Forum Klubu ROVERki.pl :: Zakup Rovera 200/400 kanciak potrzebna pomoc!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Rovera 200/400 kanciak potrzebna pomoc!
Autor Wiadomość
canzar 



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sob Gru 25, 2010 12:33   Zakup Rovera 200/400 kanciak potrzebna pomoc!

Witam wszystkich

Jako nowy użytkownik forum mam wielką prośbę do wszystkich osób, którzy orientują się w temacie Rovera 200/400. Więc zaczne od początku

Moja przygoda z samochodami niedawno się rozpoczęła, ale już przed zdobycie prawka miałem kontakt poniekąd z marką Rover, ponieważ w mojej rodzinie była Honda Concerto 1.6 93r. 122km prawdziwa rakieta;) Na niej uczyłem się jeździć pod okiem taty, ale samochód miał już swoje lata i został wymieniony na Saaba. Po zdaniu prawka postanowiłem kupić swoje pierwsze auto i padło na Alfa Romeo 146, bo 8-9 tyś 10 letni samochód wydawał mi się optymalną opcją. Kupiłem taki pojazd i ponad pół roku walczyłem z doprowadzeniem go do odpowiedniego stanu w jakim teraz jest;) Dużo mnie to kosztowało i nie mam już siły do tego auta, chociaz w obecnym stanie pośmiga ładnych parę lat. Wrócił natomiast sentyment do Concerto a tym samym do Rovera, którego bardzo chcę teraz kupić i w związku z tym mam kilka bardzo istotnych pytań i podpowiedzi:

1. Interesuje mnie tylko kanciak czyli z tego co się orientuje oznaczenie 200, w wersji 1.6 122(Honda) albo 2.0 ale bez turbo

2. Wnętrze lepiej kanciaste, przed liftem

3. Zależy mi na tym żeby była to wersja raczej 5 drzwiowa (nie kombi), najlepiej 2.0 5-d wolnossący hatchback jeśli takie w ogóle były produkowane. Przepraszam za brak zorientowania w temacie

4. Co do wyposażenia to poduszka nie jest konieczna ale ABS i elektryka(4 elektryczne szyby i lusterka) i tapicerka welurowa lub półskórzana, mile widziana klimatyzacja

5. Chciałbym wiedzieć jak jest z hamowaniem, bo z tego co pamietam moja Honda nie miala ABS-u i kiepsko bylo z wytracaniem prędkości

6. Z jakimi wydatkami muszę się liczyć po zakupie, no i jaką kwotę muszę na taki pojazd, w miarę dobrym stanie przeznaczyć?

7. Czy w Roverach też korodują tylne nadkola jak w Concerto?

To by było tyle na początek, bardzo proszę o poradę i pomoc w szukaniu odpowiedniego auta. Może to byc wersja Coupe lub ta mała 3-d ale priorytet to 5-cio drzwiówka
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 25, 2010 12:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Nie Gru 26, 2010 11:12   Re: Zakup Rovera 200/400 kanciak potrzebna pomoc!

canzar napisał/a:


7. Czy w Roverach też korodują tylne nadkola jak w Concerto?



Być może tak. A opinię opieram na tym, że u mojego brata w 600 korodują tylne nadkola, tak jak w Accordzie V generacji.
 
 
 
canzar 



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: Śląsk



  Wysłany: Pon Gru 27, 2010 20:37   

Dzięki to już coś;)

Może ktoś doświadczony wypowie się w tym wątku czy dostane gdzieś egzemplarz w takiej specyfikacji i dobrym stanie.

Jeśli którys z klubowiczów miałby jakaś oferte to rozpatrze zarówno kupno ja i ew. zamiane za moja włoszkę
 
 
414GRAND414 



Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 65
Skąd: MIELEC



Wysłany: Wto Gru 28, 2010 06:29   

Witam odpowiem Ci na kilka pytań to tak jeśli chcesz mieć hondę to tak dobrze trafileś musisz szukać 200 ale do rocznika 1994 może 95 jeszcze znajdziesz gdzieś ale im starszy tym lepszy na wyposażenie to masz standart Dodatkowe wyposażenie:
ABS, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, immobiliser, światła przeciwmgłowe
XXX Elektryczne szyby lusterka lubisz się bawić z tego co czytałem da się zamontować wiec problemu nie ma większego
XXX Wersje silnikowa no ciężko będzie spotkać u nas 2 wolnossącą ale 1.6 znalazło by się bez problemu ...
XXX5 drzwi tak są i to wiele ich jest tak jak i Kabriolet występuje i też piękne 3 drzwiowe XXX Hamowanie jak każde autko zależy od stanu hamulca ale jest lepiej niż w hondach tak ABS jest pomaga do tego lepsze kostki tarcze i zdziera wszystko jak hamuję
XXX Co do wydatku na dobry stan musisz mieć na autko około 5000 zł do tego standartowo wymiana oleju paska przeguby i tworzenie do rakiety około 8000 łącznie i sądzę że na posesji masz rakietę
XXX Temat rdzy uuuu to wiesz tu jest problem jedni mówią tak inni nie a ja uważam że jeśli wcześniejszy właściciel dbał nie będzie rdzy a jak nie zawszę można to uratować


chyba na wszystko odpowiedziałem Ci jak coś pisz na osobiste wiadomości powodzenia w szukaniu
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 07:37   

Ja miałem kanciaka z 95 (foty masz w profilu) największą bolączką u mnie był brak klimy. ABS też nie miałem ale z nim czy bez niego szału w hamowaniu nie ma, auto w porównaniu do obecnego hamowało nie najlepiej. Ten plus abs'u, że zimą hebel w podłodze, a auto nadal może skręcać. Znaleźć dobry egzemplarz 5d w PL i to z takim wyposażeniem i silnikiem jak pisałeś to będzie naprawdę ciężko, żeby nie napisać niemożliwe, większość to zdezelowane złomy w granicach 2k zł obrośnięte rudą, ze zniszczonym wnętrzem. Co do "rakiety" za 8K zł to lekka przesada za 4-5K można wyrwać egzemplarz, który nie będzie wymagał włożenie 3K zł... Warto jednak szukać bo za stosunkowo nieduże pieniądze mozna kupić bardzo fajne autko...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
canzar 



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: Śląsk



Wysłany: Wto Gru 28, 2010 14:40   

Dzięki za porady:) Widziałem Twoje cudo Pływak, najładniejszy kanciak jakiego widzialem :wink:

Doszedłem do wniosku, że jeśli kupie to 5-cio drzwiówkę 1.6

Tak więc pytanie czy może jest taki egzemplarz w dobrym stanie na sprzedaż? może ktoś z forum chce zmienić samochód to jestem zainteresowany:) Byle nie był zgnity bo jak się korozja zacznie to cieżko coś z tym potem zrobić

W grę wchodzi też zamiana na moją Alfę gdyby ktoś był zainteresowany, 146 1.4 TS + gaz sekwencja 140 tys km,grudzień 2000r. polski salon, 2 komplety kół (alu z letnimi) elektryka, ABS, ciemnozielony metalic
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 14:59   

canzar napisał/a:
Dzięki za porady:) Widziałem Twoje cudo Pływak, najładniejszy kanciak jakiego widzialem :wink:

Dzięki... od kilku miesięcy cieszy się nim nowy właściciel...

Cytat:
Doszedłem do wniosku, że jeśli kupie to 5-cio drzwiówkę 1.6

Jeśli nie jesteś uczulony na klekotanie rozejrzyj się tez za turbo dieslem 1.8. W serii niby tylko 90KM ale zawsze można pokręcić dmuchawą zwiększyć dawkę paliwa i stówka bez problemu pęknie...

Cytat:
Tak więc pytanie czy może jest taki egzemplarz w dobrym stanie na sprzedaż? może ktoś z forum chce zmienić samochód to jestem zainteresowany:) Byle nie był zgnity bo jak się korozja zacznie to cieżko coś z tym potem zrobić

Patrze na allegro i niestety tylko potwierdziły się moje słowa nie ma chyba ani jednego ciekawego kanciaka 5d. Nawet jak uda się znaleźć coś fajnego to nie nastawiaj się na brak rudej u mnie też progi były już skorodowane od środka i nowy właściciel miał się za nie zabierać...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
canzar 



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: Śląsk



Wysłany: Wto Gru 28, 2010 15:16   

Nie jednak diesel odpada, rodzinna niechęć do klekotów:P

No a jak wyglada sprawa z korozja po lifcie w nowym modelu? Bo też nie jest zły ale te silniki rovera bywają problematyczne a do hondowskiego jestem przekonany no i ew. na gazie honda jezdziła bez problemowo a nie wiem czy 1.4 czy 1.6 Rovera tez trawi to paliwo
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 16:44   

Kolego,ale w kanciakach silniki są produkcji rovera a nie hondy, chociaż jakieś tam były od hondy. Ja miałem 200'setke 95 rok silnik 1.4 103 koniki, świetny samochodzik, do dzis bym nim jeździł, ale poprzedni właściciel go źle traktował... Generalnie silników rovera nie ma się co bać, poczytaj forum dużo jest na ich temat! Jeśli chodzi o korozję, to jest tak samo jak w przypadku hondy concerto, u mnie tez tylne nadkola były zgnite do tego progi... ale i tak autko było świetne.

pozdrawiam
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 19:41   

1.6 do 95r. to D seria od hondy, a klekoty to robota francuzów...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 20:12   

Co do ceny to ja za swojego dalem 3900 albo 4000 we wrzesniu 2009.Kupilem go od kolegi, ktory nabyl go od LEYa.Stan przy zakupie oceniam na bardzo dobry i do dzis sie nie zmienil.Silnik D16A8-cudo :mrgreen: troche pali ale to normalne-cos z cos ;) Hamowanie tak jak ktos wyzej napisal zalezy od stanu technicznego hamulcy.U mnie nie ma wogole korozji, wiec jak na rocznik 93 jestem bardzo zadowolony
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 20:26   

Mój klekot . Prawie zera rdzy. Pod maska na wiosnę się jej pozbedę.
Zero rdzy na nadkolach. Choć nie wiadomo ile szpachli siedzi na nim choć po 2 latach prawie powinno coś wyskoczyc ale narazie spokój.
hmm...1.6 hondy. Zajechane to moze być ale szukaj . Może na mobile.de
Ja mam wersje 1.4 1.3
Nie podoba mi sie 200 w 4 drzwiach :) Osobiście . I te plastikowe zderzaki w czarnym kolorze feeee.
znam gościa co ma kanciaka z 93 roku w stanie....IDEALNYM ale silnik 1.4 180 tys ori.
Gościu jeździ tym autem z 10 lat. sprowadzał z austrii chyba .
Kolor BRG . Ale drzwi się zamykają jak od nowości. Gościu picuje go szmatka co chwilkę grama kurzu.
A nie podoba CI się 216 w kanciaku ?
Powiem Ci że z czegoś musisz zrezygnować.
Np. z klimy. Zawsze mozesz ja dołożyć.
http://otomoto.pl/rover-216-gsi-C13362326.html - ten jest bez abs ale stoi pewno długo choć wiadomo kanciaki tak szybko nie schodzą.
http://otomoto.pl/rover-2...-C16491969.html - cabrio jest piękne.
Jeśłi chcesz mogę go obejrzeć dla Ciebie.
Przeszukałem te mobile.de - nic ciekawego nie ma :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
canzar 



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: Śląsk



Wysłany: Nie Sty 02, 2011 19:29   

Widzę, że mogę liczyć na pomoc forumowiczów, dziękuje bardzo :wink:

Jednak zanim kupię kanciaka muszę sie jednak pozbyć mojego obecnego pojazdu i tutaj prośba a zarazem pytanie czy byłby ktoś chętny na ten pojazd

http://otomoto.pl/alfa-romeo-146-C16791359.html

Tu jest link do aukcji, wiem że nie ta marka i dział do końca nie ten ale związek z zakupem roverka jest więc proszę o wyrozumiałość

Rozpatrzę każdą ofertę, cena do negocjacji
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 02, 2011 20:42   

Możesz liczyć lecz sprzedaż w innym dziale.
patrz ale doinwestowałeś to narazie się bujaj . jak ktoś CI da odpowiednie pieniażki to opchniesz do żyda :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów zakup rovera 216 prośba o pomoc :)
kosa451 Chcę kupić ROVERka 1 Sob Lut 12, 2011 11:50
leszczu
Brak nowych postów [ Ankieta ] Rover 75, potrzebna pomoc
mefyou Chcę kupić ROVERka 7 Nie Wrz 01, 2013 12:43
czort
Brak nowych postów Zakup Rovera 214?
ti-yo1 Chcę kupić ROVERka 8 Wto Sie 03, 2010 16:53
imejdz
Brak nowych postów [Zakup Rovera 45/75]
Slayfro Chcę kupić ROVERka 15 Sro Lut 14, 2018 15:55
Slayfro
Brak nowych postów zakup Rovera
szczuru22 Chcę kupić ROVERka 1 Sob Kwi 02, 2011 12:40
0L0



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink