)

Podobnie jest z BMW 5 - oznaka zamożności na poziomie dentysty, czy posiadacza małej firmy, a jednocześnie naprawdę wygodne rodzinne auto. :)

Jaguar - tak, ale to jednak jeszcze wyższa klasa cenowa niż BMW.

A Lancia, czy Citroen to egzotyka - służy do pokazania "jaki to jesteś ekscentryczny" - kupują te auta ludzie, którzy chcą się rzucać w oczy w przeciwieństwie do BMW5, które właśnie ma być dyskretne.
Poprzednia buda (E60) temu zaprzeczyła, ale to co weszło teraz (F10) znów wraca do tradycji dyskretnego wyglądu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 15, 2010 11:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Paź 15, 2010 11:08   

sobrus napisał/a:
Citroena C6 z BMW 5
To porównanie chyba nie jest dobre. C6 to flagowy model Citroena, więc może porównajmy z serią 7 BMW.
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Paź 15, 2010 11:12   

Wątpie żeby były jakieś wielkie róznice, skoro C6 ma zawieszenie hydropneumatyczne najnowszej generacji, a siódemka wciąż musi umieć jeździć bokiem ;)

Ale jakiś cel przyświecał temu porównaniu, że nie dali siódemki może są to auta zbliżone cenowo?

W każdym razie test był taki, że na dachu auta zamontowano kamerę do rejestracji wyścigów konnym i jechano wraz z końmi po nierównej nawierzchni.
W nagranie z C6 jest spoko, na tym z BMW po prostu nic nie widać.
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Paź 15, 2010 11:47   

sobrus, bo dla każdego komfort oznacza coś nieco innego :wink: Komfort podróży większy w C6, komfort wchodzenia w zakręty w 5 :wink:
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Paź 15, 2010 12:02   

Dokładnie tak jest :) C6 jest po to by być wygodnie wożonym. A że szofer nie będzie zachwycony - co z tego ;)

Nie przeczytałem wcześniej postu Macieja :)

No więc tak - na mercedesach sie za bardzo nie znam, nie bardzo lubie te samochody. Wiem że ostatnio są awaryjne, gniją itd - generalnie nie to samo co kiedyś. Ale marka jednak jest symbolem luksusu, co by nie mówić :)
Przyznam sie bez bicia, że nie wiedziałem że są tak postrzegane. Ale to nie raz można sie zaskoczyć. Ponoć we Francji Peugeoty to auta dla Turków. A dla francuzów są Renault.
Tymczasem moja opinia jest dokładnie odwrotna - Renault to awaryjne gnioty.

Zgadzam sie całkowicie że BMW to auto dla kierowcy. Bo to tak właśnie jest. Nie chodzi o to by nim komfortowo płynąć na tylnej kanapie, lecz żeby JEŹDZIĆ. Ultimate Driving Machine.
Ale właśnie zbytni komfort temu przeszkadza (za bardzo izoluje kierowce od jezdni).

BMW to komfortowe samochody, jednak nie tak komfortowe, jak samochody stworzone z myślą GŁÓWNE o komforcie. BMW musi mieć szytwne zawieszenie inaczej fani by go zjechali. Komfortu jest tam ile sie da ale - pod warunkiem,że nie ucierpią właściwości jezdne. I ani grama wiecej.

btw Są jeszcze inne marki premium - Lexus, Infiniti itd. Jest z czego wybierać. Nie ustępują dużo BMW w prowadzeniu ani Mercedesom w komforcie.
Ostatnio zmieniony przez sobrus Pią Paź 15, 2010 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 15, 2010 12:12   

sobrus napisał/a:
Ale marka jednak jest symbolem luksusu, co by nie mówić :)

W Polsce, w Polsce... ;)

Po co Mercedes reaktywował Maybach'a?

Żeby choć trochę oddalić się od aury "dorobkiewiczostwa". :]
Cytat:
btw Są jeszcze inne marki premium - Lexus, Infiniti itd. Jest z czego wybierać. Nie ustępują dużo BMW w prowadzeniu ani Mercedesom w komforcie.

Co nie zmienia faktu od którego dyskusja się zaczęła - to kierowcy BMW, mimo tylu wymienionych tu alternatyw (Citroen, Lancia, Jaguar, Infinity, Lexus...) są postrzegani tak, a nie inaczej. ;) :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Paź 15, 2010 12:14   

No i sie oddalił... ;)
To juz klasa RR czy Bentleya (czyli jak to mówią RR dla kierowcy).
Ale wydaje mi sie ze tracimy wątek ... a przynajmniej ja trace.

Więc

Niestety musze przyznać, że BMW jest POTOCZNYM i UTARTYM symbolem buractwa.
Wydaje mi sie ze moze to wynikać z profilu tego auta.
Potrzebujesz szybkiego mocnego sedana (jestes np z mafii ;) ). To co kupisz?
W dodatku chcesz takiego po tuningu? BMW idealnie sie do tego nadaje.
Ile samochodów ma teraz napęd na tył?

Mojemu bratu niedawno stracha napędziły dwie czarne BMW z jakiejś sławnej firmy tuningowej (nazwy nie pamietam, zaczyna sie na B).
Czarne szyby, czarne fele itd. Silniki co najmniej V8 i kompletne nie przestrzeganie przepisów.
Jeśli to nie rząd, to pewnie mafia. Tak czy inaczej na pewno malo przyjemni ludzie,

Przy nich nawet MG ZS Markzo wygląda łagodnie.

Natomiast nie uważam już BMW za auto dla buraków (do niedawna tak uważałem).
To tylko samochód, w dodatku bardzo uniwersalny i dobry. To jak go wykorzystamy zależy od nas.
 
 
_papa_ 




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 18, 2010 14:25   

sobrus napisał/a:
Niestety musze przyznać, że BMW jest POTOCZNYM i UTARTYM symbolem buractwa.

Byłym symbolem. Gdy po naszych drogach jeździły E30/E36 czyli parę lat wstecz. Teraz tą rolę przejęły auta marki Audi i VW.
sobrus napisał/a:
Natomiast nie uważam już BMW za auto dla buraków (do niedawna tak uważałem).
To tylko samochód, w dodatku bardzo uniwersalny i dobry. To jak go wykorzystamy zależy od nas.
Popieram w 101%.
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 18, 2010 18:31   

Jak to ktoś powiedział:


BMW - świetne auta, ale mają pecha do właścicieli :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Oskar 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 18, 2010 18:49   

kzrr, Zgadam się chociaż wydaje mi się, że Ci kierowcy co kiedyś jeździli w BMW coraz częściej przesiadają się na Audi i teraz audi jest bardziej autem dla takich kierowców szpanerów i pozerów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Właściciele R75 i reszta - kto tak potrafi?!
wiem wiem... wszyscy ;)
Dam-Kam Offtopic 14 Wto Sty 20, 2009 17:36
maciej
Brak nowych postów V-power a reszta bedzie roznica ???
Gość Offtopic 16 Pon Mar 16, 2009 19:59
cooltc
Brak nowych postów Powrót ze świata szpitalnego
jaro12 Offtopic 17 Sob Sie 07, 2010 12:16
Jugol
Brak nowych postów Najmocniejsze auto świata ?
1,4 16V a 14razy więcej niż nasze :)
kzrr Offtopic 4 Czw Mar 26, 2009 10:44
PTE
Brak nowych postów Koniec swiata sie zbliza!!!
Pada snnieg, stan kleski ogloszony!
Mombrey Offtopic 18 Sro Lut 04, 2009 19:42
MikeLD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink