Forum Klubu ROVERki.pl :: Zanim dociśniemy gaz...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zanim dociśniemy gaz...
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 09:14   

MaReK napisał/a:
Zdarzy mi się czasem wyjątek, wracając ze spotu, najczęściej prowokowany przez kolegów kris-tofer lub Raptile przejechać przez miasto powyżej 100 km/h :P
No ale wtedy jest dość późno, a na ulicach pusto...
ciekawe kto kogo musi gonić :D ale powiedzmy, że po 23 na wisłostradzie ( 3 pasmówka) możemy sobie pozwolić na nieco więcej, jak pisałem wcześniej święty nie jestem ale nie jestem już też piratem drogowym, Marek ma rację, że wiek robi swoje, same stare dziady na tym forum jak widzę :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 04, 2011 09:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 09:41   

Maniaq - same życie ? Nie do końca chyba, filmiki sa mocne owszem i daja do myślenia to się zgadza w stuprocentach,
ale nie które sytuacje moim zdaniem są mocno przesadzone (co nie oznacza że nie realne). Takie moje przemyślenia, czasem jadąc
zbyt bezpiecznie można stwarzać większe zagrożenie niż jadąc za szybko. Pieszemu który chce przejść przez światła czy poprostu
gdzie idzie, dużo łatwiej się zatrzymać i poczekać, przecież nie ma u niego czegoś takiego jak droga hamowania :D A czasem
niestety pchają sie na chama przed autem - "bo ja przebiegne to zdąże" - a co jak się potknie, wywróci 10 metrów
przed rozpędzonym do 50km/h samochodem ? Czasem trzeba troche "popiratować" w oczywiście mozliwych warunkach, żeby wiedzieć jak
auto może nam się zachować w sytuacjach nieprzewidzianym. Przyznajmy się szczerze kto z nas widząc ograniczenie do 90,70,50 i mniej
odrazu zaraz przy znaku zwalnia do danej prękości ?
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 21:46   

Ehh dzisiaj bym rozwalił auto... Gość zmieniał pas z lewego na środkowy i nie zauważył że ja chwilę wcześniej zmieniłem z prawego na środkowy... Koleś w ostatniej chwili dosłownie wrócił na swój pas. Trochę sobie tylko przytarłem oponki i teraz mam lekkie drgania na kierownicy (Colt '94 - brak ABSu). Nie trzeba było hamować, byłaby pewnie szkoda całkowita i nie musiałbym martwić się koniecznością sprzedaży jednego z aut (nazbierało mi się już trzy ;) )
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 22:13   

działa to na wyobraźnię, ale tak jak było wcześniej wspomniane mało kto to przeniesie do rzeczywistości bo to film i mi się nie przytrafi... Wiem po sobie. Od roku jadąc przez las czy to w dzień czy w nocy jakoś odruchowo zwalniam... to kiedy z zarośli wyskoczy jakieś zwierzę to ułamek sekundy... i też zawsze wydawało mi się że to nie mozliwe żeby trafiło na mnie. Dopiero zdarzenie w rzeczywistości silnie wpływa na wyobraźnię, ale czasem to może być ostatnie zdarzenie. Warto się czasem zastanowić
_________________
75 Red Edition
 
 
Stanislaw 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 22:23   

kzrr odpowiem Ci kto przy takich znakach zwalnia-Francuzi,radary automatyczne sa bardzo dobrze oznakowane,nie problem,jadac droga nationale w srodku wsi przez ktora przejezdzasz stoi na poboczu zaparkowane autko,bez kierowcy,przejezdzasz obok a w nim radarek,namierzy Cie i jak Ci sypna mandacik to potem przed znakiem z daleka zwalniasz w 100%.ostatnio przez tydzien go widze,zmienia sie tylko auto i strona jezdni,i kazdy przed obszarem zabudowanym zwalnia,wyjatkiem sa Belgowie no ale moze maja duzo kasy?
_________________
Stanislaw
 
 
marcinmarcin 




Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 23:25   

Ciufa napisał/a:
dzisiaj bym sie wpakował przy 200km/h na kolesia jadącego 70km/h LEWYM pasem (prawy miał pusty)
A gdyby ktoś stał na tym lewym pasie po dzwonie??? Nie twierdzę że jeżdżę wolno, ale staram się zawsze, żeby móc wyhamować do momentu w którym widzę koniec drogi.
 
 
BetJar 
Klubowicz





Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 19:24   

alexi napisał/a:
nawet przy spokojnej jeździe zgodnie z przepisami kopiemy sobie grób
Tragiczny wypadek z powodu… przepisowej jazdy! http://moto.onet.pl/16369...kul.html?node=2
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 14:29   

Wyjatek potwierdzajcy regule. Nie widze zwiazku z tematem, bo tu zawinila zla organizacja ruchu , a nie predkosc ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dziewczyno zastanów się zanim coś zrobisz !!
Skiba Offtopic 10 Wto Lut 10, 2009 00:47
Asia
Brak nowych postów L4 w pracy :D ale zanim dostaniemy wymarzone L4 to...
Revolt Offtopic 11 Pon Lip 16, 2007 09:52
Revolt
Brak nowych postów Mój Rover800, w kraju pochodzenia, zanim jeszcze nie był mój
potęga google maps
paff Offtopic 6 Pon Mar 23, 2009 21:28
pietro
Brak nowych postów Jaka może być minimalna grubość tarczy zanim ta się rozwali?
Kozik Offtopic 9 Pon Lip 18, 2011 20:50
Kozik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink