Forum Klubu ROVERki.pl :: [ R200 98r 1.4 16V ] Drży i trzęsie na pierwszym biegu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maciej
Czw Lis 18, 2010 09:27
[ R200 98r 1.4 16V ] Drży i trzęsie na pierwszym biegu
Autor Wiadomość
przekonik 



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 54
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 10:01   [ R200 98r 1.4 16V ] Drży i trzęsie na pierwszym biegu

Koledzy mam następujący problem . Przy ruszaniu autka z biegu nr jeden drży mi autko nie jest to szarpanie do przodu i do tyłu tylko autko poprostu ma drgania tak jakby przenosiły się z silnika na nadwozie :( najbardziej jest to odczuwalne jak ruszam pod górkę , wtedy nawet czasami jest mi ciężko ruszyć tak jakby brakowało mu mocy . Autko nie ma żadnych innych problemów pali od kopa no i na innych biegach nie ma takiego problemu proszę o pomoc

EDIT by Paul: Poprawiłęm to nieszczęsne 'częsię', bo oczy bolały :(
_________________
koniu
Ostatnio zmieniony przez Paul Wto Paź 05, 2010 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 03, 2010 10:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomassso 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 74
Skąd: Łódź

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 10:48   

A co to "częsię" ?? :roll:
No bo jak drży to pewnie jakieś gumy do wymiany, ale jak częsię to nie wiem :roll:
 
 
 
stiepazapto 



Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 30
Skąd: Mazowsze



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 10:49   

Opcje: przewody wysokiego napięcia, poduszka pod silnikiem, przypchany jeden z wtryskiwaczy.
 
 
t15690b 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 157
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 11:00   

hm u mnie tak robiło jak miałem poluzowany kolektor dolotowy, łącznie z tym że pod stromą górkę potrafił zgasnąć, znikał mi też płyn, niestety mechanik spaprał całkowicie robotę, pozakładał i nie dokręcił kolektora dolotowego, ani wylotowego masakra, z tym że nie mam pojęcia z jaką siłą dokręcić kolektor dolotowy ja robiłem to na tzw "czuja" ale może warto sprawdzić
 
 
stiepazapto 



Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 30
Skąd: Mazowsze



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 11:15   

U mnie robiło tak jak był brudny wtrysk (filtr wtrysku-siateczka) na wolnych obrotach chodził nierówno na wyższych już było w maire ok. Przy przewodach może być podobnie ponieważ w przypadku "przebijania" na wolnych obrotach będziesz miał słabą iskrę przy wyższych będzie lepiej.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 12:20   

przekonik napisał/a:
rzy ruszaniu autka z biegu nr jeden drży mi autko nie jest to szarpanie do przodu i do tyłu tylko autko poprostu ma drgania tak jakby przenosiły się z silnika na nadwozie

Jakiego rodzaju to sa drgania? Czy to silnik dlawi sie ,czy moze silnik ciagnie jak trzeba nie przerywa, ale mimo to szarpie. Chodzi o to czy masz problem z silnikiem ,czy z zawieszeniem silnika/skrzyni biegow.
przekonik napisał/a:
najbardziej jest to odczuwalne jak ruszam pod górkę , wtedy nawet czasami jest mi ciężko ruszyć tak jakby brakowało mu mocy

Ok. Brakuje mocy bo silnik sie dlawi ,czy wkreca sie na obroty i nie chce jechac? Chodzi o to czy masz problem ze sprzeglem czy nie.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10890
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 12:23   

na moje oko to zajechane sprzęgło :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 12:24   

A ja mam przykrą wiadomośc kolego bo u mnie takie drganie z 1 biegu bylo oznaka skonczenie sie sprzegla.. Trwalo to tydzien od momentu pierwszych drgań tzn telepania i ja od razu obstawialem sprzeglo. Tak samo bylo na wstecznym.

Natomiast moze to byc rowniez ktoras z poduszek silnika peknieta guma w neij czy cos, wtedy drgania przechodza na auto.
 
 
MrFrog 



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd: Z LASU



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 14:26   

Ja mam taką sytuację po wymianie sprzęgła. Przy ruszaniu trzęsie (1 bieg). Jeszcze mocniej jakbym chciał ruszać na wzniesieniu. Trzeba umiejętnie puszczać sprzęgło :( ( Ale i tak się to czuję. Jakaś poduszka poszła? Mam to jak tylko wymienili sprzęgło.
_________________
Świerzak :)
 
 
 
przekonik 



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 54
Skąd: Skawina



Wysłany: Wto Paź 05, 2010 20:37   

koledzy . autko nie przerywa normalnie ciągnie. tylko NA WSNIESIENIU czasami ciężko mi jest znaleść kiedy zaczyna łapać przy puszczaniu bieg. Kolega poruszył tam temat uciekania płynu chłodzącego własnie też mam taki objaw myślałem że to coś związane z uszczelką pod głowicą no ale w takim razie pasowało by sprawdzić ten problem z kolektorem dolotowym . Pozatym na takich drganiach poruszam się juz z 8 miesięcy tym autkiem więc sprzęgło pewnie by już wymiękło . podpowiedzcie mi dokładnie co mam w pierwszej kolejnosci zrobić? acha nie przerywa mi nic i autko żwawo idzie do przodu bardzo ładnie przyspiesza ;P możse to kable? nie wiem od czego zacząc ACHA ISTOTNA RZECZ NA zimnymSILNIKU GDY CHODZI SANIE NIE MA TAKIECH OBJAWÓW MOŻE TO TROSZKĘ UŁATWI SPRAWE;)

[ Dodano: Wto Paź 05, 2010 20:37 ]
koledzy pomocy
_________________
koniu
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Paź 05, 2010 21:39   

Tak tylko dla sprawdzenia podczas jazdy pooowolnej wrzuc pierwszy bieg, tak zeby na pewno byl to pierwszy bieg , zatrzymaj sie bez wyrzucania na luz. Sprobuj ruszyc i zobacz czy jest to samo. Mozesz miec wyrobiony/przestawiony zew. mechanizm zmiany biegow i wbijasz 3-ke zamiast jedynki. Warto sprobowac :bezradny:
 
 
t15690b 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 157
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sro Paź 06, 2010 12:35   

Weź kolego klucz 13 nasadkową ze znacznym przedłużeniem, spróbuj podokręcać śruby kolektora dolotowego (z czuciem sam nie wiem jakim, bo dokręcam to po trochu, aby nie zerwać gwintu), minimalne luzy, a dzieją się dziwne rzeczy, wlej tez do baku specyfiku na czyszczenie wtrysków, i zrób sobie kalibrację przepustnicy, robisz to tak przekręcasz kluczyk do pozycji II nie zapalasz samochodu 5x pedał gazu do dechy w ciągu minuty, i załączasz auto na biegu jałowym aż włączą się wentylatory, no i to tyle, mi pomogło z tym że jeszcze nie dokręciłem pewnie do końca kolektora, bo boje się przesadzić :)
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Sro Paź 06, 2010 13:48   

problem ktory i mi sie ostatnio pojawil...od jakiegos tyg. moze połtora, przy ruszaniu z jedynki trzesnie mi...przy cofaniu tez....dzieje sie tak gdy dluzej [jak to zwykle normalnie robie] potrzymam połsprzegło...trzeba szybciej puszczac połsprzegło zeby nie trzeslo...


mowicie ze to sprzeglo idzie sie piescic?

ps. jakies 1.5 tyg. temu wymieniałem swiece
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Paź 06, 2010 23:16   

longas napisał/a:
problem ktory i mi sie ostatnio pojawil...od jakiegos tyg. moze połtora, przy ruszaniu z jedynki trzesnie mi...przy cofaniu tez....dzieje sie tak gdy dluzej [jak to zwykle normalnie robie] potrzymam połsprzegło..

U mnie tak się zaczęło a sprzęgło kompletne do wymiany:)
a trwało to no pare dni..
Oby u Ciebie nie bo nie życze
longas napisał/a:
trzeba szybciej puszczac połsprzegło zeby nie trzeslo...

to znalazłeś przyczynę.
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Pią Paź 29, 2010 13:36   

informacja dla potomnych:

to nie było sprzegło, a mianowicie przebijające kable WN, zakupione bodaj rok temu na allegro [harter chyba]....wymieniłem kable na stare, i ani razu juz mi nie zatrzęsło przy jedynce
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Szarpnięcie przy 1500 rpm na pierwszym i drugim biegu
kumilek23 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Maj 16, 2011 20:51
kumilek23
Brak nowych postów [R214 Si 1.4 16V 97r]Stukanie na pierwszym i wstecznym biegu
Dziarka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Maj 04, 2010 18:16
Kozik
Brak nowych postów [Rover 25 2.0 diesel] Nawiew nie działa na pierwszym biegu
Pazdzioch Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Gru 17, 2009 20:17
jonym27
Brak nowych postów [R200 '98 2.0 SDi] Drży kierownica przy hamowaniu i...
Yassu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Wto Cze 09, 2009 14:50
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink