Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tarcie w kole
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tarcie w kole
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 12:10   [R75] Tarcie w kole
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Mam małą prośbę. Wczoraj zauważyłęm ze przy skręcaniu kołami coś mi ociera jakby w kole. Dziś byłem w trasie i słychac te tarcie nawet jak ruszam powoli. Co to może być? Czyatłem o tych dźwiękach ale sam nie wiem. Nie są to stuki tylko jakby coś ocierało.Ostatnio zmieniali mi koła i tego nie było a po kilku dniach zaczęło trzeć. Mam teraz dużo jazdy i nie wiem czy bac się i jechać do mechanika czy nie. zanim mi to zrobią to sie zejdzie. Mogą to być klocki??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lis 27, 2010 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 27, 2010 12:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 12:31   

Zdejmij koło, popatrz na zamocowanie zacisków, spójrz czy pomiędzy tarcze(chłodzenie tarcz) nie dostało się ciało obce.
Może delikatnie popukaj młoteczkiem w zaciski klocki i jeżeli to nie pomoże to mechanik.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 12:55   

Jeśli nie przejdzie,to jednak zrób sekcję. Nie musi to być coś poważnego,ale nie warto ryzykować.Znam poważne przypadki,sam kiedyś miałem zablokowany zacisk w przednim kole.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Gru 29, 2010 18:52   

Koledzy, niestety mechanik na razie nie ma dla mnie czasu a ja codziennie pokonuję trasy teraz i się zastanawiam czy nic się nie stanie. Te tarcie o którym pisałem wczoraj np. zniknęło. Myślalem że odwilż przyszła i coś się rozpuściło. Dziś niestety tarło i skrzypiało jakby bardziej. Nie wiem co to, jak ruszam trze i czasem skrzypi, jak stoję np. na górce i do dołu jadę jak zahamuję to trze. Czasem na zakrętach słyszę tarcie. Jak jadę i lekko puszczę nogę z gazu tez słyszę jakieś tarcie. Jak jadę po wybojach np. n aparkingu zaśnieżonym to skrzypi mi coś w zawieszeniu. Nie wiem czy to jedno i to samo ale zaczynam się obawiać, chyba to nie klocki.

[ Dodano: Sro Gru 08, 2010 17:08 ]
Doszedłem do wniosku że to jednak chyb anie w kołach. Muszą to być jakieś gumy albo co bo dźwięk jest przy ruszaniu i jka jadę po nierównościach np. na 1 biegu wtedy to jest słychać. Ale czemu takie coś się dziej jak przejadę jakieś 80 km?? Czy to jakies tuleje czy gumy nie mam głowy i czasu żeby teraz to sprawdzić, ale jechać trzeba

[ Dodano: Sro Gru 29, 2010 18:30 ]
Słuchajcie czy to możliwe żeby coś zaczęło trzeć w kole z przodu jak są mrozy? Jak są roztopy tego nie ma. Ostatnio byłem na myjni a potem mrozy przyszły i tarcie jest jak stary kierat. Ruszam tylko i już trze guma o gume. Jadę po wertepach na 1 biegu masakra, czy to mróz swoje robi czy muszę na serio zmienić moze gumy na końcówkach drążków? Czytałem ze takie coś może trzeć.

[ Dodano: Sro Gru 29, 2010 18:52 ]
Słuchajcie czy to możliwe żeby coś zaczęło trzeć w kole z przodu jak są mrozy? Jak są roztopy tego nie ma. Ostatnio byłem na myjni a potem mrozy przyszły i tarcie jest jak stary kierat. Ruszam tylko i już trze guma o gume. Jadę po wertepach na 1 biegu masakra, czy to mróz swoje robi czy muszę na serio zmienić moze gumy na końcówkach drążków? Czytałem ze takie coś może trzeć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] tarcie w układzie kierowniczym, co to?
markozalko Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Sie 09, 2013 13:01
markozalko
Brak nowych postów [R75] Niepokojący szum (tarcie)
kerbi Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Cze 29, 2012 22:25
markozalko
Brak nowych postów [R75] Tarcie przy manewrach kierownicą.
keda Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Maj 26, 2015 13:12
keda
Brak nowych postów [R75] tarcie w okolicach tarcz hamulcowych??
mariooo Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lip 28, 2013 23:19
mariooo
Brak nowych postów [R75] Tarcie przy pałnym skręcie
koziet Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 23, 2013 10:59
koci_flak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink