Forum Klubu ROVERki.pl :: KALENDARZ KLUBOWY 2011 - poprawiony
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
KALENDARZ KLUBOWY 2011 - poprawiony
Autor Wiadomość
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 18:43   KALENDARZ KLUBOWY 2011 - poprawiony

WAŻNE! Proszę przeczytać ;-)
Zamieszczam aktualną wersję kalendarza bez grudnia oraz strony tytułowej. Na zdjęcie na miesiąc grudzień nadal czekam (R600 tyłem w kolorze), a strony tytułowej jeszcze nie skończyłem. Jak tylko któraś z tych dwóch stron będzie gotowa, to umieszczę ją tutaj, jako uaktualnienie tej wiadomości.

Święta zaznaczone na czerwono w kalendarzu są wzięte z poprzedniej wersji. Jeżeli należy jeszcze jakieś zaznaczyć (dni ważne dla Klubu?), to proszę o propozycje.
Kalendarz będzie wysyłany jutro (28.11.2011), około godz. 23, do druku.

Aktualizacja - 28.11.2011 16:43
Czuję, że należą się wyjaśnienia odnośnie formy okładki, ponieważ wzbudziła ona kontrowersje, a nie chcę być posądzony, że ,,wpie...'' w 5 min. milion zdjęć bo tak było mi wygodniej. Zdecydowanie łatwiej byłoby mi przyciąć je do równego rozmiaru i ułożyć, ponieważ można to akurat zrobić z automatu w programie graficznym. Zdecydowałem się na patchwork z powodu właśnie tego wrażenia ,,chaosu'' i różnorodności. Klub jest grupą ludzi, każdy człowiek tutaj jest inny, tak samo jak i zdjęcia, które zostały nadesłane do kalendarza - również nie są to zdjęcia z jednej sesji wykonane przez zawodowego fotografa, a zlepek kilku autorów z różnym podejściem do koncepcji zdjęcia. Okładką chciałem zarazem wyrazić charakter naszego klubu jak i samą zawartość kalendarza. Forma nie jest pójściem ,,na skróty'', a jedynie moim sposobem wyrażenia klubu i kalendarza.

Logo mogę podmienić w każdej chwili, tylko proszę o dostarczenie wektorowego, kompletnego i pokolorowanego logo (najlepiej jakby NIE było przerobione z rastrowej wersji). Na pozostałe zmiany niestety nie mam czasu i mogę przekazać komuś cały projekt do dalszych zmian (projekt InDesign i PDF).

Aktualizacja - 28.11.2011 17:56
- ,,nowe'' stare logo w stopce,
- dodany grudzień (stare zdjęcie, ponieważ klubowicz nie dostarczył nowego w kolorze).
















Aktualizacja - 28.11.2011 19:06
Dodano inne logo z kolorem żółtym. Do tej pory nie dostarczono mi oryginalnego logo klubu, więc to jest jedynie podobne.













Ostatnio zmieniony przez own Nie Lis 28, 2010 19:07, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 27, 2010 18:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 18:47   

...na tą wersję kalendarza się piszę- wpadł mi w oko :ok:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:00   

ownstlr, dobra robota
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:41   

Dużo, dużo lepiej. ownstlr, Gratulacje. A co będzie w grudniu ?? Bo u mnie nic nie widać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kumilek23 




Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:56   

tronsek napisał/a:
A co będzie w grudniu ?? Bo u mnie nic nie widać.

ownstlr napisał/a:
Na zdjęcie na miesiąc grudzień nadal czekam (R600 tyłem w kolorze)

A u mnie widać :mrgreen:
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 22:59   

Wszystko bardzo bardzo fajnie ale ... czemu tablice zamazane ?:P
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 23:09   

Mnie osobiście logo się nie podoba. Równie dobrze można z niego w ogóle zrezygnować. Nie jest to nasze logo klubowe.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 23:15   

Kalendarz mi się bardzo podoba w tej wersji.
Zmieniałabym jedną rzecz. Zamiast kulfoniastych wielkich niedziel, zaznaczyłabym je także na czerwono i czcionką o tym samym rozmiarze co poprzednie dni.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 01:10   

Osobiscie stary kalendarz bardziej mi sie podobal.Wstawil bym normalne tablice...no i jakos brakuje mi auta Raptile
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 05:57   

Pawkaz napisał/a:
Osobiscie stary kalendarz bardziej mi sie podobal.Wstawil bym normalne tablice...no i jakos brakuje mi auta Raptile

Normalnych tablic nie może być, ponieważ przynajmniej na jednym zdjęciu źródłowym, które było dostarczone, tablice były już wymazane.

Auta Raptile'a oraz Wicia zostały usunięte nie ze względu na to, że komuś się nie podobały zdjęcia lub same auta, jednak z powodu słabej jakości zdjęć. Rozdzielczość 1024x768 (w przypadku R200) nie nadaje się do wydruku widokówki, a co dopiero kalendarza A3+, natomiast przy MG ZR zdjęcie posiada bardzo duże przekłamania kolorów, które przy A3 byłyby bardzo widoczne.

kasjopea napisał/a:
Mnie osobiście logo się nie podoba. Równie dobrze można z niego w ogóle zrezygnować. Nie jest to nasze logo klubowe.

Nie ma logo klubowego w wersji wektorowej, czyli takiej jakie można zastosować w normalny sposób przy wydrukach. To co przygotowała osoba od Markzo, również nie było logo klubowym, nie była jednak wcześniej opublikowana w administratorce, więc nikt nawet nie zauważył różnicy. Jeżeli ktoś chce dalej komentować logo, to proponuję utworzyć osobny wątek.

walkie napisał/a:
Kalendarz mi się bardzo podoba w tej wersji.
Zmieniałabym jedną rzecz. Zamiast kulfoniastych wielkich niedziel, zaznaczyłabym je także na czerwono i czcionką o tym samym rozmiarze co poprzednie dni.

OK, postaram się to poprawić.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 09:42   

ownstlr napisał/a:
Nie ma logo klubowego w wersji wektorowej, czyli takiej jakie można zastosować w normalny sposób przy wydrukach. To co przygotowała osoba od Markzo, również nie było logo klubowym, nie była jednak wcześniej opublikowana w administratorce, więc nikt nawet nie zauważył różnicy. Jeżeli ktoś chce dalej komentować logo, to proponuję utworzyć osobny wątek.


trzeba było pisać, znalazłabym stary dysk i Ci wysłała

i jeszcze jedna uwaga co do okładki - kalendarz w środku jest wporzo, ale okładka nie zachęca do zaglądania dalej. Dla mnie to milion przypadkowo wpier......tam zdjęć. Lepiej może dać mniej a jakoś w ładzie i składzie?
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 10:20   

ownstlr napisał/a:
Jeżeli ktoś chce dalej komentować logo, to proponuję utworzyć osobny wątek.
Nie rozumiem dlaczego? Bo komentarz jest niewygodny? Logo jest czymś charakterystycznym, rozpoznawalnym i nie powinno się go ot tak zmieniać.

Co do okładki zgadzam się z walkie, jest 'naćpane'.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 10:22   

1 listopada też powinien być zaznaczony na czerwono. W końcu to święto.
Skoro jest to kalendarz klubowy, czy nie powinna w nim być wyróżniona data 27 lutego ?? W jakiś szczególny sposób.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 10:30   

kasjopea napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego? Bo komentarz jest niewygodny? Logo jest czymś charakterystycznym, rozpoznawalnym i nie powinno się go ot tak zmieniać.


Popieram - zmiana logotypu nie może być narzucona, tylko musi ją poprzeć większość. Jest to podstawowy element identyfikacji wizualnej z którym utożsamia się klub i jego członkowie. Dlatego też, można pomyśleć o zmianie logo ale w dłuższej perspektywie a nie ot tak z dupy, przy okazji.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
shudder 




Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 84
Skąd: Brzesko/Kraków



Wysłany: Nie Lis 28, 2010 10:30   

Mi się podoba. Co do pierwszej strony to może i jest trochę chaotyczna ale w sumie ile czasu będzie ona widoczna? ;) Najważniejsze są zdjęcia w poszczególnych miesiącach.
_________________
Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 13:34   

To jest tylko moja propozycja. Skoro jest tyle uwag, a czasu niewiele, to niech Markzo drukuje propozycję tego Pana co robił pierwszą wersję. EOT. Temat do zamknięcia.
 
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lis 28, 2010 13:39   

nie marudz Own ;) ta wersja jest lepsza, kilka detali trzeba poprawic i bedzie :ok:
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 13:45   

Joa napisał/a:
nie marudz Own ;) ta wersja jest lepsza, kilka detali trzeba poprawic i bedzie :ok:
Ja nie marudzę. Nie jestem zły ani nic z tych rzeczy - po prostu nie mam czasu. Te zmiany to ok. 2 dodatkowych dni pracy, więc ja odpadam. Tak jak pisałem wyżej - temat do zamknięcia.
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 14:34   

Marudy jesteście straszne :razz:

Odświeżona wersja kalendarza jest odpowiedzią na komentarze, że poprzedni był za smutny. Powstała "na szybko" ale wg mnie prezentuje się naprawdę fajnie.

Okładka jest mozaiką - trochę chaotyczną, ale nie wygląda to wcale źle i po przyjrzeniu się jej bliżej stwierdzam, że mógłbym się do niej przyzwyczaić :) Tym bardziej, że będę ją oglądał jeszcze przez trochę ponad miesiąc :P

Poza tym taka okładka jest też pewnym bonusem dla tych, którzy nadsyłali zdjęcia ale ze względu na ograniczenia techniczne nie mogą się zobaczyć na stronach poszczególnych miesięcy.

Czasu zostało z tego co czytam niewiele i nie wiem czy jest sens kruszyć kopię o samą formę okładki - ja myślę, że own na pewno coś jeszcze w niej podrasuje przed zamknięciem projektu, skoro wspominał że to jeszcze nie jest ostateczna wersja, ale nawet bez tego ja bym dał jej zielone światło.

Dlatego ja bym tylko wplótł w kalendarz nasze oryginalne logo klubowe, a reszty nie ruszał... no poza zaznaczeniem w kalendarzu rocznicy założenia Klubu :)

Pozdrawiam
Ley
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 14:35   

Moim zdaniem (nie chcę nikogo popierać ani nikomu przeczyć) niech zostanie tak jak jest. Może nie jest idealnie ale....Pomysł, zdjęcia, projekt i poprawki w ok. miesiąc wydaje się bardzo szybko, więc wiadomo że nie wszystko będzie idealnie, zanim pojdzie do druku i wróci, zanim bedą wpłaty wysyłki itp na pewno już będzie nowy rok a przecież nie oto chodzi że kalendarz dostać na Wielkanoc. Zostawmy tak jak jest a za rok, ktoś to miałbym ochote, czas, chęci i umiejętności będzie mógł się tym zająć np: od września i wtedy kalendarz będzie dopieszczony :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink