Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Wysokie obroty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 10:21
[R400] Wysokie obroty
Autor Wiadomość
darku1973 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 94
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 21:11   [R400] Wysokie obroty
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam serdecznie!
Na pewno ten temat byl wałkowany juz nie raz, ale wyjeżdzam w piatek na wczasy i mam problem z Roverkiem 400 1,6 Benzyna rocznik 99r po przeglądzie olej, świece filtry. podczas wolnych obrotów trzyma obroty 1500-1600 jak włącze klimę to spadają na 1100 silniczek krokowy wymieniłem na inny i to samo chyba że trzeba jakos komputerem adaptować jutro jeszcze bede miał jeden to sprawdze, na innym podczas jazdy wszystko ok, tylko dzisiaj zaczął szarpać i gasnąć przez chwile nie mogłem go uruchomić to wziełem go na luz i pchnełem kilka metrów i potem zapalił ale jak dodawałem szybciej gazu to nie chciał iśc i szarpał to samo jak gwałtownie puszczałem pedał gazu potem jak jechałem równomiernie przeszło mu i szedł jak burza tylko obroty spadaja do 1500 pomóżcie przyjaciele bo nie wiem czego sie jeszcze czepić przepustnica ok
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 21:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 13, 2010 21:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darku1973 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 94
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Lip 14, 2010 07:28   

przewody, kopółkę i palec sa nowe a czujnik temperatury, żeby sprawdzić muszę mieć komputer czy jakoś mogę sam sprawdzić i czy łatwo sie go wymienia a może jakies podcisnienie sie stwarza w przewodach
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 10:18   

a świece kiedy wymieniałeś?bo skoro zapłon masz nowy to i świece przy się przydało wymienić. A co do tych obrotów to może przepustnica się nie domyka do końca?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 14, 2010 10:29   

darku1973 napisał/a:
a czujnik temperatury, żeby sprawdzić muszę mieć komputer czy jakoś mogę sam sprawdzić

Można go omomierzem zmierzyć i powinien przy zmianie temperatury zmieniać też się jego opór. Konkretne wartości dla różnych temperatur gdzieś na forum są podane.

Jeszcze jeden trop ... kolega w vectrze miał taki przypadek, że silnik dostawał lewe powietrze i efekt podczas jazdy był podobny ... wysokie obroty, szarpanie ... okazało się, że guma za przepustnicą była dziurawa ... nie wiem jak w serii K to wygląda, ale moze też gdzieś masz nieszczelność i stąd takie obroty :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
darku1973 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 94
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Lip 14, 2010 18:42   

dzisiaj wymieniłem na inny silnik krokowy i jak przy zapalaniu miałem wysokie obroty 2500 to teraz na zimnym mam 900 a jak się zagrzeje i wyłączy sannie skacze na 1200-1300 tak jak przy pozostałych dwóch krokowcach tyle że tamte od razu skakały na 2500 a potem na 1200-1300. Przepustnica była sprawdzana i jest ok. a jeszcze jedno na zimnym silniku jak włączyłem klimę to obroty spadły do zera i zgasł silnik, jedynie na ciepłym jak włączam klimę to obroty są ok. Jutro zmieniam mechanika i zobaczę co zrobi szkoda tylko że nikt w Radomiu nie ma komputera z orginalnym oprogramowaniem tylko wszyscy maja bocha który niby coś tam diagnozuje, ale to lipa chyba że ktoś zna taka osobę w Radomiu, która bardzo dobrze sie zna na Roverkach pojechał bym do pana Mariusza z Ecc do Warszawy ale jest na urlopie a tak to trzeba sie męczyć z jazda i denerwuje mnie gadka mechaników, oczywiście że te samochody sa strasznie problemowe ja jeżdzę ponad dwa lata i nie narzekam aż do dzisiaj zapewne jakas głupota ale żaden nie umie stwierdzić żadnej usterki. Zwłaszcza, że stało to się chyba przez moja głupote umyłem silnik wszystko było ok przez dwa dni, zrobilem z 300km i nic a na trzeci dzień po nocy z rana zaczoł głupieć, normalnie nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ale człowiek uczy sie na błędach tylko dlaczego na swoich pomocy!.

[ Dodano: Sro Lip 14, 2010 18:42 ]
a czy silniczek krokowy lub obroty mozna jakos ustawić, a i jeszcze jedno gdy ściskałem przewód dochodzący do przepustnicy obroty spadały i sprzęt pracował normalnie
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 19:48   

Ja bym sprawdził dolot jak radzi Brt. Może łapie gdzieś lewe powietrze.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
darku1973 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 94
Skąd: Radom



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 17:28   

wyszło prawdopodobnie że zepsuło sie sterowanie komputera silniczkiem krokowym i dla tego utrzymuje takie obroty bo po za tym wszystko ok samochód śmiga az miło tylko na wolnych obrotach kiepsko i mam pytanie czy powstaną jakieś szkody, jeśli będę jeździł na zepsutym sterowniku silniczka krokowego bo juz do jutra nie zdaże tego usunąć bo trzeba udać sie do elektronika a tu wszyscy dobrzy na wczasach lub zawaleni robotą a ja jutro wieczorem muszę jechać nad morze 650km czy krokowiec może spowodować jakies usterki

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 17:28 ]
pojechałem do szwagra i problem rozwiązany to był czujnik przepustnicy i dla tego wariowały obroty teraz mogę spokojnie jechać na wczasy
 
 
natenczas 




Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Lviv - Galyts'kyi

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 21:20   

Cześć.
Chciałbym ponowić temat. Ten sam samochód tyle że rok młodszy.
Problem jest na tyle podobny, ze postanowiłem nie pisać nowego tematu. Różnica tylko taka, że mamy zimę, a na zewnątrz już ujemna temperatura.

Z rana odpaliłem autko jak zwykle. Zabrałem się do odśnieżania i moją uwagę zwróciła zbyt szybka praca silnika na wolnych obrotach. Po spojrzeniu na obrotomierz miałem jakieś 1600. Oczywiście nagrzewanie tylnej szyby i ogrzewanie już pracowało. Po wyłączeniu ogrzewań obroty nie spadły.
stojąc w korku/na światłach cały czas miałem 1600.

Świece i cały układ zapłonowy z przewodami wymieniany w czerwcu tego roku. Filtr powietrza jest stożkowy.
W czym problem tkwi?
Doradźcie!
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 21:37   

Wyczyść silnik krokowy i przepustnicę. Jak? Było już na forum.
 
 
 
ccycekk 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 42
Skąd: Białystok

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 21:41   

Ja bym sprawdził to co twój przedmówca - czujnik położenia przepustnicy. Wyczyść też przepustnice - jeżeli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. Pozdrówka.
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Wysokie obroty
kezmanq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lip 31, 2015 15:07
kezmanq
Brak nowych postów [R400 1.6 99r] Wysokie obroty
Pawson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Kwi 18, 2013 18:38
Squid
Brak nowych postów [R400] Wysokie obroty na postoju
yushi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Cze 09, 2011 07:18
ccycekk
Brak nowych postów [R400] Wysokie obroty i trzęsie samochodem
ck1346 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Gru 28, 2007 21:49
bear007
Brak nowych postów [R400, 1,6 benz ] Wydaje mi się, że zbyt wysokie obroty...
adamek.o2 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Gru 01, 2011 17:52
pablo773



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink